Forum OSKKO - wątek

TEMAT: opiekun stażu
strony: [ 1 ]
Botka20-10-2004 17:11:43   [#01]
W jaki sposób przydzielacie opiekuna stażu nauczycielowi kontraktowemu? Jeżeli przydziela się opiekuna na 3 lata,  to czy w każdym roku szkolnym odnawia się taką umowę z informacją, że jest na dany rok szkolny? Co z wakacjami? Nie wiem czy jest to jasne co napisałam, ale powiedzcie jak  załatwiacie sprawy ze stażem?
Macia20-10-2004 17:15:03   [#02]

raz

daję decyzję i dodatek od razu na cały okres stażu czyli np. na 2 lata i 9 m-cy i nic juz nie muszę odnawiac.
Jolanta Szuchta20-10-2004 19:41:11   [#03]

Ja tez

raz.
Władysław Ścianek21-10-2004 09:57:59   [#04]
Bożenko / Botka /!  Okres wakacji to okres realizacji stażu. Z prawnego punktu widzenia, nie można opiekunowi stażu "wykasować" wakacji tylko dlatego, że korzysta z urlopu wypoczynkowego. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem problemu jest procedura potwierdzona przez Jolę Szuchtę i macię / też Jolę /. Pozdrawiam !!!
Ewa z Rz22-10-2004 06:27:08   [#05]

ale czasem...

jest lepiej przydzielić na rok (oczywiście cały - a nie "do wakacji") - a nuż potrzebna będzie zmiana... Wtedy odpada odwoływanie.

I należy uważać w przypadku decyzji przyznającej dodatek - powinien być przyznany "na czas pełnienia funkcji", a nie do ... (tu data). W 1 przy[adku ewentualne odwołanie powoduje zaprzestanie wypłaty dodatku, a w przyp. drugim tego zrobić nie można - dodatek przysługuje az do końca terminu.

Botka22-10-2004 16:56:52   [#06]
Dziękuję, bardzo słuszne uwagi. Skorzystam.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]