Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pytanie zadane tak dla żartu
strony: [ 1 ]
Gaba30-05-2002 17:18:48   [#01]
... czy ktoś wie, kiedy KO mają zamiar rozpatrzyć wnioski nauczycieli (musieliśmy te wnioski składać w ekspresowym tempie do końca grudnia 2001) o nadanie stopni specjlaizacji (przerwano procedury niezgodnie z kardynalnymi zasadami prawa)...

- hm?

Czy istnieje jakikolwiek przyspieszacz admistracyjny...
Czy KO nie obowiązuje kpa, które mówi, że tryb rozpatrywania sprawy wymaga wykonalności natychmiastowej, a w sprawach szczególnie trudnych do 1 miesiąca, po powiadomieniu strony, nie dłużej niż do dwóch miesiecy...

grudzień - styczeń - luty - marzec - kwiecień -  maj...
Majka30-05-2002 17:39:27   [#02]

hmmm...

gru-ty   mar-wiec

to akurat 2 miesiące ;-)))

Zola30-05-2002 17:50:12   [#03]
dobre
u mnie tak działa UM
Gosia T30-05-2002 18:56:37   [#04]

Gaba, ONY :-) mają czas do 31 sierpnia 2002

W Łodzi już jest po, rozmowy odbywały się w kwietniu.
Ryszard30-05-2002 22:04:18   [#05]

Żartujmy dalej

nauczyciel był w trakcie robienia specjalizacji, wejszła nowa karteczka i trakt przerwała. Wobec tego zrobił awans systemem skróconym na mianowanego, -wyszlo nowe rozp. o dokończeniu postępowań specjalizacyjnych. Złożył podanie
o dokończenie specjalizacji (a dlaczego nie?).
I to włąśnie chyba ten powód opóźnienia postepowań, gdyż według zapisów
i rozumowania należy mu się dodatek specjalizacyjny. Zrobił awans i jeszcze dostanie dodatek specjalizacyjny!!!!! fajne  nie?!

Może mocna reprezentacja na zlocie rozgryzie ten problem.
Bawcie się dobrze.
Pozdrawiam Ryszard
Gaba31-05-2002 04:56:24   [#06]
Niestety nie należy się mu żaden dodatek - wszystkie dodatki
- długopisowe dla polonistów - (niezależenie od awansu)
- za stopnie specjalizacji - jeżeli awansował
- za doktorat - jw.
- za klasy trenerskie - jw.

zostały wchłonięte... O TYM PAMIĘTALI...TO BYŁO PRZECIEŻ  NAJWAŻNIEJSZE

- i tak - nauczyciel z III stopniem specjalizacji i np. doktoratem jest do tyłu stracił na awansie na dypolomowanego... u nas w Krakowie jest kilka takich przypadków.
Ryszard31-05-2002 08:35:43   [#07]
awans odebrał dodatek specjalizacyjny.
Problem w tym, że temu nauczycielowi nie odebrał,
bo go nie miał. A prawo do dodatku dopiero nabędzie
po zrobieniu specjalizacji.
Gaba31-05-2002 09:42:23   [#08]
- Ach, rozumiem... rzekł Matołek.
- zrobią ze mnie kozi bigos...
Mirka31-05-2002 10:11:05   [#09]

rozpoczęłam specjalizację 1998, nie mogłam skończyć do 2000 bo nie można było zebrac komisji ( tak tłumaczyło CDN), potem weszła karta i było cicho, zdązyłam zrobic dyplomowanego, a teraz dla zasady poszłam na rozmowę i w końcu mam stopień specjalizacji. I nic z tego nie wynika.

Gaba31-05-2002 11:19:52   [#10]

Ej, życie, życie

... ja rozpoczęłam dopiero 1999, bo WOM nie mógł pojąć, że zrobiłam w maju 1999 II stopień, więc jaki mogę mieć dorobek za 4 miesiące na III stopień (i tu musiałam pokazać małe co nieco)... potem oczekiwanie na łaskawe spełnienie obietnicy p. Dzierzgowskiej, skargi do Rzecznika Praw (podobno) Obywatelskich, MEN i dalej nic. Zupełnie nic, to jest właśnie państwo bezprawia. Tak ono działa, czyli nie działa.

Bezprawie - to brak prawa... lub brak respektu dla prawa.

Dziś przecytzałam w gazecie, że jakie państwo, takie prawo, jakie prawo, taka rzeczywistość, jaka rzeczywistość, każdy widzi.
Tadek31-05-2002 16:22:54   [#11]
Czyli   jezeli nauczyciel jest dyplomowany i ma I stopien specjalizacji to za specjalizacje 30 zl. mu sie nie nalezy?
Majka31-05-2002 16:33:06   [#12]
Nie należy. :(((

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]