Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dziecko z głębokim niedosłuchem na maturze
strony: [ 1 ]
Nula23-10-2004 23:14:51   [#01]
Powiedzcie, proszę, czy ono pisze "normalną mature"? Sąsiadka jest zdruzgotana, bo on właścicielką tej dziewczyny, której podsunieto do podpisania deklarację, że przystępuje tak jak wszyscy... Nie wydaje mi się, bo ja w gimnazjum dostosowuję wymagania do potrzeb dziecka na egzaminie gimnazjalnym, więc dedukuję, że na maturze podobnie trzeba dostosować... Ale... proszę autorytety o poparcie mojejgo rozumowania. Z góry dziękuję za zrozumienie, Ania
Małgoś24-10-2004 10:34:54   [#02]

KOMUNIKAT CKE:


 OSOBY NIESŁYSZĄCE

Zdający ma prawo do:

1. wydłużenia czasu trwania części pisemnej egzaminu w przypadku arkuszy standardowych do 30 minut.

2. obecności w zespole egzaminacyjnym surdopedagoga lub tłumacza języka migowego.

3. zdawania części ustnej egzaminu z języka polskiego w języku migowym lub przygotowania prezentacji na piśmie.

4. arkuszy egzaminacyjnych dla poziomu podstawowego z: języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii i wiedzy o społeczeństwie, dostosowanych dla osób niesłyszących.


OSOBY SŁABO SŁYSZĄCE

Zdający ma prawo do   korzystania z urządzeń technicznych odpowiednich do jego wady słuchu.

         Uczeń do 15.10. 2004 r. miał obowiązek złozyc wniosek o dostosowanie warunków (na specjalnym druku). Nie ma wymogu, aby  jakikolwiek uczeń deklarował, że pisze w typowych (normalnych) warunkach.

Jesli dyrektor jest ludzki, to ten wniosek powinien jeszcze przyjąć - zwłaszcza, gdy szkoła nie uświadomiła uczniom jakie sa procedury egzaminacyjne.

Wniosek znajdziesz tu:

http://www.oke.wroc.pl/pdfy/wniosek.o.dostosowanie.egz.maturalnego.pdf

Nula24-10-2004 11:53:01   [#03]

Małgosiu

dziękuje Ci serdecznie, również za wniosek. Już wydrukowałam i zaraz zaniosę. Dziekuje, pozdrawiam, Ania

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]