Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zamiana stanowisk - krok po kroku
strony: [ 1 ]
Gaba04-11-2004 05:32:21   [#01]

chcę zamienic dwie osoby na stanowiskach administracyjnych - jedna ma tylko maturę, dośc niskie kwalifikacje, bardzo xle pisze na maszynie, nic więcej nie potrafi i ma stanowisko z dodatkiem funkcyjnym (sekretarz), osoba niesamodzielna, bardzo miła, taka ciocia dobra, ale z pracy jestem nie bardzo zadowolona - na stanowisko powołał ją mój poprzednik, pani jest tuz przed emeryturą (???).

druga po studiach jest referentem - bardzo dużo umie (lojalna, rzutka, typ asystenta, samodzielna), pełna obsługa komputera, programów płacowych, bardzo sprawna, dobrze zna ZUSY, itp. zdyscyplinowana, uporządkowana... jak lew broni interesów szkoły i moich - wydaje się, że będzie dobrym sekretarzem szkoły (administrację szkolną ma w jednym palcu), pomijam, że zna dwa języki, ona wykryła nieprawidlowosci i ona mnie wspiera, gdy muszę rózne tak przecież trudne rzeczy załatwiać.

Mądra dziewczyna - dojrzała, żadna tam siksa, parcuje u nas 5 lat.

Jak wygląda wypowiedzenie warunków pracy i płacy.

maeljas04-11-2004 07:51:20   [#02]

tak samo jak rozwiązanie umowy - za porozumieniem stron albo z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia

Jeżeli nie dogadasz się z paniami ( a myślę , że z tą pierwszą to chyba nie da rady)musi być zachowany ten trzymiesięczny okres - rozpocznie się z końcem miesiąca - więc dopiero w marcu będziesz miała nowego sekretrza

Jeżeli nie masz druków wypowiedzenia zmieniajcego - to mogę przesłać, ale dopiero wieczorem

Roman P04-11-2004 10:07:45   [#03]

Jażeli jesteś bardzo mocno zdesperowana możesz zastosować następujące rozwiązanie:

Wręczyć obu osobom 2 pisma jednocześnie, jedno z Art. 42 § 4 KP, a drugie wypowiedzenie zmieniające Art. 42 § 1 KP z trzy miesięcznym wypowiedzeniem.

 

Art. 42 § 4 KP Wypowiedzenie dotychczasowych warunków pracy lub płacy nie jest wymagane w razie powierzenia pracownikowi, w przypadkach uzasadnionych potrzebami pracodawcy, innej pracy niż określona w umowie o pracę na okres nie przekraczający 3 miesięcy w roku kalendarzowym, jeżeli nie powoduje to obniżenia wynagrodzenia i odpowiada kwalifikacjom pracownika.


Po trzech miesiącach przeniesienia, które jak wynika z Twojego postu jest uzasadnione, zacznie obowiązywać wypowiedzenie zmieniające.

ewa bergtraum04-11-2004 10:35:46   [#04]

Gaba,

kolejna poczta w Twojej skrzynce.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]