Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Od kiedy staż?
strony: [ 1 ]
Jolanta Szuchta20-10-2004 16:42:53   [#01]

2. Nauczycielowi kontraktowemu i nauczycielowi mianowanemu, którzy w okre

sie trwania stażu zmienili miejsce zatrudnienia, do stażu, o którym mowa w art. 9c ust. 1 pkt 2, zalicza się okres dotychczas odbytego stażu, jeżeli podjęli zatrudnienie w szkole nie później niż 3 miesiące po ustaniu poprzedniego stosunku pracy i za okres dotychczas odbytego stażu otrzymali pozytywną ocenę dorobku zawodowego

I tu mam problem: nauczyciel kontraktowy przyszedł z innej szkoły.U mnie pracę podjął z dniem 1 wrzesnia.Ma pozytywna ocenę dorobku zawodowego z poprzedniej placówki.Od kiedy musi o ile chce kontynuować staż?Czy od tego 1 września czy dopiero za 3 miesiące.

A może tak i tak?

AnJa20-10-2004 16:52:40   [#02]
Od 1 września
Oczwiście, jeśli z tamtą szkołą rozstał sie 31 sierpnia.
mraz020-10-2004 18:51:47   [#03]

staż dyrektora

wczoraj podczas konsultacji zz regulaminu wynagrazania naszego OP doszło do dyskusji nt. interpretacji warunków awansu  dyrektora na dyplomowanego - padło stwierdzenie, że dyrektor albo min. 3 lata rządzi albo ma wyróżniającą ocenę; inni i 3 lata i wyróżniająca ocena ; jak to się interpretuje???

Jolanta Szuchta20-10-2004 19:36:32   [#04]

Dobra

to juz wiem,ale AnJa a gdyby nie mial tej oceny tylko dostarczył ją dopiero teraz to co?Mam przyjąc i czy ma odbywać staż?

Nawet nie zlozył wniosku o kontynuacje.To co w tym przypadku?

Normalnie czas  zlozenia wniosku o staz jest do 14 września ,oczywiscie dla kontraktowego bo o takim nauczycielu rozmawiamy.

Leszek20-10-2004 19:58:20   [#05]

KN - Art. 9e. 1. Dyrektor szkoły posiadający na tym stanowisku nieprzerwany okres pracy wynoszący co najmniej 3 lata, a w przypadku nauczyciela posiadającego co najmniej stopień naukowy doktora co najmniej 2 lata oraz legitymujący się wyróżniającą oceną pracy, może złożyć wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego po upływie 4 lat od dnia nadania stopnia nauczyciela mianowanego, a w przypadku nauczyciela posiadającego co najmniej stopień naukowy doktora po upływie 3 lat.

 

pozdrawiam

Jolanta Szuchta20-10-2004 19:59:37   [#06]

Leszku

a odpowiedz dla mnie??? :-(
Leszek20-10-2004 20:19:21   [#07]

KN - Art. 9f. 2. Nauczycielowi kontraktowemu i nauczycielowi mianowanemu, którzy w okresie trwania stażu zmienili miejsce zatrudnienia, do stażu, o którym mowa w art. 9c ust. 1 pkt 2, zalicza się okres dotychczas odbytego stażu, jeżeli podjęli zatrudnienie w szkole nie później niż 3 miesiące po ustaniu poprzedniego stosunku pracy i za okres dotychczas odbytego stażu otrzymali pozytywną ocenę dorobku zawodowego.

3. Ocenę, o której mowa w ust. 2, uwzględnia się przy dokonywaniu oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres całego stażu.

 

Został zatrudniony z dniem 1.09, to z tym dniem kontynuuje staż jeśli (i tu warunki ustawowe):

1/ podjął zatrudnienie w szkole nie później niż 3 miesiące po ustaniu poprzedniego stosunku pracy

- czy spełnił?

2/ za okres dotychczas odbytego stażu otrzymał pozytywną ocenę dorobku zawodowego

- czy spełnił?

 

KN - Art. 9d. 1. Nauczyciel rozpoczyna staż z początkiem roku szkolnego, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć, na swój wniosek skierowany do dyrektora szkoły, z tym że nauczyciel stażysta rozpoczyna staż bez złożenia wniosku.

