Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dyrektor opiekunem stażu?
strony: [ 1 ][ 2 ]
Jacek W06-11-2004 11:42:43   [#51]

Naród milczy...

to ja może cuś. Przeglądnąłem kilka aktów prawnych (KN, USO, rozp. o nadzorze) i nie znalazłem wymagań dla wicka (USO w art. 37 ust. 1 stanowi jedynie o trybie powoływania), więc uważam, że może nim być również kontraktowy.

Btw, pamiętajmy, że stanowiska kierownicze to również kierownik internatu, zastępca kierownika warsztatów szkolnych...

Jacek W.

Rycho06-11-2004 12:04:08   [#52]

są tu

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 6 maja 2003 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze, w poszczególnych typach szkół i placówek (Dz. U. Nr 89, poz. 826 i Nr 189, poz. 1854)

§ 6. Stanowisko wicedyrektora przedszkola, szkoły i placówki, o których mowa w art. 2 pkt 1-5, 7 i 10 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, może być powierzone nauczycielowi, który:

1) spełnia wymagania określone w § 1 pkt 1 lub § 2;
2) posiada co najmniej czteroletni staż pracy pedagogicznej lub czteroletni staż pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego;
3) posiada co najmniej dobrą ocenę pracy, a w przypadku nauczyciela akademickiego - pozytywną ocenę pracy, uzyskaną w okresie czterech lat bezpośrednio przed powierzeniem stanowiska wicedyrektora, albo pozytywną ocenę dorobku zawodowego uzyskaną w okresie roku bezpośrednio przed powierzeniem stanowiska wicedyrektora;
4) spełnia wymagania określone w § 1 pkt 5-8.

Jacek W06-11-2004 12:20:21   [#53]

Tego nie doczytałem, dzięki, Rycho

Czyli kontraktowy może byc wickiem, dobrze kumam?

Rycho06-11-2004 12:32:59   [#54]

:-)

dobrze
Ewa z Rz06-11-2004 20:49:22   [#55]

kontraktowy

może też być dyrkiem...

... w placówce niepublicznej!

:-))

aga230723-11-2004 23:00:10   [#56]

analizując

wasze wypowiedzi uważam;

iż dyrektor nie może zawierać umowy z sobą samym, a zatem nie można siebie samego wyznaczyć opiekunem stażu!
W ilu rolach wystąpi dyrektor w komisji egzaminacyjnej?

Eksperci powinni ten przypadek dokładnie analizować i wyciągać odpowiednie wnioski, ponieważ to sprawa co najmniej może wydawać się podejrzana. Dyrektor, który nie przedstawi argumentów (dlaczego i w jakim celu) , powinien dostać naganę KO. A biedny nauczyciel - a niech wytłumaczy dlaczego się zgodził, czyżby nie znał KN.

Rycho23-11-2004 23:12:12   [#57]

aga

a możesz  podac podstawę do tego by KO dało dyrkowi naganę?
aga230725-11-2004 19:20:37   [#58]

No cóż ja mówię tylko o naganie KO bo szkoda nauczyciela stażysty, natomiast KN jest pod tym względem bezlitosna:

Art. 9h. 1. Nadzór nad czynnościami podejmowanymi w postępowaniu o nadanie nauczycielom stopnia awansu zawodowego przez: 

1) dyrektorów szkół, organy prowadzące szkoły oraz komisje, o których mowa w art. 9g ust. 1 i 2 - sprawuje organ sprawujący nadzór pedagogiczny;
2) organy sprawujące nadzór pedagogiczny oraz komisje, o których mowa w art. 9g ust. 3, 6a i 7a - sprawuje właściwy minister.
2. Czynności, o których mowa w ust. 1, podjęte z naruszeniem przepisów ustawy, przepisów o kwalifikacjach nauczycieli lub przepisów wydanych na podstawie art. 9g ust. 10 są nieważne. Nieważność czynności stwierdza, w drodze decyzji administracyjnej, odpowiednio organ sprawujący nadzór pedagogiczny lub właściwy minister.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]