Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ogłaszam konkurs na SZCZYT SZCZYTÓW... ;-)
strony: [ 1 ]
Małgoś02-11-2004 21:17:20   [#01]

Trzeba zacząc się smiać, gdy ręce i nogi opadują - jak za dawnych czasów, gdy filmy Barei i krasnoludki Pomarańczowej Alterantywy uczyły nas zdrowego dystansu do kuriozalnych decyzji, zjawisk codzienności.

Jako pierwszą kandydatkę na szczyt szczytów  kuriozów władzy zgłaszam:

Polecenie wykonania szczegółowych planów wynikowych obejmujących cały cykl (3 letni) nauczania w LO, dla każdej z klas osobno (różnych dla różnych oddziałów) z uwzględnieniem (UWAGA!!!) zróżnicowanych potrzeb poznawczo-zmysłowych dla różnych grup uczniów tzn. wzrokowców, kinestetyków, słuchowców itp.

Żaden z nauczycieli podlegających w/w obowiązkowi nigdy nie był szkolony ani w konstruowaniu planów wynikowych, ani w formułowaniu zadań, metod i oczekiwań dla kinestetyka, wzrokowca, węchowca itd.

Ponoć nie dyrekcja szkoły stoi za tym poleceniem, ale bliżej nieokreślone siły ..wyższe ;-)

Majka02-11-2004 21:19:48   [#02]

Jezusicku....

Dla typów mieszanych też????
beera02-11-2004 21:21:47   [#03]

błąd kolosalny!!!!!!!

zróżnicowanych potrzeb poznawczo-zmysłowych dla różnych grup uczniów tzn. wzrokowców, kinestetyków, słuchowców itp

a dotykowcy?????

siły wyższe nam się ostatnio objawiają w wielu obszarach;-))

beera02-11-2004 21:23:52   [#04]

no dobra... napiszę...

mają czasem  niektorzy chęć by być "najlepszymi".

Lepszymi z lepszych.

Przedterminowi

Czytają w myslach wladzy- a co wyczytają, realizują.

No i mamy- góry bzdur:-(

Małgoś02-11-2004 21:24:43   [#05]

Majka :-)

a masz ?????

nie wiem, czy pomieszane też, bo człek, który dostał takie polecenie i czasu na realizację 2 tygodnie wziął i wyemigrował wgłąb siebie - słucha starych nagrań polskiego rocka, śmieje się bez powodu i jest coraz mniej komunikatywny, przekopałam internet, znajomych i swoje tony papierów (a o planach wynikowych wiem dość sporo) ... NIC - nikt niczego takiego dotąd nie wymyślił

Małgorzata Piluch02-11-2004 21:29:01   [#06]

Ja proponuję,

żeby opracować jeszcze plany wynikowe dla blondynów i brunetów, niebieskookich i ciemnookich, co podobno bardzo wpływa na percepcję, przynajmniej w zależności od fazy księżyca - niebieskoocy dobrze funkcjonują przy pełni, ciemni - przy nowiu. Zaprawdę zaś powinniśmy wszyscy sporządzić plan dla idiotów przy władzy pt. "Co z tego wyniknie"? Ciekawe, czy ktoś się wreszcie opamięta w tym młynie kompletnych nonsensów? Małgoś, a może Ty coś wymyślasz? Przecież to już naprawdę przekracza ludzkie pojęcie!
grażka02-11-2004 21:33:14   [#07]

Dr Carla Hannaford określa w książce "Profil dominujący" 32 typy - profile dominacji. Jak najbardziej mieszane - co krok pisząc, że precyzyjnego określenia tych profili może podjąć się wyłacznie doświadczony terapeuta.

Dobrze te profile znać, lub może raczej mieć świadomość różnych stylów uczenia się w związku z tym - może ktoś świeżo naczytany?

Ja ostatnio też coś o takich zindywidualizowanych planach pisałam.

Gaba02-11-2004 21:33:17   [#08]

Zapytanie skierowane do dyrektora szkoły w trakcie posiedzenia komisji dysycplinarnej przez przewodniczącego tej komisji (też dyrektora) o ocenę nauczyciela.

Nauczyciel jest obwiniony o uderzenie dwukrotne uczniów.

Gaba02-11-2004 21:36:06   [#09]

głupio napisałam - pytanie przewodniczącego o to, dlaczego ocenia nauczycieli wg wewnętrznych standardów i że te standardy unieważniają ustawę w zakresie oceniania nauczyciela. Nauczyciel uderzył uczniów.

