Forum OSKKO - wątek

TEMAT: żywienie się pracowników w przedszkolach
strony: [ 1 ]
layola27-10-2004 18:09:31   [#01]
Powiedzcie, jak u Was liczycie koszt obiadu dla pracownika i jakie przepisy to regulują: czy jest to jakaś Wasza kalkulacja zatwierdzona decyzją ( zarządzeniem  ) czy może Uchwała Rady Miejskiej? a może jest jakieś aktualne rozp. w tej sprawie? Od kilku miesięcy wałkowany jest u nas (w gminie) ten temat i nie widać końca (brak przepisów, nie wiadomo, czy dyrektor sam ma zarządzić..., czy może radni uchwalić...?) Proszę o radę :)))
Mirka28-10-2004 09:38:05   [#02]
u mnie w przedszkolu  pracownik który korzysta z żywienia płaci pełną stawkę
Konto zapomniane28-10-2004 12:43:44   [#03]
A może-Statut przedszkola określa:..........

    4)  zasady odpłatności za pobyt dzieci w przedszkolu i odpłatności za korzystanie z wyżywienia przez pracowników, ustalone przez organ prowadzący.

layola28-10-2004 16:00:38   [#04]

Mirko

pełną stawkę, czyli jedną dniówkę dziecka (3 posiłki) czy obliczacie koszt samego obiadu i liczycie wsad do garnka + koszty przyrządzania?

Wiesławie

statut mówi tylko, że może się żywić, natomiast regulamin pracy zawiera zasady pobierania odpłatności za żywienie pracowników - radni uważają, że robimy to źle (czyt. za tanio). Zgodnie z rozp. wydanym przez Min. Pracy jeszcze w latach 90-tych (nie pamiętam dokładnie ale to była końcówka) pracownicy obsługi oraz nauczyciele pracujący na I zmianie płacą wsad do garnka + koszt przyrządzania posiłku, natomiast nauczyciele na II zmianie tylko wsad do garnka (dziwne ale prawdziwe). Natomiast organ prowadzący nie ustalił innego sposobu naliczania odpłatności. Wystąpiłyśmy z takim wnioskiem (dyrektorzy  wszystkich przedszkoli w gminie) ale OP tłumaczy się, że nie ma ( nie zna)przepisów na które mógłby się powołać tworząc uchwałę. Radni uważają, iz to my powinnyśmy ustalić "jakąś" kwotę za obiad (inną niż dotychczas) i wprowadzić ją zarządzeniem.  Ale na jakiej podstawie już nie powiedzieli. I błędne koło sie zamyka.

staga28-10-2004 17:18:34   [#05]
Mam taką kalkulacje w pracy. Niedawno ją opracowałem. Mogę podać ją jutro.
Ank28-10-2004 17:28:41   [#06]
Ja również bardzo proszę jeśli masz coś takiego. U nas powiedziano, że stare przepisy nie obowiązują i nie ma podstaw do zniżek za żywienie dla pracowników. Mają płacić pełny koszt posiłku = koszty wytworzenia.
layola28-10-2004 18:56:15   [#07]

staga, bedę bardzo wdzięczna.

Dodam jeszcze, że w cenie za obiad mamy uwzględnić zysk, procentowo lub kwotowo.

layola28-10-2004 19:02:16   [#08]

Znizki za wyżywienie sa nieaktualne od 90-tego-któregoś roku, jedynie kucharki moga się żywić za darmo, ale muszą od tego (darowozna?) odprowadzić podatek (od stycznia). :)

jaga3728-10-2004 20:04:43   [#09]
właśnie chciałam zapytać -czy gmina lub OP zwraca wam za wyżywienie kucharek?jak to jest u was?ja również proszę staga o coś takiego.
Ank28-10-2004 21:12:28   [#10]
Żywiliśmy i OP zwracał ale od maja zeszłego roku przestał bo radca orzekł, że nie ma podstaw prawnych aby pracownicy korzystali z darmowego żywienia. Mogą jeść i płacić jak nauczyciele.
staga02-11-2004 07:48:03   [#11]

klakulacja

 

Zamieszczam kalkulację. Przepraszam, że z opóźnieniem.

 

Koszty obsługi kuchni, planowane na 2004 rok  (wydatkowane z budżetu placówki):

  1. Wynagrodzenie  pracowników (m. in.: płace, dod. wyn. roczne, ZFŚS,           ZUS, FP)     70 000 zł,
  2. Inne koszty funkcjonowania kuchni (m. in.:  media, środki czystości, amortyzacja) – 8 000 zł

Łącznie: 78 000 zł

Przyjmujemy  liczbę 200. uczniów korzystających z żywienia.

78 000 zł : 200 u = 390 zł (dopłata roczna z budżetu do żywienia jednego ucznia)

390 zł : 200 dni „żywieniowych” = 1,95 zł (dopłata dzienna)

1,95 zł + 1,70 zł (obecna wysokość stawki żywieniowej, in. wsad do kotła) = 3,65 zł

Koszt jednego posiłku wynosi – 3, 65 zł.

Niniejszą kalkulację wykonałem w roku ubiegłym.

 

Odpowiem na ew. pytania. Smacznego!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]