Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Do zobaczenia w Krakowie - konferencja RPO 25-10-2004
strony: [ 1 ]
Marek Pleśniar24-10-2004 09:27:37   [#01]

no to ruszam w drogę. Jutro od rana Kraków. I krakowiacy:-)

Jak już wspominałem gdzieś, po spotkaniu z rzecznikiem Praw Obywatelskich 12-10go zostałem zaproszony ina krakowską konferencję Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Andrzeja Zolla i  Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Franciszek Ziejki

Misja – Pasja – Kompetencja - Status nauczyciela i jego przygotowanie do zawodu,

która odbędzie się w poniedziałek 25 października 2004 r. w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Zagadnienia:
 

Różnorakie uwarunkowania pracy – misji nauczyciela.

Mirosław Sawicki, Minister Edukacji Narodowej i Sportu

Nauczyciel. I zawód i misja.

prof. Andrzej Pelczar, Instytut Matematyki, Uniwersytet Jagielloński, były rektor UJ, Przewodniczący Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego w kadencjach 1996-1999 i 1999-2002

Kształcenie nauczycieli w Polsce – stare i nowe dylematy.

dr hab. Anna Wiłkomirska, Instytut Spraw Publicznych

Nauczyciel sprzymierzeniec.

prof. Maria Mendel, Dyrektor Instytutu Pedagogiki, Wydział Nauk Społecznych, Uniwersytet Gdański

Dyskusja

Prowadzenie: red. Piotr Legutko

Dyskusja panelowa:

Status nauczyciela – propozycje regulacji prawnych.

Irena Dzierzgowska, Redaktor naczelny miesięcznika „Dyrektor szkoły”

Jerzy Lackowski, Dyrektor Studium Pedagogicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego

Stanisław Sławiński, Zastępca Dyrektora Biura Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy

Prowadzenie: red. Piotr Legutko

 

 

Na konferencję przychodzi się też Rychu, Gaba
nie wiem kto jeszcze - kto z Was?.
 
1. ustaliłem z organizatorami (mam nadzieję że pamiętają;-) że dostanę tam czas na wystąpienie i  przedstawię nasze wnioski konferencyjne z KKDS oraz zadeklaruję bardziej publicznie pracę OSKKO z rzecznikiem
 
2. ustaliłem z asystentem ministra (który - minister a nie asystent ;-) -  tam będzie) że na konferencji wręczymy z Rychem (szefem KR OSKKO) ministrowi relację i wnioski z KKDS w Olsztynie na piśmie
 
w związku z tym spisałem relację i wnioski w spójny dokument i dziś ruszam.
 
postaramy się tam na miejscu dobrze zasygnalizować działania OSKKO, liczę/i liczy OSKKO na Was - tam obecnych bardzo
zrobię relację
:-)
 
no to wsiadam
Mada4524-10-2004 09:41:11   [#02]
trzymamy kciuki i czekamy na relacje.
Gaba24-10-2004 10:19:57   [#03]

nie mogę znaleźć w domu mojej plakietki OSKKO, czy ma ktos pod ręką... wzór, to se wydrukuję.

- powinien być taki nasz wzór do ściagnięcia na hasło... - wrrrr! To mrucze oczywiście pod swoim adresem.

Gaba24-10-2004 10:21:14   [#04]
zapraszam do siebie na obiad, gdyby - była przerwa!
Mania24-10-2004 10:23:17   [#05]

Czy w takim razie równolegle ?

o godz. 10,00?

Nadzór pedagogiczny

Program
  1. Istota standardów edukacyjnych.
  2. ..............................................................................
  3. ........................................................................... 
Prowadzący Irena Dzierzgowska 
Harmonogram
Miasto Termin Miejsce
Kraków 25 października 2004 r. Centrum Kongresowe Akademii Rolniczej, al. 29 Listopada 46
Majka24-10-2004 16:04:40   [#06]

mogę pozrzędzić? :)

Misja – Pasja – Kompetencja

Czemu znowu taka kolejność? Nie uwolnimy się od Siłaczki?

Może choć raz kompetencja na początek?

