Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dyrektorze nie oszelej!
strony: [ 1 ][ 2 ]
OlaM31-10-2004 11:54:36   [#01]

Sobota i niedziela to dni, kiedy dwaj oświatowcy spotykają się spokojnie w domu. Ona dyrektor szkoły, on dyrektor WOM. Rozpoczynają się dyskusje. I co z nich wynika. Ona uświadomiła sobie ileż to potrzebuje mieć dokumentów w swojej pracy. Oto one:

1. Program rozwoju szkoły - 5 - letni,

2. Roczny program rozwoju szkoły.

3. Wewnątrzszkony system zapewniania jakości.

4. Plan nadzoru - 5 -letni.

5. Roczny plan nadzoru.

6. Plan pracy szkoły.

7. Program projakościowy szkoły (jak szkoła jest po mierzeniu jakości)

8. Pięcioletni plan WDN

9. Roczny plan WDN

A co najważniejsze raz do roku sporządzić raport z mierzenia jakości.

Nie chcę tu wspominać o obowiązkach dyrektora. Popatrzmy na dokumenty, które mamy mieć. Wiele treści powtarza się np. z rocznego programu rozwoju szkoły w wewnątrzszkolnym systemie zapewniania jakości.

Ludzie, po co nam Ministerstwo? Do wymyślania papierów.

A wspólnie z Gabą chcę zostać ministrem po co:-)))) Wymyślimy Wam więcej papierów, a dydaktyka i inne rzeczy niech idą w las:-)))))

Rycho31-10-2004 12:00:32   [#02]

Olu

a z czego wynika obowiązek posiadania
 
dokumentu pt Wewnątrzszkony system zapewniania jakości
 
oraz
 
  Plan nadzoru - 5 -letni.

  Roczny plan nadzoru.

  Pięcioletni plan WDN

  Roczny plan WDN

        ????

AnJa31-10-2004 12:02:17   [#03]
Pisał o  tym tu parookrotnie Stefan Wlazło.

Więc powtórzę za nim, lekko rozszerzając:

Jak już te dyrekcje się spotkały i robić nie maja co to niech do każdego z w/w punktów podadzą podstawę prawną ( konkretny paragraf z konkretnej Ustawy lub Rozporządzenia) wprost nakładająca na dyrektora lub szkołę obowiązek sporzadzenie odnośnego papióra.
AnJa31-10-2004 12:02:43   [#04]
O:-)
AnJa31-10-2004 12:05:49   [#05]
Rychu:-)

Jakbym ja był teraz w Krakowie to na pewno bym przy kompie nie siedział.

Możliwe zresztą, że Ty, będąc 3 km. od ciągle ładnych mazurskich lasów. łąk i pagórków, też byś nie siedział:-)
OlaM31-10-2004 12:39:55   [#06]

Rycho

przeczytaj rozporządzeni o nadzorze (nowe):-)))
Rycho31-10-2004 12:47:37   [#07]

Ola

no właśnie,
gdzie w rozporządzeniu o nadzorze (nowym) jest to wszystko co napisałaś?
 
o systemie jakości jak słusznie AnJa zuważył pisał tu Stefan Wlazło, więc ja się na ten temat już rozwodził nie będę.
 
Gdzie w rozp. jest napisane, że mam mieć 5-cio letnie i roczne plany nadzoru? Bo ja jakoś nie umiem znaleźć żadnego paragrafu na to. Mam planować, ale nie jest powiedziane na jaki okres ten plan ma być. W cyklu miesięcznym, kwrtalnym też mogę i będzie dobrze.
 
Podobnie z WDN.
 
AnJa nie siedzę przy kompie, tylko od czasu do czasu tu zaglądam :-)
No i masz rację, na Mazurach to pewnie nawet bym nie zaglądał :-)
OlaM31-10-2004 14:11:29   [#08]

dokładnie

przeczytaj $ 5. Dotyczy on tego co ma robić dyrektor wraz z innymi nauczycielami zajmującymi stanowiska kierownicze, z radą pedagogiczną.

Na dodatek w nadzorze pedagogicznym nie zapmonij o standardach i wskaźnikach.

