Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Staż nauczyciela pracującego w dwóch placówkach
strony: [ 1 ]
Monika Koch04-11-2004 13:30:17   [#01]

Powiedzcie mi kochani jak to ma być liczone, jeśli nauczyciel został u mnie zatrudniony na 3/18 etatu, a pracuje jeszcze w innej placówce na pełen etat. Dostarczył mi wszystkie świadectwa pracy z całej kariery.

Obliczam mu dodatek stażowy na podstawie tych świadectw? I zaliczam do wysługi lat? Czy zaczyna u mnie od zera i nie mogę mu nic zaliczyć...? Wyjaśnijcie mi to bo mam już mętlik w głowie....

lunani04-11-2004 20:04:53   [#02]
W głównym zakładzie pracy ma cały staż, a u Ciebie zaczyna od zera i po 3 latach np ma u Ciebie dopiero trzyletni staż. Nie mam pod ręką przepisów, by je zacytować, ale tak jest już od kilku lat. Może ktoś się jeszcze dopisze.
OlaM04-11-2004 20:08:55   [#03]

lunani

ma rację. U Ciebie zaczyna pracę od początku.
ewa04-11-2004 20:37:25   [#04]

jak ma świadectwa to...

tu nie było tak prosto ;-)

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=4762&fs=0&st=0

Monika Koch05-11-2004 08:07:48   [#05]
pomimo,że ma świadectwa pracy z poprzednich lat?
Ewa z Rz05-11-2004 09:20:27   [#06]

okres udokumentowany

świadectwami pracy zalicza sie do stażu pracy w każdym zakładzie pracy i od tak ustalonego stażu płaci się dodatek stażowy.

Nie można jedynie doliczyć do stażu pracy w drugim zakładzie, pracy w pierwszym, o ile ten stosunek pracy nie został zakończony (nie ma świadectwa pracy).

Według dostarczonych przez pracownika świadectw pracy liczymy staż pracy uważając, by tego samego okresu nie policzyć podwójnie (w sytuacji, gdy dwa lub więcej świadectw "nakłada" się w czasie).

Tak ustalony dodatek stażowy wypłaca się każdemu, bez względu na wymiar czasu pracy.

Jeżeli n-l pracował w danym okresie na mniej niż 1/2 etatu we wszystkich szkołach, z których dostarczył świadectwa, to taki okres nie jest zaliczany do stażu pracy.

Jeśli w danej szkole n-l pracuje na mniej niż 1/2 etatu, to ustalony dodatek stażowy na podstawie dostarczonych świadectw pracy nie zwiększa się z każdym rokiem. Chyba, że n-l dostarcza co roku świadectwo pracy z innego zakładu i suma wymiarów casu pracy da co najmniej 1/2 etatu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]