Marek Pleśniar24-10-2004 23:08:30   [#07]
podzielam Majko Twój pogląd - co więcej mam uwagi natury logivcznej co do tego dlaczego status ma być przygotowany do zawodu
ale trudno - nie w tym rzecz (mam nadzieję)
Aha, pozdrowienia z Krakowa:-)
Rycho25-10-2004 18:53:26   [#08]
było ciekawie ...
 
Marek właśnie wystartował do Olsztyna.
Gaba25-10-2004 21:06:58   [#09]

i po konferencji

Będę pisać sprawozdanie - ale dopiero będzie ono na 1 listopada - przepraszam wyjeżdżam na konferencję nauczycieli języka polskiego do Londynu.

- p. Dzierzgowskiej nie było. Nie nastąpiła bilokacja. Dostaliśmy materiały do dyskusji. Przemawiał szef i Rychu. Notatki mam - bardzo ciekawe wystąpienie Sławińskiego. Dużo daje mi do myślenia.

Gaba26-10-2004 03:55:33   [#10]

Przeglądam dziś stronniczo prasę -

ale masz edukacjo lobby, ale masz dziennikarzy...

1. W "Dzienniku polskim" brak wzmianki...

2. A z konferencji RPO o tak ważnym temacie mamy tyle... w GW.

 

 

Czy nauczyciele bez studiów będą musieli odejść z zawodu?

 mk 25-10-2004 , ostatnia aktualizacja 25-10-2004 18:52

Nauczyciele bez wyższego wykształcenia nie powinni uczyć - postuluje rzecznik praw obywatelskich, prof. Andrzej Zoll

0-->W auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego spotkali się wczoraj nauczyciele, wykładowcy, przedstawiciele organizacji edukacyjnych. Przez kilka godzin dyskutowali o statusie nauczyciela.

- W ustawie jest wprawdzie zapis, że nauczyciel musi mieć wyższe wykształcenie, ale nasze prawo wciąż pozwala na robienie wyjątków. Najwyższa pora z tym skończyć - podkreślił prof. Andrzej Zoll, rzecznik praw obywatelskich. - Nie może być tak, że ktoś zostaje nauczycielem tylko dlatego, że aktualnie nie ma innego zajęcia.

- Nie ma żadnych powodów, aby w dalszym ciągu umożliwiać pracę nauczycielską osobom bez wyższego wykształcenia, w sytuacji zainteresowania nią dobrze wykształconych absolwentów uczelni - przekonywał Jerzy Lackowski, dyrektor Studium Pedagogicznego UJ i były małopolski kurator oświaty. Pomysł poparli nawet przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych. - Nauczyciel musi mieć ukończone przynajmniej wyższe studia zawodowe. To paradoks, że wciąż nie brakuje osób, które uczą, chociaż nie ukończyły żadnych studiów - podkreślił Wojciech Kotarba, szef nauczycielskiej "Solidarności" w Małopolsce.

Do pomysłu sceptycznie odniósł się obecny na konferencji minister edukacji Mirosław Sawicki: - Ja najchętniej widziałbym w szkołach nauczycieli z doktoratem, ale prawda jest taka, że mamy w Polsce niewiele ponad siedem procent ludzi z wyższym wykształceniem i nie ma sposobu, by wśród nich znalazło się aż 600 tysięcy nauczycieli - powiedział "Gazecie".

Konferencję "Misja - Pasja - Kompetencja" zorganizowało biuro rzecznika praw obywatelskich i Uniwersytet Jagielloński. To wstęp do szerokiej dyskusji o zmianach koniecznych w ustawie o systemie oświaty.
 
 
 
 
 
- gdybym nie była na tej konferencji, pomyślałabym, że był to główny temat -
AnJa26-10-2004 08:22:51   [#11]
Droga koleżanko:-)

Naprawdę nie jest ważne o czym  się na konferencjach mówi - ważne co się usłyszało.

Poza tym - ja się nie znam, ale gdziś tam słyszałem, że z tego co człowiek słyszy, to tylko iles tam procent zapamiętuje - może to akurat ten przypadek i procent?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]