Rycho31-10-2004 15:48:22   [#09]
ależ Olu
 
zapewniam Cię, że czytałem § 5 rozp o nadzorze. Inne też. 
 
Proszę Cię tylko, żebyś mi wskazała, gdzie w tym lub innym § jest napisane, że mam tworzyć dokumenty o których napisałaś, a o które pytałem w #2.
OlaM31-10-2004 18:58:34   [#10]

Czy mówimy o tym samym rozporządzeniu z dnia 23 kwietnia 2004 r. w sprawie szczegółowych zasad sprawowania nadzoru pedagogicznego ...?

§ 5.

1. Dyrektor szkoły lub placówki, we współpracy z nauczycielami zajmującymi inne stanowiska kierownicze w szkole lub placówce, sprawując nadzór pedagogiczny, wykonuje w szczególności następujące zadania:

1) planuje, organizuje i przeprowadza wewnętrzne mierzenie jakości, w tym badanie osiągnięć edukacyjnych uczniów;

2) decyduje o doborze technik i narzędzi diagnostycznych wykorzystywanych przy dokonywaniu wewnętrznego mierzenia jakości, tworzy je oraz może współdziałać w ich tworzeniu z instytucjami wspomagającymi;

3) raz w roku szkolnym opracowuje raport z przeprowadzonego wewnętrznego mierzenia jakości i przedstawia go kuratorowi oświaty, radzie pedagogicznej, radzie rodziców i organowi prowadzącemu szkołę lub placówkę;

4) opracowuje program rozwoju szkoły lub placówki, określający zadania służące doskonaleniu jakości pracy szkoły lub placówki i terminy ich realizacji:

a) obejmujący 5 lat szkolnych, a w przypadku placówki doskonalenia nauczycieli - 5 lat kalendarzowych;

b) obejmujący rok szkolny, a w przypadku placówki doskonalenia nauczycieli - rok kalendarzowy, z uwzględnieniem zadań wskazanych przez kuratora oświaty oraz wyników mierzenia jakości pracy szkoły lub placówki przeprowadzonego w poprzednim roku szkolnym;

5) analizuje wyniki sprawdzianu lub egzaminów oraz wykorzystuje je do oceny jakości kształcenia w szkole, a także podejmuje, stosownie do potrzeb, działania naprawcze lub doskonalące w tym zakresie;

6) wspomaga nauczycieli w osiąganiu wysokiej jakości pracy oraz inspiruje ich do podejmowania innowacji pedagogicznych;

7) wspomaga rozwój zawodowy nauczycieli, w szczególności przez organizowanie szkoleń, narad i konferencji oraz systematyczną współpracę z placówkami doskonalenia nauczycieli;

8) gromadzi informacje o pracy nauczycieli w celu dokonywania oceny ich pracy zgodnie z odrębnymi przepisami oraz gromadzi informacje niezbędne do planowania doskonalenia zawodowego nauczycieli;

9) we współdziałaniu z radą pedagogiczną, opracowuje i wdraża wewnątrzszkolny system zapewniania jakości.

BożenaB31-10-2004 19:10:21   [#11]

OlaM

Ale nie z radą pedagogiczną ma robić ten nadzór, tylko z innymi osobami majacymi stanowiska kierownicze.

Z RP współdziała w tworzeniu systemu jakości i wiemy, że to nie papiery ;-)

A ja na paru wątkach czytałam, że dyrektorzy zaprzęgają do tej pracy n-li, niestety. Do opracowywania jakichś ankiet, czy czego tam jeszcze ... W takich przypadkach nadzorowany (n-l) sam sie nadzoruje i ocenia ;-)

AnJa31-10-2004 19:11:23   [#12]
O tym samym.

Jest w nim:

1. Program rozwoju szkoły - 5 - letni,

2. Roczny program rozwoju szkoły.


Ale gdzie są ?

