Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wice jako nauczyciel
strony: [ 1 ]
Krzyko24-10-2004 10:24:01   [#01]
Na konferencji dyskutowano o tym, czy dyrektor szkoły powinien mieć zajęcia dydaktyczne. Jak pamiętam zdania były podzielone, choć sama ewentualność jest oczywista. Mam jednak pytanie: czy nauczyciel zajmujący stanowisko wicedyrektora musi prowadzić lekcje z uczniami? Czy możliwe jest zwolnienie go z pensum?
Leszek24-10-2004 12:20:54   [#02]

KN - art. 42. 6. Dyrektorowi i wicedyrektorowi szkoły oraz nauczycielowi pełniącemu inne stanowisko kierownicze w szkole obniża się tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć określonych w ust. 3 w zależności od wielkości i typu szkoły oraz warunków pracy lub zwalnia się ich od obowiązku realizacji tych zajęć. Dotyczy to również nauczyciela, który obowiązki kierownicze pełni w zastępstwie nauczyciela, któremu powierzono stanowisko kierownicze.

7. Organ prowadzący szkołę lub placówkę po uzyskaniu opinii organu sprawującego nadzór pedagogiczny określa:

1) zasady rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego;

2) zasady udzielania i rozmiar zniżek, o których mowa w ust. 6, oraz przyznaje zwolnienia od obowiązku realizacji zajęć, o których mowa w ust. 3;

3) tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć nauczycieli szkół nie wymienionych w ust. 3, nauczycieli szkół, o których mowa w art. 1 ust. 2 pkt 1a, nauczycieli szkół zaocznych, nauczycieli w systemie kształcenia na odległość, nauczycieli realizujących w ramach stosunku pracy obowiązki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin, pedagogów, psychologów, logopedów, doradców zawodowych prowadzących zajęcia związane z wyborem kierunku kształcenia i zawodu w celu wspomagania uczniów w podejmowaniu decyzji edukacyjnych i zawodowych, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 11 ustawy o systemie oświaty, bibliotekarzy bibliotek pedagogicznych oraz

zasady zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć w kształceniu zaocznym i w systemie kształcenia na odległość.

 

pozdrawiam

Krzyko25-10-2004 09:03:58   [#03]
Leszku, dzięki serdeczne!
AnJa25-10-2004 09:18:05   [#04]
Alez Wy nie lubicie tych lekcji mieć - już nawet da wicków kombinujecie:-)

U nas wszyscy lubimy.

Ja np. z taką radosną niecierpliwością czekam na soboty i niedziele, coby choć trochę pouczyć:-)
OlaM25-10-2004 09:49:34   [#05]

lubimy

i to bardzo mieć lekcje. Tylko wyobraź sobie w dużej szkole i dyr i wicek na lekcji, a OP i KO bez nich nie mogą się w danej chwili obyć, "100" innych petentów, którzy nie mogą czekać  i co, opuszczasz lekcje, wchodzi nauczyciel, który ma akurat okienko (coby uczniowie nie byli sami) i znowu kolejna lekcja w plecy. Szkoda dzieci i dlatego nie uczymy.

Jestem matematykiem, a dzieci nie lubią jak matma przepada:-)))

AnJa25-10-2004 09:54:16   [#06]
Wiem, żartuję, dlatego mamy w  sobotę i niedzielę w zaocznym:-)
OlaM25-10-2004 09:56:02   [#07]
Też bym tak chciała. Wypadam z rytmu. Szkolę tylko nauczycieli na kursach.
EwaKa25-10-2004 10:16:30   [#08]

Dyrektorzy  nie bójcie się kontaktu z uczniem !

Należy chyba pamiętać ,że po pierwsze to jesteśmy nauczycielami, a mój OP i KO oraz 10000000.... interesantów przychodzi zawsze kiedy nie mam lekcji, albo po skończonych moich lekcajach. Jeśli interesant nie umówił się wcześniej, to czeka do przerwy.  LEKCJA TO RZECZ ŚWIĘTA  i nic nie może wyrwać dyrektora z 45 min pracy z uczniem. Jeżeli jest planowana narada w KO lub inne ważne spotkanie wowczas są zastępstwa, ale to bywa bardzo rzadko, rzadziej niz zastepstwa za niektórych chorych nauczycieli.

Magosia25-10-2004 17:14:37   [#09]

Zgadzam się w całej rozciągłości

-poza jednym.

Jako dyrektorzy, jesteśmy przede wszystkim i po pierwsze dyrektorami, czy to się nam podoba , czy nie.

Co do reszty- to jak wyżej.

 Lekcje są dla mnie frajdą, odskocznią od biurka, zdrowym spojrzeniem  gimnazjalistów, okazją do dialogu, i- tak jak Ewa - traktuję lekcję jako rzecz nie do ruszenia, z wyjątkiem kataklizmów najwyższej rangi.

A klasówki sprawdzam jak większość nauczycieli - w domu.

zgredek25-10-2004 18:29:49   [#10]
Małgosiu - bardzo, bardzo podoba mi się Twój artykuł w DS 10

pozdrowienia

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]