Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kleptoman..... jak z nim postępować????
strony: [ 1 ]
Anula21-10-2004 16:42:46   [#01]
Może ktos wie gdzie mogę znaleźć informację na temat kleptomanii? Mam w szkole takiego ucznia i zupełnie nie wiem jak z nim postępować... Raz ukradł pieniądze, drugi raz komórkę, a teraz prace klasowe. Informacja ze szpitala to :zaburzenia .... czytaj kleptomania. Jak mam to innym uczniom wytłumaczyć, że jest niekarany ??? Czy ja mogę coś z nim zrobić? Wydaje mi się , że to jest niewychowawcze w stosunku do innych uczniów (gimnazjum). Co o tym sądzicie??? Proszę odpowiedzcie :(
OlaM21-10-2004 21:37:36   [#02]

to trudne

Myślę, żeby poznać ten stan chorobowy musiałabyś się skontaktować z lekarzem psychiatrą, bo są to zaburzenia psychiczne.

To ciekawe jak powiedzieć innym uczniom o chorobie kolegi? Może parę lekcji wychowawczych na temat zaburzeń psychicznych, na które chory człowiek nie ma wpływu, ale o tych, które dotykają wieku Twojego gimnazjalisty. Tylko to mi przychodzi do głowy.

brema21-10-2004 21:49:05   [#03]

od 16:42 czekałam aż się ktoś podłoży;)

Taki dowcip był - o tym jak Kowalskiemu zmarł ojciec i kapral w wojsku miał mu to delikatnie powiedzieć

- żołnierze!! Wystąp dwa kroki ci co mają ojca!

(wszyscy występują)

- Kowalski - a ty gdzie sieroto!

OlaM21-10-2004 21:51:18   [#04]

a tak się przejełam

biednym nauczycielem z problemem, aż szukałam po interenecie czegoś więcej na ten temat.
Marek Pleśniar21-10-2004 22:01:04   [#05]

spoko, dobrze że pomagasz:-)

A swoją drogą - problemów natury psychiatrycznej szkołą nie rozwiąże - bo nie ma nawet uprawnień do ich leczenia. I nauczyciel nie może kontaktować się z lekarzem w sprawie ucznia - bo to uprawnienia rodziców. Może najwyżej tak teoretycznie popytac - co robić gdyby. Uczniom nie możecie zdradzać o tej kleptomanii - to chyba informacja zastrzeżona,.

OlaM21-10-2004 22:02:29   [#06]

Zgadza się

ale może robić te rzeczy ogólnie. Ja bym tam gadała z lekarzem, bo mało wiem na ten temat.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]