3. Wewnątrzszkony system zapewniania jakości.

4. Plan nadzoru - 5 -letni.

5. Roczny plan nadzoru.

6. Plan pracy szkoły.

7. Program projakościowy szkoły (jak szkoła jest po mierzeniu jakości)

8. Pięcioletni plan WDN

9. Roczny plan WDN
S Wlazło31-10-2004 19:59:58   [#13]
Podpisuję się pod AnJą - nie ma obowiązku tworzenia takich dokumnetów - nie ma takiej normy prawnej. A widzimisię wizytatora nie jest prawem. Oczywiściwe, można to widzimisię spełnić, ale wtedy nie narzekajmy, skoro się zgodziliśmy.
AnJa31-10-2004 20:08:10   [#14]

Życie jest piękne:-)))

No, to żesmy sie pod soba podpisali:-))))))


A jak za tydzień na kurs pojadę , to se na piersi  powiesżę tablice z tymi  2 posty i zapodam: No, patrzcie, kto się pod moim zdaniemm podpisuje:-)))
Botka31-10-2004 20:15:09   [#15]

do OliM

Ciekawa jestem z kim ma pracować dyrektor, który nie ma swojego zastępcy, a szkoła ma 11 oddziałów i pracy - dokumentacji całe mnóstwo. Niestety musi posiłkować się pracą nauczycieli...
Iwon31-10-2004 20:20:44   [#16]

W zeszłym tygodniu byłeś dwa razy cytowany (klasyk).

Ten tydzień zaczął się od poparcia, i to jakiego ...

Co przyniesie następny? :-)))))))))))

Rycho31-10-2004 21:07:44   [#17]

hej

a ja to co? mnie się już nic nie należy?
 
     ;-)
 
kurcze jak się człowiek sam nie pochwali...    ;-))
AnJa31-10-2004 21:13:22   [#18]

No, to z najwyższej półki, co Ci bedę załował:

Podpisuję się pod tym, co napisał Rycho!
Rycho31-10-2004 21:14:18   [#19]
No!! Żeby mi to było przedostatni raz!
    ;-)
Magosia31-10-2004 21:29:33   [#20]

Późno ale się załapałam!

Też się podpisuję, a co!;-))) Pod Stefanem, Rychem i AnJą- :-)

Olu- zapamiętaj najważniejsze: taką mamy współpracę, na jaką się zgadzamy.

Dotyczy to wszystkich: OP, ON, grona i zz także.

Nie musisz tworzyć wszystkich papierów, które się komuś przyśnią. Odpowiadasz za efekty pracy swoich uczniów; jeśli tu coś szwankuje, to kombinuj jak poprawić, ale nie trać czasu na dokumenty.

Mądry wizytator cię zrozumie, a innymi nie warto się przejmować. To Ty odpowiadasz za swoją szkołę i za swoją koncepcję pracy w niej .

 Pozdrawiam klasyków forumowych i innych też :-)))

OlaM01-11-2004 08:41:53   [#21]

AnJa odpowiadam:

3. Wewnątrzszkony system zapewniania jakości.
$ 5 pkt 9 - rozporządzenia o nadzorze we współdziałaniu z radą pedagogiczną, opracowuje i wdraża wewnątrzszkolny system zapewniania jakości.
4. Plan nadzoru - 5 -letni.
5. Roczny plan nadzoru. To samo rozporządzenie
planuje, organizuje i przeprowadza wewnętrzne mierzenie jakości, w tym badanie osiągnięć edukacyjnych uczniów;

Mierzenie jakości pracy szkoły prowadzimy w oparciu o ministerialne standardy. Nie jest możliwe każdego roku szkolnego badać wszystkie obszary. Zatem rozpisałam stadardy ze wskaźnikami i na dany rok szkolny wybieram sobie dwa - trzy obszary, które monitoruje. W rocznym planie nadzoru umieszczam hospitacje nauczycieli na cały rok szkolny, cele hospitacji itp.
6. Plan pracy szkoły.
Nie mogę teraz znależć rozporządzenia, bo mam je w szkole. Plan pracy szkoły zrobiłam umieszczając w nim wszystkie zadania z podziałem na miesiące.
7. Program projakościowy szkoły (jak szkoła jest po mierzeniu jakości)

