Forum OSKKO - wątek

TEMAT: konkursy przedmiotowe i interdyscyplinarne w szkołach
strony: [ 1 ]
emeryt27-10-2004 13:52:36   [#01]

Może ktoś z Was wie- co to za odrębne przepisy o których mowa w par. 6?

Czy ktokolwiek korzystał ze zwrotu kosztów o których mowa w par 15 w przypadku konkursu organizowanego przez Kuratora Oświaty?

A co w przypadku, gdy organizatorów jest czterech? Kto zwraca koszty?

Dz.U.02.13.125 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU

z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad.

(Dz. U. z dnia 18 lutego 2002 r.)

Na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 1996 r. Nr 67, poz. 329 ze zmianami) zarządza się, co następuje:

§ 4.

 1. Konkurs przygotowuje i przeprowadza wojewódzka komisja konkursowa powołana przez kuratora oświaty, który określa zadania komisji oraz zatwierdza regulamin konkursu, opracowany przez komisję.

§ 6.

 Kurator oświaty może zlecić zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu podmiotowi prowadzącemu działalność edukacyjną w zakresie odpowiadającym danemu rodzajowi konkursu, na zasadach i w trybie określonych w odrębnych przepisach. Przepisy § 4 i 5 stosuje się odpowiednio.

 par. 15 ust. 3. Organizatorzy konkursów, olimpiad i turniejów pokrywają koszty podróży, wyżywienia i noclegu uczestników oraz, w miarę możliwości, ich opiekunów.

Jolanta Szuchta27-10-2004 13:58:24   [#02]

U nas

zapomnij o par 15.

W mojej szkole od lat odbywaja sie etapy gminne konkursow przedmiotowych na które OP przeznacza 100 zeta.Płacę z tego najczęsciej nagrody.Natomiast papier do kserowania materialow we własny zakresie.No i jakiś drobny poczęstunek.

Ale nie narzekam,nie można dzieci z powodu braków finansow pozbawic możliwośc uczestnictwa w konkursach.

emeryt27-10-2004 14:08:43   [#03]

Jolu no dobra...

gminne można przeboleć - to nasze. Ale konkurs organizauje kurator i są trzy etapy: gminny, powiatowy i wojewodzki.Powiat ponosi jakiś koszt organizacyjny -  czy Ciebie obciąża (szkołę? a ty ucznia?) i kto finansuje koszt przejazdu do powiatu i województwa? Czy aby sami nie "umartwiliśmy" par. 15????? Może czas się postawić???? Kto organizuje - winien ponosić koszty. Logiczne, nie ?????
Jolanta Szuchta27-10-2004 14:20:19   [#04]

No

własnie pisze o tych kuratoryjnych ale na etapie gminnym.

Wyręczam bo mi szkoda dzieci tych szczególnie zdolnych.

Ale jak trzeba byc razem i dochodzić swego to ja jestem za.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]