Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nieszczęsne ADHD
strony: [ 1 ]
Botka03-11-2004 15:42:49   [#01]
Wiem, że mogę na was liczyć i proszę o pomoc. W naszej szkole mamy zdiagnozowanego ucznia z ADHD, jednakże są z nim same problemy. Jest uczniem II gimnazjum. Jego zachowanie stanowi zagrożenie dla uczącej się młodzieży i nas nauczycieli. Chłopiec trafił do nas w piątej klasie. Był po terapii, wyciszony, zdolny, aktywny. Od tamtego czasu wszystko się zmieniło. Z każdym dniem agresja zaczęła wzrastać. W ubiegłym roku z tego właśnie powodu przez pół roku miał nauczanie indywidualne w domu, a rodzice obiecali, że skierują go na terapię. Tak się jednak nie stało i w tym roku do nas wrócił. Jest agresywny, byle co wytrąca go z równowagi i wtedy już nie panuje nad sobą. Ostatnio pobił i skopał kolegę prawie do nieprzytomności. Było pogotowie i pobity chłopiec leżał na obserwacji z podejrzeniem wstrząśnienia. Sprawa trafiła na policję, ale ta wciąż milczy. Rodzice znów stwierdzili, że zabiorą go na terapię i nie będzie chodził do naszej szkoły. Teraz słyszę, że dzieciak znów wraca. Nie wiem jak bronić uczniów przed takim zachowaniem. Nie mamy terapeuty, który pomógłby nam. Proszę o jakieś wskazówki.
Jolanta Szuchta03-11-2004 17:01:22   [#02]

Botko

wejdz w szukaja ,ten temat już był i ktoś podawał mi literature ,ale jak zwykle u mnie wszystko w pracy.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]