4) opracowuje program rozwoju szkoły lub placówki, określający zadania służące doskonaleniu jakości pracy szkoły lub placówki i terminy ich realizacji:

b) obejmujący rok szkolny, a w przypadku placówki doskonalenia nauczycieli - rok kalendarzowy, z uwzględnieniem zadań wskazanych przez kuratora oświaty oraz wyników mierzenia jakości pracy szkoły lub placówki przeprowadzonego w poprzednim roku szkolnym;
8. Pięcioletni plan WDN (tak ujęłam, aby była pięciolatka)

9. Roczny plan WDN

§ 6 Rozporządzenia z dnia 29 marca 2002 r. w sprawie podziału środków na wspieranie doskonalenia zawodowego nauczycieli ... Dz.U. z 2002 r. Nr 46, poz.430

1. Dyrektor szkoły lub placówki opracowuje wieloletni plan doskonalenia zawodowego nauczycieli, mając na uwadze:

1) program rozwoju szkoły lub placówki i związane z tym potrzeby kadrowe,

2) plany rozwoju zawodowego poszczególnych nauczycieli,

3) wnioski nauczycieli o dofinansowanie form doskonalenia zawodowego, o których mowa w § 2 ust. 2.

2. Organ prowadzący opracowuje na każdy rok budżetowy plan dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli, o których mowa w § 2, biorąc pod uwagę wnioski dyrektorów szkół i placówek przygotowane z uwzględnieniem planu, o którym mowa w ust. 1, złożone do dnia 30 listopada danego roku.

3. Dyrektor szkoły lub placówki, w terminie do dnia 31 marca danego roku, składa organowi prowadzącemu sprawozdanie ze sposobu wykorzystania środków przyznanych na dofinansowanie doskonalenia zawodowego nauczycieli w poprzednim roku budżetowym

BożenaB - jeżeli dyrek wysłał swoich nauczycieli i opłacił kurs lub studia podyplomowe z "Budowania narzędzi diagnostycznych" to czemu nie korzystać z nabytych przez nauczycieli umiejętności.

Zgadza się, ja odpowiadam za szkołę i to co w niej robię i jak robię, ale tak aby nikt z KO i OP nie zarzucił, że mam dokumentów wymaganych rozporządzeniami.

Pozdrawiam :-)))

AnJa01-11-2004 09:23:48   [#22]
A te wszystkie rózne takie to sie przypadkiem w planie rozwoju nie zamykają?

Co do standardów - tez juz tu pisano: ministerialne są raczej nieprzekładalne na mierzenie wewnętrzne(sami autorzy to zastrzegli:§ 3.2.Organy sprawujące nadzór pedagogiczny, prowadząc mierzenie jakości pracy szkół i placówek, uwzględniają również specyfikę poszczególnych typów i rodzajów szkół i placówek, tradycje regionu oraz regionalną politykę oświatową.")
OlaM01-11-2004 09:28:52   [#23]

Nie

nie zamykają się. A w TWOJEJ SZKOLE NIE MA STANDARDÓW I WSKAŻNIKÓW W PLANIE NADZORU PEDAGOGICZNEGO.  To na jakiej podstawie badasz różne obszary pracy szkoły? Z czego napiszesz raport?
OlaM01-11-2004 09:39:58   [#24]

AnJa

zaglądnij do wątku standardy #36.
panda01-11-2004 09:54:25   [#25]

czytam i czytam i nie wiem skąd Wy (OlaM) to czytacie?

Gdzie jest ten pięcioletni plan nadzoru pedagogicznego?

Gdzie (w prawie) jest sformułowanie "program jakosciowy"?

Nie dość,  że mamy niedoskonałe (bo każdy czyat inaczej) akty prawne, to jeszcze sami dokładamy sobie bzdurnej roboty. Bzdurnej, bo jeśli dzisiaj opracuję pięcioletni plan nadzoru a po każdym roku wyjdźie mi inna potrzeba, to ile obszarów/standardów/problemów będę analizować w ostatnim roku tego pięcioletniego planu nadzoru?

AnJa01-11-2004 13:07:20   [#26]
Nie badam zadnych obszerów.

I, dopóki nie będę musiał tego robić - badać nie będę.

Raport napiszę taki, jaki będę chciał - tzn. to co dotychczas na plenarce przedstawiałem i dla OP dawałem w wersji skróconej.

