Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Potrzebuję pomocy
strony: [ 1 ]
Akuch22-10-2004 23:30:19   [#01]

w sprawie ubezpieczeń grupowych.

Sytuacja jest taka: Część pracowników (nauczyciele i obsługa) postanowiła zmienić firmę ubezpieczeniową. Wypełnili wszystkie deklaracje i ... księgowa odmawia obsługi. Twierdzi, że będzie tylko obsługiwać te osoby, które pozostały w dotychczasowej. Dodatkową trudność sprawia fakt, że dyrektor jest pozbawiony prawa do wydawania jej poleceń, bo mamy jedną księgowość na wszystkie placówki w gminie i ma ona odrębnego dyrektora. Dyrektorzy placówek mogą wyłącznie podpisywać umowy o pracę. Nawet zlecenia na wkręcenie śrubki nie mogą podpisać, bo nie dostali takich uprawnień z organu.

Pani księgowa twierdzi, że nie musi potrącać składek, bo liczy 50% z całości zatrudnienia w gminnej oświacie. Już dwie szkoły zostały tak potraktowane i ludzie płacą samodzielnie.

Ponadto ponoć zbyt skomplikuje to obsługę (duża liczba różnych kont), a w statucie GZO nie ma nakazu potrącania takich składek poprzez listę płac.

Proszę, podajcie mi jak mówi o tym jakiś mądry przepis! Lub gdzie go znaleźć!!!

Nula23-10-2004 10:01:52   [#02]

akuch

Przykro mi, ale nie potrafie podać Ci rozwiązania i wyjścia z takiej sytauacji. U nas GZO działa podobie jak u Ciebie, ale księgowa jest do naszej dyspozycji. Piszę pismo o cos tam... i ona wypłaca, robi, sprawdza. Często robi to także na telefon, kiedy na papierze nie potrzeba. I też mamy różnych ubezpieczycieli, ale nie było z tym nigdy problemu. Wydaje mi się, że ona dla Was, a nie Wy dla niej. Porozmawiaj z burmistrzem, wójtem... Wykaż chorą sytacją. Nie wiem, co jeszcze. Może bardzoej doświadczeni dyrektorzy pomoga. Pozdrawiam, miłej soboty.
Marek Pleśniar23-10-2004 10:08:33   [#03]

nic nie możesz zrobić z wyjątkiem.. odpuszczenia sobie. Chcą się ubezpieczać gdziekolwiek? Niech to robią. Sami płacą swoje składki itp.

Co Cię obchodzi komu co to skomplikuje?

Pomijam chorą sytuację takiego ubezwłasnowolnienia dyrektorów.

I pomijam nieprawidłowość - moim zdaniem - sytuacji gdy dyrektor nie może wydać polecenia swojej księgowej

Swojej - bo manipuluje w jego kasie.

Botka23-10-2004 10:59:11   [#04]
Dziwne to, chociaż patrząc na to inaczej - rządy absolutne - jedna księgowa, wielu dyrektorów- ktoś musi trzymać w papierach i finansach porzadek, a jak widać z tego przykładu rządzi ten kto ma kasę. W sprawach ubezpieczeń to myślę, że każdy ma prawo wyboru.
RomanG23-10-2004 11:06:19   [#05]
Ta księgowa ma prowizję od tamtego ubezpieczyciela i stąd wasz problem.
Mania23-10-2004 11:10:54   [#06]

a może tak

- pisemeczko , do zwierzchnika księgowej ( dyrek ZEK-u) że pracownicy wyrażają chęć ubezpieczenia...... i że prosisz o ustosunkowania się do sprawy i dołącz kserokpie oświadczeń pracowników w/g listy. Potwierdź odbiór pisma.

Powodzenia.

Akuch23-10-2004 12:09:13   [#07]

Dzięki

za dobre serce, chociaż sytuacja pozostaje patowa. Masz rację Roman, problemem jest wysokość prowizji. Odpuszczam, Marku, bo całego świata nie zbawię. Mimo to... A wszystkim życzę miłego weekendu :)))
Basia D24-10-2004 09:34:29   [#08]
u nas jest podobna sytuacja kilka firm ubezpieczeniowych, księgowe odprowadzają składkę  do każdej według list przynależności ale nie prowadzą  spraw związanych z ubezpieczeniem :polisy ...
Ank24-10-2004 12:31:15   [#09]
a może właśnie chodzi o prowadzenie spraw ubezpieczenia a nie o odprowadzanie składek ? Moja składki odprowadza ale sprawozdawczością i polisami zajmuje się nauczycielka i to ona ma prowizję i spisuje umowę z ubezpieczycielem. A co to za różnica dla księgowej na jakie konto przelewa pieniądze z wypłaty pracownika
Akuch25-10-2004 20:36:53   [#10]

jeszcze o

składakach. Ank właśnie, że chodzi wyłącznie o odprowadzanie składek. Może i jestem niekonsekwentna, bo miałam odpuścić, ale dziś poszła sprawdzona wieść. Wszyscy mają płacić jednakową, podwyższoną składkę, bez zasięgnięcia zgody. Ot, po prostu. W trosce o dobro, ponoć, pracownika. Bo nie wiedzą, co czynią. Nawet ci, którzy chcą odejść, ale po blokadzie załatwiają jeszcze formalności i chwilowo też zostali, będą płacić za najbliższy miesiąc wyższą.

Jeszcze trochę popiszę, a pójde na zieloną...

Nic to. Dzięki za listy.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]