Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Tragiczny finał wycieczki szkolnej
strony: [ 1 ][ 2 ]
Nula24-10-2004 22:09:17   [#51]

muszę, choć nie chciałam...

Muszę napisać, choć się broniłam. Niedawno na forum, więc i odwagi do polemiki mi brakuje. Sadzę, że ...za Szymborską: Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono... Trudno stawiac jednoznaczne oceny, opinie, skoro nie przeżylismy, nie byliśmy w centrum. Fakt tragedii pozostaje i to nie ulega wątpliwości. Ale też wiem, ze nie obronimy świata przed nastepstwami wszystkiego. Jasne, możemy pomóc, ale przy dobrej woli i zrozumieniu rodzica.

W swojej krótkiej kadencji przeżyłam wycieczkę z alkoholem. impreza przygotowana, program, odpowiedzialni nauczyciele. Młodzieniec się spił poważnie, nauczyciele chodzili do drugiej po północy, uspokajali, sprawdzali, siedzieli u sibie przy otartych drzwiach... Nie zauważyli, bo alkohol w butelce coli. I dramat, kazałam wrócić wcześniej z wycieczki w obawie o kolejne zakrapiane noce. Za chwilke spotkanie z rodzicami wycieczkowiczów i winni ocywiście nauczyciele, a matka jednej z uczennic sama spakowała jej szampana, bo córka miała urodziny.

Zostawię bez komentarza. Dla mnie wycieczka to jeden wielki stres. Cierpnę do momentu, aż szczęśliwie zjada cali i zdrowi. Pozdrawiam, Ania

Arturr25-10-2004 08:09:59   [#52]

Małgoś

pedofilia i pozostałe wymienione przez Ciebie przypadłości, są-przypadłościami. Zostały więc nabyte w trakcie rozwoju  danego człowieka. Nie mieszaj więc natury z kulturą. Śmierć natomiast jest rzeczą naturalną, w każdym wieku. A może udowodnisz, że nie?
Co do wolności:kiedy chciałem w klasie przeszukać tornistry, to guwniarze pyskowali, że naruszam ich wolność. No to wolnością tego chłopca było to, że mógł zrobić z zapalniczką, co chciał. A to, że mu to na zdrowie nie wyszło? No cóż, tak to jest kiedy bezmyślnie jej nadużywamy.
I na koniec: nie opowiadaj mi całej historii ludzkości, gdy chcesz wyjaśnić jakiś jeden, konkretny wątek. Wiem, że co jest najogólniejsze, jest zarazem mało konkrtne.
RomanG25-10-2004 08:24:06   [#53]
Przeszukałeś w końcu te tornistry?
Arturr25-10-2004 10:11:59   [#54]

Panie Romanie,

nie bo w końcu sami oddali, co "pożyczyli".
RomanG25-10-2004 10:24:35   [#55]
:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]