Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy ktoś ogląda forum używając Opery?
strony: [ 1 ]
RomanG23-10-2004 11:12:22   [#01]
Zmieniłem przeglądarkę, tak ostrzegają przed dziurami w IE, że pomyślałem o czymś innym.

No ale z forum mam teraz problem. Kiedy ustawiam, aby przeglądarka przedstawiała się jako Opera, moge pisać, ale nie mam możliwości formatowania tekstu (nie ma tych przcisków).

Poza tym fakt przeczytania wątku nie skutkuje jego odznaczeniem jako przeczytany. Muszę w tym celu dopiero jeszcze raz specjalnie odświeżyć stronę.

Kiedy "przedstawiam się" jako IE, formatowanie wyświetla wprawdzie, ale przyciski są nieaktywne, a w okienko tekstowe nie można nic wpisać.

Czy ktoś ma Operę i sobie z tym radzi?
Marek Pleśniar23-10-2004 12:38:07   [#02]

Opera nie bardzo sobie radzi - wyinstalowałem

Cop do dziur w IE - jest nowy serwice pack - podobno bardzo dobry.

RomanG23-10-2004 12:56:32   [#03]
Nie radzi sobie ogólnie, czy z naszym forum tylko? Bo poza tym to jest dość fajna, szkoda mi wyinstalowywać.
IwonaD23-10-2004 13:20:27   [#04]
Na Forum  gazeta.pl  Opera nie ma problemów z zapamiętywaniem przeczytanych watków-przed chwilą sprawdzałam w Operze v. 7.23 - troche przestarzała, więc najwyzsza pora zainstalować nową ;))
Marek Pleśniar23-10-2004 13:57:36   [#05]
ogólnie podobno sobie radzi ale z naszym forum niespecjalnie.
kasiek23-10-2004 16:34:28   [#06]

Mam NS

Ja miałam Operę przez 3 miesiące i bardzo często problemy z wpisaniem tekstu i kodowaniem, właśnie zamieniłam na Netscape ...
Marla23-10-2004 21:12:04   [#07]

też miałam

operę i te same problemy co Roman G, gdy wchodze  na forum robię to przez IE a dla potrzeb używam opery
Marla23-10-2004 21:14:19   [#08]

a

a dla innych (ale moich oczywiście) potrzeb oczywiście ;))
RomanG24-10-2004 13:04:20   [#09]
Mnie już od dzisiaj odznaczanie przeczytanych wątków na Operze działa i na tym forum normalnie.
Marla24-10-2004 19:32:40   [#10]

powiedz

jak to zrobiles
RomanG24-10-2004 19:59:53   [#11]
Nic nie robiłem. Samo się zrobiło.
Janusz Pawłowski24-10-2004 21:47:29   [#12]

Samo się zrobiło ...

Forum jest optymalizowane pod IE w wersji co najmniej 5.5.
Optymalizowane - znaczy - wszystkie oferowane przez forum gadżety są dostępne w wersji IE 5.5 i wyższych.

W innych przeglądarkach można nadal skorzystać z podstawowych możliwości forum - czyli pisania tekstu w zwykłym polu tekstowym, nie wspieranym owymi gadżetami.
Nie wspieranych nie znaczy jednak - niedostępnych.
Wszelkie formatowania tekstu dostępne są również w innych przeglądarkach w trybie tekstowym - wystarczy użyć do tego uproszczonej składni HTML opisanej w "pomocy".
No ... może się okazać, że inne przeglądarki nie są w stanie obsłużyć pomocy - na tę okoliczność proponuję przełamać się i użyć IE, aby sobie interesujące pozycje tej pomocy choćby wydrukować i potestować na forum testerów.

Innymi słowy - gadżety jedynie ułatwiają formatowanie tekstu.
I to jest jedyna ich rola.
Ich brak natomiast nie uniemożliwia formatowania - ono nadal jest dostępne.

O tym, które z tych rozwiązań wybrać - IE z gadżetami, czy Opera z możliwością używania uproszczonej składni HTML - decyduje użytkownik - to wolny kraj.

---------------------

To, że forum nie działa, gdy wejdzie się na nie "Operą", przedstawiając się jako IE - nie powinno dla nikogo stanowić zaskoczenia.
Optymalizacja, o której pisałem wykorzystuje specyficzne właściwości IE - jeśli Opera umiałaby je zasymulować - działałoby - skoro nie umie - więc nie działa.

Jeśli ja przedstawię się komuś jako Joanna Pawłowska - to choćby mi uwierzono, sugerując się grubą warstwą makijażu - choćbym się naprężał i pierś wypinał maksymalnie do przodu - i tak nie urodzę dziecka, bo to kobieta została zoptymalizowana do rodzenia dzieci - nie mężczyzna.

-----------------------

A co do dziur i zagrożenia płynącego z internetu poprzez IE ... cóż ...
Powiem tak - od zawsze korzystam z IE - i nigdy mi nic jeszcze tą drogą nie wlazło do kompa.
Być może to wynik tego, że dostępu bronią inne narzędzia - zawsze aktualne antywirusy i takie tam różne zapory ...

To trochę tak jak z antykoncepcją - najskuteczniejszą metodą jest szklanka wody ... zamiast.

Zola24-10-2004 22:29:33   [#13]
ot i wszystko jasne ;-)))))
i Janusz nie przesadź z makijarzem , wole Cię jako Janusza Pawłowskiego

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]