Janusz Pawłowski02-11-2004 21:40:12   [#10]

Ale Gabo ... co jest szczytem szczytów?

To, że nauczyciel uderzył ucznia, czy że dwóch, czy, że przewodniczący zadał pytanie, czy, że wewnętrzne standardy są sprzeczne z ustawą w zakresie oceniania nauczyciela?
Już wiem - szczytem szczytów jest to, że nie wiem. ;-)))
Małgoś02-11-2004 21:42:26   [#11]

gaba ... ja nie paniała ;-(

czy to znaczy, że ustosunkowanie się do faktu uderzenia ucznia przez n-la, wybiega poza ustawę i wynika ze standardów wew. więc nie może być brane pod uwagę????

o rany! czy to wyżej to ja sama napisałam???

Małgoś02-11-2004 21:47:12   [#12]

Małgorzato - nie denerwować się!

o to własnie chodzi - o wyprowadzenie z równowagi, a potem to człowiek jak plastelinka - wszystko wyprodukuje - nawet standardy i ich wskaźniki dla tych 32 typów w 300 sytuacjach dydaktycznych

więc trza się smiać i katurlać ze śmiechu po dywanie :-))))

Gaba02-11-2004 21:52:50   [#13]

jeszcze głupiej napisałam -

nauczyciel jest obwiniony o uderzenie uczniów. Pytanie dotyczy nie tego, co zrobił, ale tego, że otrzymał ocenę i dlaczego otrzymał ocene pracy. Przewodniczący podważa ocenę pracy dyrektora szkoły tego nauczyciela, ktory uderzył ucznia.

violka02-11-2004 22:13:50   [#14]

gaba

qrcze! dalej nie kumam (może po 4-dniowej przerwie to niewykonalne?)

ocena nauczyciela zrobiona przez dyra jest negatywna?

i dlatego ją podważają?

czy jest pozytywna i dlatego ja podważają (niby jak taki pozytyw mógł uderzyć ucznia?)

... czy jeszcze jest jakaś inna interpretacja tego co Gaba mogła mieć na myśli?

Małgoś02-11-2004 22:41:01   [#15]

wiem!

to objaw spadku komunikatywności!

Gaba została zmuszona do zweryfikowania oceny pracy nauczyciela-bijącego-uczniów, tak by nie tykać standardów wewnętrznych i nie naruszać ustawy, a mimo to ocenić

widzicie jak to działa!

jak się człowiek zaczyna wgłębiać, to traci na komunikatywności - ten n-l od planów wynikowych dla kinestetyków i innych też tak ma

Majka02-11-2004 22:45:09   [#16]
Koniec z omszałą tradycją ! Zainspirowana wątkiem Małgoś, jutro każę na zadaniu klasowym częsci uczniów  wyrapować fragmenty Wielkiej Improwizacji (grupa chłopców grających w zośkę), a wzrokowcy niech napiszą interpretację ;)
violka02-11-2004 22:46:07   [#17]

poddaję się

teraz to już nic nie rozumiem!

Gaba odezwij się!

Małgoś nie dobijaj człowieka, mającego się do tej pory za w miarę inteligentnego ;-(

violka02-11-2004 22:49:09   [#18]

szczyt szczytów na forum

trzeba wymyślić takie znaczki, podobne jak te w rogu ekranu telewizora

co niektórzy będą wiedzieli, które wątki są dla nich niebezpieczne i lepiej ich unikać

Małgoś02-11-2004 22:50:20   [#19]

Majka

rapują słuchowcy

pisza wzrokowcy

tańczą kinestetycy

a co masz dla smakowców czy węchowców?

Węchowcom skrop strony parzyste Dziadów perfumami Chanel 5, a nieparzyste swojską ...Przemysławką

a smakowcy niech ...zeżrą przynajmniej po 1 stronie (to poziom konieczny), na wykraczający powinni nadgryźć przynajmniej dziennik klasowy

Maelka02-11-2004 22:55:33   [#20]

Małgoś?

A nie boisz się, że po zżar....mhm... po przełknieciu  sporych fragmentów "Dziadów" smakowcy powiedzą:"Film był lepszy..."

;-)

Majka02-11-2004 22:56:29   [#21]
Widziałaś stojącego nieruchomo rapera ? ;))))
A zeżrą i tak (uwzględniając ich miłośc do romantyzmu;).

