Forum OSKKO - wątek

TEMAT: PASOWANIE-przedszkole
strony: [ 1 ]
INA0731-10-2004 17:19:47   [#01]
Kochane koleżanki proszę podpowiedzcie jak urządzić "Pasowanie na przedszkolaka". Jestem "świeżym" dyrektorem i chcę zapoczątkować w naszym przedszkolu taką uroczystość. Podpowiedzcie coś na temat scenariusza takiej imprezy. Co mówicie w takim dniu swoim przedszkolakom??? Chciałabym ,żeby to był wyjątkowy dzień ale bardzo sie boję , że braknie mi słów. Proszę o pomoc i pozdrawiam
Benigna31-10-2004 18:31:29   [#02]

Dzień jest przede wszystkim wyjątkowy, bo to pierwsze takie spotkanie rodziców i dzieci. Jest wspólna zabawa, jest mała prezentacja tego, czego Maluszki nauczyły się od września (naprawdę malusia a i tak połowa nieśmiałków przy tym zmyka w ramiona mam - normalne). Są drobne prezenciki i dyplomy z logo przedszkola i z obrazkiem, potwierdzajace fakt przyjęcia do grona prawdziwych przedszkolaków (plus odcisk najmniejszego paluszka maluszka). Słodkie ciacha, soki. Przemówienie błyskawiczne - widziałaś kiedyś skupione na przemowach trzylatki :)))?

Można jak każde otwarte zajęcia z  dziećmi i rodzicami zobić w konwencji - już to związanej z nazwą grupy, już to z jakim innym hasełkiem, na sportowo, artystycznie, bajecznie - byle krótko, wartko, bez przesady! Warto poszukać pomysłów w propozycjach z pedagogiki zabawy (sądzę, że byłaś wcześniej nauczycielką, więc te sprawy znasz). A słowa w tym najmniej są istotne - coby z seca były, ciepłe, żartobliwe i proste.

W całą organizację, potem do zabawy włącz koniecznie oprócz (oczywiście) nauczycielki - rodziców. Niech od początku utożsamiają się i wiążą z przedszkolem. I wiedzą, że nie przychodzi się na gotowe. To procentuje, choć jeśli w przedszkolu nie ma tradycji zajęć otwartych, warsztatowych - początki mogą być sztywne. Nie zniechęcaj się.

Życzę powodzenia. I dobrej zabawy. Nie traktuj uroczystości śmiertelnie poważnie. Baw się ze wszystkimi!!!

grażka31-10-2004 19:33:46   [#03]
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=587&w=15994517&v=2&s=0
INA0702-11-2004 20:32:05   [#04]
Dzieki za wsparcie . Pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]