Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Konkurs na dyrektora szkoły
strony: [ 1 ]
mops03-11-2004 13:24:57   [#01]

W tym roku będę przystępowała do konkursu na dyrektora szkoły.

Oferta powinna zawierać:

1. uzasadnienie przystąpienia do konkursu wraz z koncepcją funkcjonowania i rozwoju szkoły;

2. życiorys z opisem przebiegu pracy zawodowej............

3,4,5,6,

7. zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym;

8. oświadczenie, że kandydat nie był karany karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 76 ust.1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 - Karta Nauczyciela oraz nie toczy się przeciwko niemu postępowanie karne;

9. oświadczenie, że kandydat nie był karany za przestpstwo popełnione umyślnie oraz nie toczy się przeciwko niemu postępowanie karne;

10. oświadczenie, że kandydat nie był karany zakazem pełnienia funkcji kierowniczych związanych z dysponowaniem środkami publicznymi;

11. oświadczenie,że kandydat wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych

Proszę pomóżcie:

  • Jaki lekarz może wystawić mi takie zaświadczenie - pkt 7?
  • Czy do punktów 8, 9 10 mam napisać sama osobne ( czy łącznie ) oświadczenia ? Czy mają być to jakieś specjalne druki?

Czy nie sądzicie, że trochę dużo tego?

Dora M03-11-2004 14:20:09   [#02]

konkurs na dyrektora

punkt 7 - lekarz przemysłowy,

8,9,10,11 - pisze oświadczenie sam kandydat.

Ja tak zrobiłam i było dobrze.

Basia D03-11-2004 14:47:01   [#03]
lekarz medycyny pracy.
mops03-11-2004 14:56:14   [#04]

 Dziękuję bardzo, aż strach się bać tego wszystkiego.

Dora M - może podsuniesz mi jakieś wskazówki zarówno dotyczące przygotowania dokumentów, jak i  związane z samym konkursem.

Czy dobrze myślę, że jesteś na "świeżo" z tą sprawą?

Marek Pleśniar03-11-2004 19:43:24   [#05]

zwyczajnie napisz

"oświadczam że nie byłem/łam..."

sama podpisujesz to - jak potwierdzają przedmówcy

mops03-11-2004 20:33:12   [#06]

 Wiem, że wyolbrzymiłam sprawę - ale te wszystkie oświadczenia w pierwszym momencie przeraziły mnie.

 Dzięki za spokojne rady.

Rycho03-11-2004 20:42:28   [#07]

:-)

nic się nie martw :-)
 
to tylko rozgrzewka.
 
jak zostaniesz dyrektorem, będzie dalszy ciąg ... róznych paierów do wypełnienia.
Marek Pleśniar03-11-2004 22:59:07   [#08]

rycho ma rację. Jak Cię przeraża 5 papierków ... ;-)))

poczekaj do po rozgrzewce

w zasadzie mam wniosek racjonalizatorski. Zamiast konkursu - porządna aplikacja z 50 załącznikami i ankietami. Jak wybrnie - ma kwalifikacje na to stanowisko;-)

Ewa z Rz04-11-2004 10:02:05   [#09]

do pkt. 7

Może to być każdy lekarz, ważde by znalazło sie stwierdzenie że możesz być zatrudniona na stanowisku dyrektora (kierowniczym)

Rozporządzenie MENiS z dnia 6 maja 2003 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze, w poszczególnych typach szkół i placówek (Dz. U. Nr 89, poz. 826 i Nr 189, poz. 1854)

§ 1. Stanowisko dyrektora przedszkola, szkoły i placówki, o których mowa w art. 2 pkt 1-5, 7 i 10 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, może być powierzone nauczycielowi mianowanemu lub dyplomowanemu, który:
1) ukończył studia wyższe magisterskie i posiada przygotowanie pedagogiczne oraz kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym przedszkolu, szkole lub placówce;
2) ukończył studia wyższe lub studia podyplomowe z zakresu zarządzania albo kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą, prowadzony zgodnie z przepisami w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli;
3) posiada co najmniej pięcioletni staż pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pięcioletni staż pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego;
4) w okresie pięciu lat bezpośrednio przed powierzeniem stanowiska dyrektora uzyskał co najmniej dobrą ocenę pracy w przedszkolu, szkole lub placówce, a w przypadku nauczyciela akademickiego - pozytywną ocenę pracy w okresie ostatnich czterech lat pracy w szkole wyższej, jeżeli stanowisko dyrektora obejmuje bezpośrednio po ustaniu zatrudnienia w szkole wyższej, albo w okresie roku bezpośrednio przed przystąpieniem do konkursu na stanowisko dyrektora uzyskał pozytywną ocenę dorobku zawodowego;
5) posiada zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowniczym,
6) nie był karany karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, oraz nie toczy się przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne;
7) nie był karany za przestępstwo popełnione umyślnie oraz nie toczy się przeciwko niemu postępowanie karne;
8) nie był karany zakazem pełnienia funkcji kierowniczych związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o którym mowa w art. 147 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 26 listopada 1998 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2003 r. Nr 15, poz. 148, z późn. zm.).

Nie ma w rozporządzeniu słowa na temat tego by musiał to być lekarz medycyny pracy, pomijając już fakt, że nie ma takiej specjalności medycznej.

Owszem, wiem, że niektórzy kuratorzy wydali okólnik podający taka interpretacje rozporządzenia, ale jest to widzimiś kuratora, a nie prawo.

Dora M04-11-2004 18:04:37   [#10]

mops

Przygotowujesz dokumenty zgodnie z wymogami konkursu oraz plan rozwoju szkoły, którą zamierzasz  kierować.Jeśli jest to kolejna kadencja to masz zadanie ułatwione. Jak startujesz pierwszy raz to musisz uwzględnić wszystkie kierunki pracy, nie tylko wynikające z podstawowych zadań placówki, ale także administracyjno-gospodarcze. Dyrektor jest przecież " menedżerem" .
Jersz04-11-2004 18:08:59   [#11]

ale lepiej dostarczyć zaświadczenie podpisane przez lekarza medycyny pracy. ;-) Napewno będziesz lepiej spała przed konkursem.

mops04-11-2004 20:36:48   [#12]

 Cieszę się, że mogę liczyć na wasze rady. Trochę zapewne przesadziłam z tym przerażeniem, Ale mimo wszystko jest to sytuacja stresująca siedzieć przy wielkim stole okrytym zielonym suknem przed wpatrzonymi w ciebie wieloma parami oczu i tłumaczyć się dlaczego chcesz ......

Nawiązując do wypowiedzi  Rycha i Marka wszystkie wewnętrzne dokumenty szkolne tworzę już od dawna, znam realia naszej szkolnej papierkowej biurokracji - coraz bardziej rozbudowanej - nie aż tak bardzo potrzebuję " rozgrzewki "

 Jednak potrzebowałam kogoś zapytać, kogoś się poradzić  - a wim że na Was mogę liczyć

Pozdrowienia i buziaczki.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]