I ciekawe, kto i na jakiej podstawie to zakwestionuje.

Nie mam też standardów i wskaźników - miałem w gimnazjuim. I psu na bude się zdały - nikt ich nie rozumial, po roku także ja.
Rycho01-11-2004 13:51:27   [#27]

Ola

chcę się upewnić,
 
zdanie:
we współdziałaniu z radą pedagogiczną, opracowuje i wdraża wewnątrzszkolny system zapewniania jakości.
mam rozumieć jako: dyrektor przygotowuje "papier", który nazywa się wewnątrzszkolny system zapewniania jakości - czy tak?
 
zdanie
planuje, organizuje i przeprowadza wewnętrzne mierzenie jakości, w tym badanie osiągnięć edukacyjnych uczniów
 
mam czytać jako: dyrektor przygotowuje 5-cio letni oraz roczny plan nadzoru pedagogicznego - czy tak?
 
zdanie:
Dyrektor szkoły lub placówki opracowuje wieloletni plan doskonalenia zawodowego nauczycieli,
 
znaczy, że: dyrektor przygotowuje 5-cio letni plan WDN i roczny plan WDN - czy tak? A 3 - letni, albo 7 -letni nie może być?
 
a co do standardów.
 
Odpowiedz mi który standard ministerialny będę mierzył gdy będę się chciał dowiedzieć czy uczniowie w mojej szkole potrafią skonstruować poprawną wypowiedź ustną na zadany temat?
Albo czy potrafią wyrażać swoje sądy na jakiś temat, trafnie dobierając i uzasadniając argumenty tych sądów?
OlaM01-11-2004 14:07:34   [#28]

Rysiu

1. wewnętrzny system zapeniania jakości -Tak. W "Dyrektorze szkoły" Nr 7/8 pisze o tym wyraźnie. Proponuję przeczytać.

2. nadzór - tak

3. plan doskonalenia zawodowego nauczycieli (może być na 7 lat, ale najczęściej dyrektorzy tworzą na okres 5 lat, tak jak trwa kadencja). Czy Twoje OP nie wymagało tego od Ciebie?

4. Proponuję standard w obszarze III. 3. przebieg procesu kształcenia. Ale od zbadanie Twoich problemów są hospitacje diagnozujące.

Nie chciałam wsadzać kija w mrowisko, ale czy ja czytam bez zrozumienia?

Rycho01-11-2004 15:05:37   [#29]
Olu,
bardzo Ci dziękuję, bo okazało się, że u mnie coś nie bardzo z umiejętnoością czytania ze zrozumieniem.
Tak jakoś mi się porobiło, że jak jest napisane "planuje", to ja za chiny nie potrafię z tego odczytać "planuje na 5 lat"
 
Ale widać mieliśmy innych nauczycieli od czytania.
 
Moje OP guzik obchodzi na ile lat mam plan doskonalenia zawodowego nauczycieli. Ma być wieloletni. (tak a propos, czy plan doskonalenia nauczycieli to to samo co WDN?) Moje OP interesuje natomiast o jaką kasę wnioskuję i jak się rozliczę z tej kasy, którą mi na to dali w roku poprzednim.
 
Acha, i jeszcze jedno pytanie. A co to "Dyrektor szkoły"?
OlaM01-11-2004 15:15:03   [#30]

Rysiu

miałam bardzo dobrego nauczyciela od czytania ze zrozumieniem. Napisałam wyraźnie, że planuje na 5 lat (w naszym OP), a może być na cykl kształcenia, na 7 lat itp., żeby był wieloletni. Masz do kitu OP, pewnie "pani od kwiatków mu przewodzi" (jak w wielu OP bywa).

Plan doskonalenia nauczycieli to nie tylko WDN.

Nie rób ze mnie "idioty":-))). "Dyrektor szkoły" to miesięcznik, ale to wiesz.

Pozdrawiam:-))))

Rycho01-11-2004 15:31:07   [#31]

Olu

ale na Twojej liście w #1 nie było planu doskonalenia nauczycieli.
Ani rocznego, ani 5-cio letniego.
 