2. W przypadku nawiązania stosunku pracy po upływie terminu, o którym mowa w ust. 1, nauczyciel nie rozpoczyna stażu do końca tego roku szkolnego.

3. Przepisy ust. 1 i 2 stosuje się również do dodatkowego stażu, o którym mowa w art. 9c ust. 11 i art. 9g ust. 8.

 

zachodzi pytanie czy nauczyciel spełnił wskazane tu warunki, czyli czy skierował wniosek do dyrektora szkoły o rozpoczęcie stażu?

tak w poprzednim miejscu pracy.

następne pytanie - czy w nowym miejscu pracy rozpoczyna staż, czy kontynuuje (po spełnieniu warunków nr 1/ i nr 2/)?

osobiście sądzę, że kontynuuje

następne pytanie - czy dla kontynuacji jest potrzebny wniosek?

nie znalazłem takiego zapisu (tylko powinien dostarczyć Ci materiał wymieniony wyżej jako nr 2/)

mogę sądzić, ze dostarczając Ci pozytywną ocenę dorobku zawodowego za okres dotychczas odbytego stażu wyraził wolę kontynuacji.... chyba, że poprosisz o formalny wniosek (Twoja wola jako dyrektora)

tyle na razie

pozdrawiam

 

Władysław Ścianek21-10-2004 15:36:01   [#08]
Na temat sklejania stażu w przypadku, gdy "bohater" najpierw był nauczycielem, a potem został dyrektorem pisałem już przy okazji, ale powtórzę. Jest dokładnie tak, jak stanowi przywołany przez Leszka zapis art. 9e ust. 1 ustawy KN. Tu jest wszystko jasne. Jako dyrektor musi spełnić wszystkie warunki : ocena wyróżniająca + trzy lata sklejonego stażu + czteroletni okres postoju po otrzymaniu aktu awansu na stopień nauczyciela mianowanego. I drugi problem poruszany przez Was. Jeżeli nauczyciel przechodzi do kolejnej szkoły, to kontynuacja stażu następuje bez jakichkolwiek przerw / od pierwszego dnia nawiązania stosunku pracy /. Informując dyrektora o kontynuowanym stażu, z prawnego punktu widzenia, winien dyrektorowi tę informację złożyć na piśmie, poprosić o pilotowanie stażu. Zgodnie z kpa,  wszelkie informacje rejestrujemy w formie pisemnej. W prawie tego nie wyczytasz ale taki jest wymóg formalny, dowodzący, że nauczyciel nie zrezygnował.    Pozdrawiam !!!
Jolanta Szuchta21-10-2004 21:57:53   [#09]

Leszku

dziękuje.
Maria Anna23-10-2004 13:59:15   [#10]
 Chciałabym dopytać jeszcze na temat tego przerwanego stażu. Nauczyciel ma przerwę w zatrudnieniu - na okres wakacji. Poprzednie 2 lata zakończone 26 czerwca 2004 - pozytywną oceną w innej szkole. Wniosek złożył o kontynuację 1 IX. Czy staż skończyć ma normalnie z końcem maja, czy też trzeba mu doliczyć  okres wakacji, kiedy nie był zatrudniony??
Leszek23-10-2004 14:09:42   [#11]

KN - Art. 9f. 2. Nauczycielowi kontraktowemu i nauczycielowi mianowanemu, którzy w okresie trwania stażu zmienili miejsce zatrudnienia, do stażu, o którym mowa w art. 9c ust. 1 pkt 2, zalicza się okres dotychczas odbytego stażu, jeżeli podjęli zatrudnienie w szkole nie później niż 3 miesiące po ustaniu poprzedniego stosunku pracy i za okres dotychczas odbytego stażu otrzymali pozytywną ocenę dorobku zawodowego.

 

zwróć uwagę, iż poprzedni okres zakończył 26 czerwca... zatem teraz kontynuuje od 1 września (a przerwa trwała cały lipiec i sierpień i trochę czerwca - w tym czasie stażu nie realizował ponieważ nie był w stosunku pracy).

pozdrawiam

Gaba23-10-2004 14:23:40   [#12]

Leszku, mam nauczycielkę w podobnej sytuacji - kazano mi doliczyć, gdyż to jest przerwa nie wieksza niż... - i jest to i tak okres nieświdczenia pracy.

