Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zawsze na Was można liczyć, czyli zaprzyjaźnione dziecko i antro
strony: [ 1 ]
Zola23-10-2004 23:47:35   [#01]
miało byc antropologia
zaprzyjaźniony młody człowiek stoi przed dylematem wyszukania tematu pracy magisterskiej i ma to byc z antropologii a ściślej z wad postawy a jeszcze lepiej żeby to dotyczyło płaskostopia
moze macie jakieś pomysły jak taki temat mógłby brzmieć albo wiecie gdzie takich przykładów poszukać, sparwa dość poważna, prosze nie róbcie sobie j... i pomóżcie młodemu człowiekowi, którego zoostawiono na uczelni samopas, może coś wam sięnasuwa z praktyki szkolnej, ja humanista i w tym temacie jak wielcy tego świata ani be ani me ani kukuryku ;-))
Dorsto24-10-2004 00:04:17   [#02]

NIezwykle ciekawy temat - choroba Blounta w Polsce :-).

Z wad postawy - (ale co to ma wspólnego z antropologią, to nie wiem) -  dynamika zmian płaskostopia u dzieci  w kl. .........

Skutki nieleczonego płaskostopia (praca badawcza, tytuł roboczy -  ale nie wiem, czy na badania nie jest zbyt późno).

Dlaczego o płaskostopiu ma być ta praca?

 NIezwykle interesująca może być praca mgr o wzroście liczby dzieci z wadami postawy ciała w SP w ostatnich latach (choć to o korektywę bardziej zahacza , niż o antropologię).

Zola24-10-2004 00:09:59   [#03]
dzieki to już są jakieś możliwości rozwinięcia , tak myslę, bo nie znam sie na tym , ni w ząb
Dorsto24-10-2004 00:21:29   [#04]
Widzisz, u nas antropologia to raczej zmiany w budowie ciała związane z różnymi warunami zewnętrznymi itd (SKRÓT!!!!). Natomiast wszelkie odchylenia od normy pt. płaskostopie, łopaty, skoliozy - to już w ramach korekty i patologii. Dobrze byłoby, gdyby promotor i magistrant choć ogólnie określili, o co im chodzi.
Alicja 5524-10-2004 10:22:35   [#05]

według moich informacji

badaniami antropometrycznymi zajmował się (ale czy jeszcze zajmuje??)))

Zakład Antropometrii Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu

Ostatnie pomiary antropometryczne zostały wykonane baaardzo dawno (20 lat temu?). Na ich podstawie opracowano wzorce typów budowy człowieka a także tabele wymiarów dla potrzeb produkcji konfekcyjnej.

Antropometria- z greckiego: anthropos-człowiek + metreo_mierzę.

Jest to zespół technik i metod pomiarowych, umożliwiających badanie cech wymiarowych człowieka i ich zmienności w rozwoju ewolucyjnym.

Antropometria zajmuje się także pomiarami poszczególnych części ciała ludzkiego. Pomiary antropometryczne wykazały, że w budowie, proporcjach i postawie ciała ludzkiego występują odchylenia od wzorców budowy.

Dysponuję jeszcze podziałem pomiarów antropometrycznych i opisem technik pomiarów i tabelami wymiarów, czyli tym co można znaleźć w książkach o konstrukcji i modelowaniu odzieży np. Zbigniewa Parafianowicza.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]