Był natomiast i roczny i 5-cio letni plan WDN.
 
Jeśli plan doskonalenia nauczycieli to nie tylko WDN, to co z tym WDN?
 
No i nie rozumiem dlaczego mam pisać 5-letni plan nadzoru jak moja kadencja za 2 lata się kończy.
 
Ale nie przejmuj się, jak widać z tego wątku dużo spraw jeszcze nie rozumiem.
 
I dopiero teraz zrozumiałem, że
ja odpowiadam za szkołę i to co w niej robię i jak robię, ale tak aby nikt z KO i OP nie zarzucił, że nie mam dokumentów wymaganych rozporządzeniami.
 
Ale wiesz co z natury jestem leniwy, więc poczekam, aż mi pozarzucają ...
A ci "od kwiatków" to się chyba zdziwią...
OlaM01-11-2004 15:38:10   [#32]

ok Rysiu

Ja też wiele rzeczy nie rozumiem. Moim zdaniem w planie doskonalenia nauczycieli mieści się WDN. Też jestem leniwa, ale żyję w tym kraju gdzie najważniejszy jest papier o czym przekonałam się na własnej skórze.
S Wlazło01-11-2004 16:21:38   [#33]

Jak wiele spraw poruszacie. Spróbuję w skrócie, choć na ten temat napisałem książkę.

1.Standardy ministerialne mają charakter organizacyjny, odpowiada się na nie: "tak", "nie", "w częsci". Nie można przenieść standardu MeniS "szkoła posiada program wychowaeczy" -  wprost - "szkoła ma program wychowawczy".Trzeba określić treści wychowania w szkole.

2. Treści pedagogiczne, np w progamie wychowawczym - określają Podstawy programowe - najważniejszy dokument obowiązujący szkołę.Rozp. o nadzorze jest dokumentem wtórnym czy wspomagającym "Podstawy...". W ogólnych podstawach programowych określono 7 kompetencji, do których szkoła ma doprowadzać uczniów. Trzeba je dostosować do  typu szkoły i możliwości uczniów w tej szkole.

3.Obszary jakości pracy skzoły, to zgodnie więc z Podstawą programową m.inn. uczenie się, współpraca, poszukiwania i kolejne - prowadzące do rozwoju ucznia (cel nadzoru).

4. Z tego wynika, że nie można wybierać jakiegoś obszaru do mierzenia,a inne zaniechać, gdyż wszystkie kompetencje uczniów muszą być rozwijane w każdym roku szkolnym.

5.Obserwacji rozwoju uczniów dokonują nauczyciele i wychowawcy. I to oni w zespołach opracowują dyrektorowi wnioski ze swych analiz, dotyczących np.: poziomu agresji w szkole, wyników zewnętrznych egzaminów i sprawdzianów, wyników olimpiad, konkursów, itd. Robią to pisemnie i to są już części corocznego raportu z mierzenia. Wpierw jednakże powinien być ten raport zatwierdzony przez radę pedagogiczną - to niedopatrzenie prawne, raport dyrektora nie może być jego własnym, prywatnym raportem.

6.Program rozwoju pięcioletni - jest terminem umownym, pewne działania przewidziane do realizacji na dłużej niż jeden rok szkolny wykonamy w dwa lata, może trzy, inne rzeczywiście w pięć. Plan pięcioletni - to zła nazwa - powinien nazywać się planem  perspektywicznego rozwoju szkoły i być otwartrym planem na nowe działania, po wykonaniu poprzednich.

7.Wewnątrzszkolny system zapewniania jakości to nie papiery, tylko ustalenie współdziałania wszystkich podmiotów współdoprowadzających uczniów do uzyskania kluczowych kompetencji - standardów edukacyjnych, czyli współdziałani nauczycieli, wychowawców, rodziców, kierownictwa szkoły z uczniami.

8.Do Oli - podaj swój email - wyślę Ci pokaz power-pointu , jak wprowadzać nowy nadzór pedagogiczny. Wyrażam zgodę, na pokazanie tego radzie pedagogicznej, ale wspomnij o autorze. Trochę jestem próżny. Pzdr. Stefan.