Na "nieokreślone siły wyższe" proponuję nasłać  dedektywa Rutkowskiego (z funduszu socjalnego zapłacić), albo guru ze Stronia :(  Innego wyjścia nie widzę ....
Gaba02-11-2004 23:21:24   [#22]

no, bo to szczyt absurdu - tego nikt nie kuma

Facet walnął, ale tak naprawdę okazało się chyba z niecka, że to wina dyrektora, bo dał ocenę wg standardów, a chyba zawiesił tymi stnadardami jakoby działanie ustawy. Pytanie zadano do dyrektora  takie: czy otrzymał pozwolenie od p. prezydenta zawieszenia ustawy w sprawie oceniania nauczycieli? (sprawa się toczy o uderzenie).

- a co ma pytanie do sprawy: kto standaryzuje ankiety i dlaczego dyrektor dowiedziawszy się o zadrzeniu od uczniów poszedł z ankietą?

Małgoś02-11-2004 23:28:35   [#23]

Maelka

gdyby film to bym jeszcze przymkneła oko, a nawet dwa

ale jesli sie okaże, że zwykła pomidorówka z makaronem bije na głowę wiekopomne dzieło???

violka02-11-2004 23:34:18   [#24]

gaba

czy to znaczy że zamiast ankiety lepiej zgłosić do prokuratury - niech się fachowcy tym zajmą
Małgoś02-11-2004 23:39:03   [#25]

Gaba, zawzięłam się

ja to rozgryzę - jeszcze przed pólnocą:

1) dyr. ocenił n-la przed czy po zdarzeniu uderzenia?

2) dokąd poszedł dyr. z ta ankietą?

3) skąd dyr. wziął standardy?

4) czy jesli ankiety wymagają standaryzacji, to standardy równiez nalezy standaryzować?

5) Gabo, i skąd ten dyr. wytrzasnął takie big-standardy, które mają moc zawieszenia ustawy??? Niech pożyczy kilka - tez bym conieco pozawieszała ;-)

violka02-11-2004 23:41:55   [#26]

Małgoś

ja wymiękam, nie rozgryzę tego przed północą

zajrzę jutro - ale trochę później niż 2 minuty po północy

może już będzie rozgryzione

Gaba02-11-2004 23:46:05   [#27]

ja tez nic z tego nie rozumiem

przed zdarzeniem...

do klasy, gdzie miało zdarzenie...

wprowadził zarządzeniem dla placówki...

- nie wiem, ską, chyba zgłowy, ze studiów, z...

i zamiast zajmować się zdarzeniem - zajmowano sie wyzloslwianiem nt. zawieszania ustawy przez ocenę dyrektorską.

Małgoś02-11-2004 23:54:18   [#28]

Ale numer!!!

czyli to tak jakby aktualna ocena n-la chroniła go niczym...immunitet?

A ten facet, to ...kumpel n-la? Czy wróg dyr.? I na dodatek u władzy?

Aleśmy czasów doczekali...

Wracają stare, wypróbowane metody i prawa - "co ma wisieć, nie utonie", "strzezonego, PanBóg strzeże", "kruk krukowi oka nie wykole"

OlaM03-11-2004 07:25:04   [#29]

zgodnie z tym co napisała Małgoś

w innym wątku umieszczam moje KO w konkursie za:

Uczniowie pojechali na wycieczkę. W nocy pili alkohol. W związku z otrzymaną niską oceną zachowanie rodzice jednego z uczniów napisali skargę do KO. Pani wizytator z KO po zbadaniu dokumentów i rozmowach stwierdziła następujące nieprawidłowości:

1. Kierownik nie zapewnił warunków do pełnej realizacji regulaminu wycieczki ponieważ pokoje uczestników znajdowały się w znacznym oddaleniu od pokojów opiekunów, co uniemożliwiało sprawowanie skutecznej całodobowej opieki nad młodzieżą. W jakim rozporządzeniu pisze, że nauczyciel ma sprawować całodobową opiekę nad uczniami na wycieczce?

2. Pomiędzy godziną 2.30 a 5.15 nikt z opiekunów nie sprawował opieki. To samo pytanie.

3. Kierownik wycieczki i wychowawca nie powiadomili Policji w ....... o spożyciu przez niektórych uczestników alkoholu. W rozporządzeniu z 31 stycznia 2003 r. w sprawie szczegółowych form działalności wychowawczej i ... w $ 9 pisze: Szkoły i placówki podejmują działania interwencyjne polegające na powiadomieniu rodziców i Policji w sytuacjach kryzysowych .... Rodzice i Policja zostali powiadomieni po powrocie dzieci z wycieczki.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]