Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wicedyrektor
strony: [ 1 ]
lunani04-11-2004 06:10:40   [#01]
Dzień dobry. Czy ktoś  ma zakres czynności dla w-ce, w którym uwzględnił zadania z nowych rozporządzeń?
Antoni Jeżowski04-11-2004 12:31:52   [#02]

Skoro zadania wpisane są w rozporządzeniach, to po co je zamieszczać w zakresie czynności? I tak je musi wykonywać, gdyż prawo obowiązuje go niezależnie od owego zakresu! A tak na martginesie: gdzieś w rozporządzeniach są zadania dla wicedyrektorów? Gdzie?

Jeśli zaś dyrektor chce niektóre przypisane mu w rozporządzeniach zadania przekazać swojemy/ej vice, to uczynić winien to upoważnieniem do wykonywania zadań a nie zakresem czynności.

Pozdrawiam :)

OlaM04-11-2004 12:34:46   [#03]

to tak

jak zadania nauczycieli, bibliotekarza są wpisane w statut (co wynika z ramowego statutu), ale i tak oprócz tego jak przychodzi kontrola c OP musisz pokazać przydział czynności i nic nie jest w stanie obronić dyrka.
Antoni Jeżowski04-11-2004 15:47:02   [#04]

OluM

Przecież ja nie powiedziałem, że vicedyrektor ma nie mieć zakresu czynności, powiadam tylko, że nie może to być powtarzanie przepisów prawa (których dla niego zresztą nie ma!). Czym innym jest "opracowanie planu lekcji", "zorganizowanie zastępstw za nieobecnych nauczycieli" czy "nadzorowanie pracy personelu sprzątającego" (to zakres czynności), a czym innym "dokonywanie oceny dorobku pracy zawodowej nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego" bo to zadanie dyrektora wynikające z ustawy, ale może upoważnić z-cę do wykonywanie tej czynności. Wtedy jednak wicedyrek posługuje się pieczątką: "z upoważnienia dyrektora mgr Jan Kowal, zastępca".

I jeszcze jedno: zadania komórek organizacyjnych szkoły czy samodzielnych stanowisk pracy w statucie to nie czynności pracownika. Natomiast jestem przekonany, że zadania te można przelożyć na rozliczalne czynności przypisane imiennie konkretnym osobom.

Pozdrawiam :))))

OlaM04-11-2004 15:52:49   [#05]

dzięki

zrozumiałam.

Również pozdrawiam:-)))

OlaM04-11-2004 15:53:42   [#06]

dzięki

zrozumiałam

Również pozdrawiam:-)))

lunani04-11-2004 19:10:23   [#07]

jesteście kochani

Dziękuję Wam bardzo za wyjaśnienia. Już wszysto jasne. Pozdrawiam:-)))
komar195704-11-2004 19:47:07   [#08]

legitymacja

Witam wszystkich serdecznie. Jestem pierwszy raz na forum.Mam prośbę ,gdzie mogę znależć wniosek na nową legitymację nauczycielską? Pomóżcie ! komar
Ewa z Rz05-11-2004 09:53:14   [#09]

po prostu

bierzesz papier i piszesz do dyrektora szkoły prośbę o wydanie legitymacji, tak jak każde podanie - i tyle.
komar195705-11-2004 12:52:30   [#10]

legitymacja

Ewo, dzięki za radę , tyle to ja wiem, ale mnie chodzi o te nowe legitymacje  nauczycielskie!!
JarTul05-11-2004 14:41:56   [#11]

Art. 11a. 1. Dyrektor szkoły, na wniosek nauczyciela, wystawia nauczycielowi legitymację służbową.

2. Dyrektor szkoły może pobierać opłaty za wydanie legitymacji w wysokości nieprzekraczającej kosztów wytworzenia dokumentu.

3. Minister właściwy do spraw oświaty i wychowania określi, w drodze rozporządzenia, wzór oraz tryb wystawiania legitymacji służbowej, o której mowa w ust. 1, uwzględniając w szczególności potrzebę poświadczenia zatrudnienia na stanowisku nauczyciela, a także termin, w jakim dyrektor szkoły zobowiązany jest do wydania legitymacji.

Nie zauważyłem, aby rozporządzenie się pojawiło i aby określono termin, o czym mowa w ust. 3.
Zatem wniosek można napisać i... niech leży (nabierze większej wartości).

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]