OlaM01-11-2004 16:28:22   [#34]

Stefan podaję

zaspokoję Twoją prózność i podam autora. Tym samym zaspokoję i swoją "jakie mam znajomości":-)))))

centrumedu@interia.pl

Rycho01-11-2004 17:02:50   [#35]

uff,

Stefan,
 
strasznie tu Ciebie brakowało :-)
Dorsto01-11-2004 17:24:13   [#36]
Czy i my moglibyśmy zapoznac się z tym pokazem? Proszę pięknie :-)...
AnJa01-11-2004 17:29:04   [#37]

No, to zaczynamy kolejeczkę:-)

Jeśli to możliwe - poproszę:)

Uzasadnienie.
Wiem, że kiedyś musze zacząc to robić. Nazbierałem trochę róznych materiałów. Nie bardzo wiem jednak, które drzwi najpierw otworzyć.
panda01-11-2004 17:34:39   [#38]

też

bardzo proszę
bogda301-11-2004 17:50:20   [#39]

nowy nadzór

  Rozpoczęłam kurs  mierzenia jakości  - napewno przydadza mi się materiały od Stefana - proszę gorąco o przesłanie.
gosienka01-11-2004 18:00:22   [#40]
No to kolejeczka coraz większa, bo i ja się ustawiam
Konto zapomniane01-11-2004 18:17:04   [#41]
Również serdecznie proszę
gosta01-11-2004 18:40:03   [#42]

do kolejki

to może po prostu od razu umieścić to w ogólnieściągalnym miejscu.
gosta01-11-2004 18:43:10   [#43]

zrozumiałam

dopiero teraz- po poście 33, że to, co wypociłam na początku roku szkolnego nie jest tym. czym myslałam, że jest - a jest zupełnie czymś innym, ale też niezbędnym. Lubię Was.
S Wlazło01-11-2004 18:50:55   [#44]
Udostępnie wszystkim zainteresowanym, bo to pokaz na seminariach Vulcanu. Tylko podajcie mi, jak to wprowadzić do wymiany plików.Nie wiem, po prostu. Pzdr. Stefan
Haneczka01-11-2004 18:54:59   [#45]
W takiej kolejce to chyba miło zająć miejsce, jeśli Stefanowi starczy cierpliwości to i ja proszę, a tak  wogóle często się wspieram jego autorytetem w papierowych bojach. Pozdrawiam i liczę na wsparcie.
gosta01-11-2004 19:16:29   [#46]

nie pomogę w umieszczeniu pokazu w wymianie plików,

bo nie wiem jak to tu działa - jeszcze nigdy tego nie robiłam - przy okazji WITAM WSZYSTKICH  jako nowalijka.
bogda301-11-2004 19:19:34   [#47]

czekamy na plik od Stefana

  Witamy, witamy nową forumowiczkę - dobrze trafiłaś.
AnJa01-11-2004 19:31:33   [#48]

Do wymiany - chyba tak:-)

1. prezentację trzeba spakować - najlepiej winzipem lub winrarem ( to troche gorzej). Nie wiem tylko jak powerpoint to zniesie.

2.klawisz: wymiana plików.

3. W wymianie: dodaj plik.

3.potem jak w formularzu - instrukcji. Przy pliku do wysłania: przycisk browse i zaznaczasz spakowany plik w lokalizacji na Twoim  dysku.

3. teraz tylko odznaczenie własciwych opcji w okienkach i klawisz: zapisz.
gosta01-11-2004 19:32:07   [#49]

cieszę się z miłego przyjęcia

od dawna do Was zaglądam i czerpię z mądrości tu przeczytanych, wiem też i cieszę się, że mamy podobne zdania w wielu kwestiach, i że widzimy to samo - nie dam zarobić jakiemuś psychoanalitykowi.
AnJa01-11-2004 19:33:40   [#50]
Wariant uproszczony: wysłac mailem do kogoś i zobowiązac do zamieszczenia w wymianie.

Ja na razie odpadam: na dziecka kompie nie ma zipa a ja nie mam uprawnień do instalowania u niego czegokolwiek.

Żmija jeden.
strony: [ 1 ][ 2 ]