Forum OSKKO - wątek

TEMAT: staż po raz setny pomocyyyy
strony: [ 1 ]
Iwona W25-10-2004 13:41:50   [#01]

czy dobrze rozumiem....

1.działalności gospodarczej nie można zaliczyć do stażu pracowniczego od którego zależy wysługa lat oraz urlop wypoczynkowy???

2. a jak jest z zasiłkiem dla bezrobotnych? zalicza się to do stażu od którego zależy wysługa? a urlop wypoczynkowy? czy tylko do pierwszego urlopu nie zalicza się a potem już tak?

a w razie czego gdzie można znaleźć podstawę prawną do tego? gdzie szukać...

pomóżcie........ bo Wy moją ostatnią nadzieją.........

Jolanta Szuchta25-10-2004 18:52:23   [#02]

Iwono

nie wiem czy mam aktualna wiedzę na ten temat ale 1.chyba kiedys tak bylo teraz juz można?-sprawdzę jutro.

I zasiłek też się chyba wlicza-ale nie chce ciebie wprowadzac w bład-jutro ok?

Wiesz dlaczego tak mi sie wydaje?bo chyba w tym roku podpisywałam nagrodę jubileuszową dla dziewczyny z obsługi ktorej doliczono prace na roli.W związku z tym ze robi to moja Pani Sekretarz, a ja nie miałam jeszcze powodów żeby jej nie ufać to sprawdze i podam.

Iwona W26-10-2004 08:48:32   [#03]

do Joli

pracę na roli owszem owszem można wliczyć..po spełnieniu określonych warunków ale co z tymi dwoma przypadkami? proszę pomóż Jolu
Jolanta Szuchta26-10-2004 09:01:09   [#04]

Tak jak obiecałam

działalności gospodarczej nie wlicza sie jesli sie  jest włascicielem przedsięborstwa lub prowadzi sie dziłalnośc innego typu. :jesli pracuje sie u kogos kto prowadzi dzialalnośc i ta praca potwierdzona jest wydanym świadectwem pracy to tak.Nie mam na to podstawy prawnej ale podobno na jakims kursie wyjasniano co jest pojęciem pracy i dziłalność w tym się nie miesciła ;-)(w tekście za dużo "się" ale nie potrafie tego napisać inaczej-brak czasu)

Zasiłek zalicza się za czas pobierania pieniędzy z UP natomiast samo zarejestrowanie nic nie daje.

No i to o czym pisałam -pole -tu:Ustawa z dnia 20 lipca 1990r.(Dz.U.nr 54 poz 310) o wliczaniu okresow pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym do pracowniczego stazu  pracy.

Jolanta Szuchta26-10-2004 09:02:49   [#05]

Jak widzisz

w międzyczasie pisalam do Ciebie ,nie wiem czy pomogłam,ale może zadzwoń do ZUSu o podstawę prawna?
Iwona W26-10-2004 09:23:15   [#06]

dziękuję

bardzo kochana jesteś dziękuję bardzo....... choć.. jak jesteś na zasiłku dla bezrobotnych i pobierasz zasiłek - to urlop Ci się nie należy...  nie dostajesz żadnego ekwiwalentu za urlop - nie korzystasz ze świadczeń pracowniczych...czyli pracownikiem nie jesteś! a potem ów zasiłek wlicza się do świadczeń pracowniczych od których zależy np staż czy urlop? hmmmm

Ewa z Rz26-10-2004 09:36:32   [#07]

wlicza się

okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych do stażu pracy - wiem, bo mam wliczone :-)
Iwona W26-10-2004 10:45:19   [#08]

dzięki

to ja też wliczę...... dziękuję za wszystkie odpowiedzi i miłego dnia życzę

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]