 

- a więc - co o tym sądzić?

Maria Anna23-10-2004 16:33:05   [#13]

 Leszku i Gabo - jak to doliczyć???

 Wiem, ze się zalicza poprzedni czas stażu zakończony oceną pozytywną, ale co teraz??? Przerwa trwała ponad 2 miesiące i chodzi mi o to, czy teraz staż skończy się 31 maja - czy też trzeba doliczyć ten okres braku zatrudnienia koniecznie i wtedy koniec stażu przypadłby na początku sierpnia - to byłoby bez sensu . proszę napiszcie kiedy staż powinien się skończyć.

Leszek23-10-2004 18:22:51   [#14]

MA, jeszcze raz...

nauczyciel realizował staż w poprzedniej szkole od 1.09.2003 r. do 26.06.2004 r. (tak zrozumiałem ogólnie podane daty przez Ciebie)- policz ile zrealizował...

1.09.2004 r. zaczął kontynuować staż w Twojej szkole i będzie go realizował do (31.05.2005 + ilość dni pomiędzy 27.06 a 31.08.2004)...

i tu jak pisze Gaba

pozdrawiam

Leszek23-10-2004 18:25:22   [#15]

Gabo - osobiście uważam jak wskazałem u MA...

stosunek pracy trwał w danej szkole od... do... 

i to jest okres realizowania tam stażu...

pozdrawiam

Leszek23-10-2004 18:27:54   [#16]

MA - przy tzw. "bezsesyjności" postępowań (hmmm bezsesyjności - nobelka za bezsesyjność z datami w ustawie KN)

nie jest ważne czy skończy w lutym czy maju, czy też sierpniu lub wrześniu...

pozdrawiam

olinka08-12-2004 23:04:53   [#17]

Od kiedy staż?

Chciałabym dowiedzieć sie jak traktować następujący przypadek: 2lata odbytego stażu (na n. dyplomowanego), następnie przez prawie 2 miesiące p.o dyrektora, obecnie dyrektor.Staż powinien zakończyć się 31 maja 2005.Co z okresem p.o dyr - czy to jest przerwa w stażu?
skryba0408-12-2004 23:23:16   [#18]

olinko

..........p.o. dyrektora traktować należy jakby juz był dyrektorem. Tak więc sprawozdanie bedzie pisał w taki oto sposób: za 2 lata odbytego stażu jako nauczyciel + 9 miesięcy jako dyrektor placówki. Musi jednak pamietać,że jako dyrektor zgodnie z nowymi zasadami musi mieć wyrózniająca ocenę pracy za okres pełnienia funcji dyrektora. Tyle dowiedziałam sie po dzisiejszym szkoleniu prowadzonym przez jednego z dyrektorów naszego KO.

Jednak dla pewności poczekaj na Leszka- może on sie tutaj odezwie i potwierdzi bądż sprostuje moją wypowiedź. To on ( jak się zdążyłam zorientować) jest głównym i niezawodnym arbitrem w tych sprawach. Pozdrawiam

Leszek08-12-2004 23:40:51   [#19]

dość późno zajrzałem tutaj... dzięki Elu za uznanie dla mnie (chyba jednak ponad miarę)...

dla osoby o której piszesz - 3 lata - nieprzerwany okres pracy...

i wszystko jak poniżej... p.o. jak dyrek...

pozdrawiam 

 

"KN - Art. 9e. 1. Dyrektor szkoły posiadający na tym stanowisku nieprzerwany okres pracy wynoszący co najmniej 3 lata, a w przypadku nauczyciela posiadającego co najmniej stopień naukowy doktora co najmniej 2 lata oraz legitymujący się wyróżniającą oceną pracy, może złożyć wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego po upływie 4 lat od dnia nadania stopnia nauczyciela mianowanego, a w przypadku nauczyciela posiadającego co najmniej stopień naukowy doktora po upływie 3 lat.

5. Jeżeli w okresie stażu nauczycielowi powierzono stanowisko dyrektora szkoły, zatrudniono go na stanowisku, na którym wymagane są kwalifikacje pedagogiczne, urlopowano go lub zwolniono z obowiązku świadczenia pracy, do nieprzerwanego okresu, o którym mowa w ust. 1-3 zalicza się okres odbytego stażu."

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]