Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ponawiam problem zwieszenia uchwały!!
strony: [ 1 ]
OlaM23-10-2004 12:21:31   [#01]

Czy ktoś z Was zawieszał wykonanie uchwały Rady Pedagogicznej?

Zawieszam uchwałę, powiadamiam KO i OP. KO sprawdza czy rzeczywiście jest podjęta niezgodnie z prawem - to dla mnie jest jasne.

Ale czy muszę czekać, aby podjąć poprawną uchwałę na decyzję KO?

zgredek23-10-2004 13:09:35   [#02]
chyba na rzewę trzeba poczekać

albo na Leszka

z pewnością tu zajrzą - trochę zajęci widać są

a ja podniosę wątek na górę:-)
Nula23-10-2004 15:02:22   [#03]

a może

zadzwonię w poniedzialek do naszego wizytatora i spytam...  Pozdrawiam
Leszek23-10-2004 18:43:09   [#04]

 

UoSO - art. 41.

3. Dyrektor szkoły lub placówki wstrzymuje wykonanie uchwał, o których mowa w ust. 1, niezgodnych z przepisami prawa. O wstrzymaniu wykonania uchwały dyrektor niezwłocznie zawiadamia organ prowadzący szkołę lub placówkę oraz organ sprawujący nadzór pedagogiczny. Organ sprawujący nadzór pedagogiczny uchyla uchwałę w razie stwierdzenia jej niezgodności z przepisami prawa po zasięgnięciu opinii organu prowadzącego szkołę lub placówkę. Rozstrzygnięcie organu sprawującego nadzór pedagogiczny jest ostateczne.

To byłby problem, gdyby KO nie uchyliło uchwały, a byłaby już kolejna uchwała, którą trzebaby (no, no, co mi tu wyszło) uchylić.

ale zadzwoń nula do wizytatora...

pozdrawiam

Nula23-10-2004 23:09:41   [#05]

jasne

Leszku, podzwonię, moze odpowie...  pozdrawiam :)
OlaM24-10-2004 12:01:41   [#06]

jeżeli mogę prosić

Nula to zadzwoń. Jest to dla mnie bardzo ważne.
Ewa z Rz24-10-2004 13:54:01   [#07]

Ola,

nie muszisz czekać o ile sama rp ze swojej uchwały wycofa się też uchwałą - to jej zawsze wolno i jest jak najbardziej zgodne z prawem.

Organ podejmujący decyzje może je sam zmienić. Ten zapis w ustawie odnosi się do przypadku, gdy rp nie daje się przekonać... i uchwała musi zostać zawieszona.

OlaM24-10-2004 14:06:10   [#08]

Ewa

naświetlam problem bliżej.

Podjęliśmy uchwałę o klasyfikacji na koniec roku szkolnego. Ujęliśmy w niej drugi język obcy jako obowiązkowy (tak był wprowadzony w szkole arkuszem organizacyjnym zatwierdzonym przez OP). W związku z wyjaśnieniami MENiS na stronach internetowych, że drugi język obcy jest dodatkowym przedmiotem w trzy dni później podjęliśmy uchwałę o klasyfikacji już bez tego przedmiotu czyli uczniowie z ndst przechodzili do klasy programowo wyżej, nie zwiesiłam pierwszej uchwały.

Rzecz dotycz roku szkolnego 2001/2002. Nie jest to dla mnie stary problem.

Ewa z Rz24-10-2004 14:21:03   [#09]

Ola,

wszystko jest ok.

Drugi język obcy został wprowadzony do planu nauczania przez rp i nie jest on obowiązkowy w rozumieniu tego terminu przez rozporządzenie (wg. rozporządzenia przedmiot obowiązkowy to przedmiot wymieniony w ramowym planie nauczania z wyłączeniem religii), natomiast jest on obowiązkowy  w waszej szkole w sensie uczęszczania uczniów na zajęcia i ustalania ocen z tego przedmiotu.

Zatem macie prawo wymagać, by uczniowie na zajęcia chodzili, stawiać im oceny i klasyfikować - nie macie jedynie prawa do uzależniania promocji od oceny klasyfikacyjnej z tego przedmiotu - o tak własnie postąpiliście. Wobec tego wszystko jest OK.

Poza niewielka niezręcznośćią w sformułowaniu uchwały, która można łatwo usunąć.

PS. Olu jestem pod wrażeniem szkoły... Gratulacje!

OlaM24-10-2004 14:23:34   [#10]

Zrozumałam. Czyli nie popełniałam błędu, a tak mnie to męczyło od lat.

Pytanko czemu jesteś pod wrażeniem szkoły?

Leszek24-10-2004 18:46:45   [#11]

krótko mówiąc - masz takie odpowiedzi, jak szczegółowo sformułowałaś zagadnienie...

pozdrawiam

Ewa z Rz25-10-2004 05:36:39   [#12]

bo...

sobie pooglądałam - a jest co! Chociaż oglądanie dyrekcji nie było mi dane...
OlaM25-10-2004 08:17:51   [#13]

Ewa

Zapraszam Cię ponownie na nasze strony www, ale za jakiś miesiąc. Strona jest przebudowywana, chociaż moja "cierpliwość" w stosunku do informatyków, którzy odpowiadają za stronę się kończy.

Do fotogienicznych nie należę. Napewno spotkamy się kiedyś, może w Toruniu?

Ewa z Rz26-10-2004 10:04:13   [#14]

:-)))

Olu! Twoją wspaniałą szkołę oglądałam w realu... Oglądałam pewnie również i Ciebie, tylko... nie wiedziałam że to Ty! :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]