Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Konkurs na dyrektora
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane21-10-2004 11:59:57   [#01]

Witam,,,

Czy magister pedagogiki spełnia wymogi konkursu na dyrektoa w zakresie "ma kwalifikacje do nauczania w danym typie szkoły" w szkole ponadgimnazjalnej...

Pozdrawiam

urzędniczka21-10-2004 13:08:01   [#02]
Zależy jaką ma specjalność:-)
AnJa21-10-2004 13:55:52   [#03]
A jakiej np. mieć nie może?
Marek Pleśniar21-10-2004 14:06:03   [#04]
a masz kwalifikacje na pedagoga szkolnego w LO?
AnJa21-10-2004 14:15:04   [#05]
Fakt, wczesnoszkola - to raczej nie.

A co do pedagoga - ajak w takiej szkole pedagoga ni ma (etatu w arkuszu)?
ewa bergtraum21-10-2004 14:23:00   [#06]

:-)

Jeśli nie ma w danej takiego etatu, to zgłoszenie do konkursu nie zostanie przyjęte.
urzędniczka22-10-2004 07:53:11   [#07]
Rozporządzenie nie mówi o "kwalifikacjach do nauczania w konkretnej szkole" lecz o "kwalifikacjach do nauczania w danym typie szkoły". Jeżeli zatem teoretycznie może istnieć taki etat w danej szkole (np. pedagog), to zgłoszenie powinno być przyjęte. W przypadku braku takiego etatu w projekcie organizacji pracy konkretnej szkoły, organ prowadzący może całkowicie zwolnić nowego dyrektora z realizacji pensum dydaktycznego.
ewa bergtraum22-10-2004 12:03:08   [#08]

Tak mówisz?

Teoretycznie tak, ale praktyka bywa różna. Czytają nas i kandydaci na dyrektorów, niekoniecznie biegli w prawie oświatowym. Co w przypadku odwołania ze stanowiska?. Wypowiedzenie i odprawa na otarcie łez?. A jeśli zrezygnuje sam?. A może zwolnienie innego, żeby zrobić miejsce byłemu albo utworzenie nowego etatu?. Organy takie chętne?.Wiem, są jeszcze sądy. Dyrektorowanie to gorący stołek.

I oczekuję odpowiedzi na pytanie Andrzeja, bo też mnie mocno interesuje. Gdzie napisano, że jakaś specjalność pedagoga wyklucza jego zatrudnienie na tym stanowisku w szkole ponadgimnazjalnej. Intuicja i zdrowy rozsądek podpowiadają Szefowi, że po wczesnoszkolnej nie. Zajrzałam więc do programów studiów pedagogicznych. I moje wątpliwości jeszcze wzrosły.

A mgr inż. np. rolnictwa po kursie pedagogicznym i studiach podyplomowych z zakresu pedagogiki szkolnej będzie właściwszy na tym stanowisku, niż wczesnoszkolny po jednolitych magisterskich?. Pozdrawiam po Leszkowemu :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]