Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Arkusz Organizacyjny i Plan Lekcji
strony: [ 1 ]
janzg26-10-2004 11:37:16   [#01]

Zalety i nie tylko tych programów VULCANA znam, bo pracuję z nimi od lat. Ponieważ w naszym OP z tego typu programów korzysta niewielu więc OP postanowił "skomputeryzować dyrektorów" centralnie. Zależałoby mi na tym aby przy firmie pozostać - siła przyzwyczajenia, lenistwo itp.

Szef zespołu obsługi szkół OP na jutro zwołuje pokaz AO firmy KA2, jeżeli z tym programem pracujecie, to chciałbym poznać Wasze zdanie o słabych stronach ewentualnie mocnych - gdyby ktoś znał,

jeżeli ktoś uzna na FORUM nie wypada tego czynić,  to proszę na priv - zarówno o AO jak i o Planie Lekcji

PROSZĘ

Barbara Goraj26-10-2004 14:28:45   [#02]

:)

A czy mogę prosić o adres skąd można ściągnąć takie programy, bo póki co to ja arkusz na piechotkę robię

AnJa26-10-2004 15:25:31   [#03]

O arkuszu

Akurat tych to nie ściągniesz - moco komercyjne są (bo i chyba najlepsze)

Znam z widzenia oba - Vulcan nie rozumie naszej szkoły (za dużo grup miedzyoddziałowych), Ka-2 chciał nam fundnąć OP, tez nie rozumiał.

Na oko - Ka- 2 jest przyjaźniejszy w obsłudze, z Vulcana chyba wyłażą jego dosowskie lata niemowlęce.

Poza tym wiekszych róznic nie zauważyłem, teraz chyba i cenowo są podobne.
joszka26-10-2004 16:05:17   [#04]

Do programu z Poznania

podchodziłem jak do jeza - przez rok warczałem na OP ,ze dał sie wpuscic w maliny ... a wogóle to przyznam sie  z ogóllnej niechęci do rzeczy narzucanych nie pracowałem tak jak trzeba z Ka 2.

Mam niestety ambitnych wokół siebie. Informatycy pobrażali sie za to że nie poprosiłem ich o pomoc i pokazali co potrafią . A teraz do rzeczy

- lubię Arkusz Organizacyjny bo:

* 1290 godzin rzetelnie wpakował wszystkim tak jak trzeba

* przypilnował by nie było godzin za dużo lub za mało

* wyłuskał wszystkich uczniów do grup (międzyoddziałowych i międzyszkolnych) a jest ich -tych grup około 250 ( słownie dwieście pięćdziesiąt) -pamietając o układzie 2 i 3  godzin z jezyków ,chłopcach i dziewczętach na wf

* mam podstawowe dane statystycznew tabelach z opisami

MAM także obiekcje do

- systemu uaktualnienia - trzeba wczytywac kolejne wersje jedna po drugiej jest ich duzo - ale to znaczy, że pracują nad produktem

- niektóre podziały wymagały poggłówkowania - szkoda,że nie są czytelniejsze opisy - ale mozna z tym żyć

tytuły niektórych tabel do wydruku mają niezbyt dokładne tytuły- da się żyć

eksport wydruku dużej płachty do eźela i dodatkowa obróbka tabelek-wymaga dopracowania ( mój wydruk ma ...3,5m długosci)

brakuje funkcji podświetlania wierszy (taki exelowski trick)

nauczyciele na wydrukach w porzadku alfabetycznym - ja sie przyzwyczaiłem do grupowania przedmiotami

 

Troche mozołu we wpisaniu wszystkiego a teraz to już z górki

Mogę na przykład już teraz zobaczyc ile godzin będą mieli nauczyciele w przyszłym roku (zostają tylko do dopisania ew. pierwsze klasy)

wiem ile kosztuje kazdy etat ( nauczyciela i adm-obsł)

mam rozpisane szkolne plany nauczania dla kazdego oddziału na cały cykl nauki

Myślę nad zakupem współpracującego z Arkuszem Planu Lekcji - ale czy podoła on tym grupom, salom,ograniczeniom - czekam na ładny dzień, może przy koniaczku, (oczywiście poza szkoła) namówię moich BIG Bitowców do próby wdrozenia Planu

Acha ludzie z Ka-2 przyjażnie odpowiadaja na wszystkie zapytania - ale mam nadzieję ,że to teraz normalka

Ps : A całe swoje dyrektorskie zycie marzyłem o ....Vulcanie 

Ps2: Budzet liczy w układzie roku szkolnego a przecież my mamy rok budżetowy od stycznia do grudnia

Ank26-10-2004 16:19:29   [#05]
Chwalę sobie programy firmy ProgMan. Pracuję na kilku, są klarowne i przyjazne. Akurat jednak AO znam tylko z prezentacji - brakło kasy na zakup.
TereKlo26-10-2004 17:24:30   [#06]
Akurat pracuję na Vulkanie - to tak jak z krzyżówką typu Jolka: jak się "wpadnie" w styl i "załapie" co autor miał na myśli tworząc program to wszystko staje się jak bułka z masłem. Mając demo innej firmy znalazłam kilka błędów, co mnie zniechęciło do szukania wśród innych produktów. Poza tym weszlismy do tej rzeki hurtem - wszystkie placówki w mieście, więc wspólne szkolenia u nas na miejscu, pomoc, wzajemne wsparcie. no i negocjacje cenowe. Uważam, że Vulkan zapewnia fachową i solidną obsługę. A cena... za jakość trzeba płacić.....
Botka26-10-2004 18:08:48   [#07]
Pracuję na Vulkanie i rzeczywiście jest dobry. Sama się go nauczyłam, choć z początku byłam zdruzgotana. Jedyna rzecz, której nie umiem i biję się w pierś to tworzenie w planie grup międzyoddziałowych. Próbowałam, ale jeszcze coś nie gra. Myślę, że i tę sztukę opanuję. Polecam.
JaLPtak26-10-2004 20:07:39   [#08]
Plan Vulcan-owski wykorzystuję od  pierwszej  (niezbyt udanej) wersji. Teraz jest naprawdę bez zarzutu. Zajęcia międzyoddziałowe tworzę zarówno dla wf - dziewczęta lub chłopcy z dwóch, a czasem trzech klas itp, I i II klasy gimnazjum tak, aby w jednym tygodniu klasa miała muzykę, a w drugim plastykę na tej samej lekcji i mnóstwo innych kombinacji. Szkoła 46 oddziałów (SP, Gim i LO) i żadnych problemów z planem.
janzg27-10-2004 09:40:34   [#09]

:))

WSZYSTKIM serdecznie dziękuję

Jan z G

Konto zapomniane27-10-2004 10:43:28   [#10]
układam plan lekcji na programie ASTAR, jest tańszy i dość dobry. Arkusz organizacyjny w EXSELU ułożyli informatycy, działa bez zarzutów

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]