Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dytektor a wychowawstwo
strony: [ 1 ]
mag20-10-2004 08:35:31   [#01]

Pytanie moje jest stare jak oświata, ale proszę o pomoc:

- czy dyrektor główny może mieć wychowawstwo?

Dziekuję za ewentualną podpowiedź. Dziękuję.

P.S.

Pozwólcie że złoże wszystkim Belfrom zyczenia z okazji minionego Dnia EN:

cierpliwości w odpowiadaniu na ciągłe pytania, radości ze wspólnego z dyrektorami odkrywania tajemnic świata, i pewności, że nauka jednak nie poszła w las...marian

Jasiek20-10-2004 08:44:03   [#02]

?

Zastanów się, czy warto? A co z dodatkiem do wynagrodzenia ?
Pozdrawiam :-)
Jolanta Szuchta20-10-2004 08:58:24   [#03]

Nie wyobrazam

sobie kiedy znajdzie czas dla uczniów.
bogna20-10-2004 09:23:23   [#04]

może mieć :-)

i może warto mieć - jeśli to klasa, której wychowawcą był przez ileś lat :-)

a czasu - tak czy siak - zawsze brakuje ;-)))

barbaras220-10-2004 09:58:05   [#05]
 Miałam wychowawstwo przez dwa lata jako dyrektor.Poprostu gdy zostałąm dyrektorem to moija klasa to była II klasa LO i żal mi było Ich oddawać.Ale z własnego doświadczenia powiem, żenie jest to łatwe.I to nie ze względu na brak czasu----- chociaż to tez ale dlatego,że nigdy nie jest się tak do końca obiektywnym w stosunku do swoich ucznió. To co przechodzio  moim uczniom - wychowankom nie mogło gdzieś innym i tu był konflikt niestety.Ale doswiadczenie napewno super.
EwaKa20-10-2004 12:37:14   [#06]

Też przez dwa lata miałam wychowawstwo, ( V i VI) uczyłam w tej klasie także polskiego, zawsze im  powtarzałam, ze posiadanie takiego wychowawcy do czegoś zobowiązuje. I tak było. Nie miałam  ja i inni problemów z  dyscypliną, z nauką , to była klasa "do tańca i do różańca". ja dla nich miałam zawsze czas.  Reprezentowali szkołę w różnych konkursach, zawodach sportowych, a przy okazji mieli najwyższą średnią w szkole, udzielali się także w wielu organizacjach i zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych.  jeśli coś narozrabiali nie uchodziło im to na sucho. Do tej pory mam z nimi wspaniały kontakt - są już uczniami szkół średnich. Tę klasę wspominają wszyscy do dziś.

AnJa20-10-2004 15:56:59   [#07]
Formalnie - czemu nie, ale:
1. j.w - bo dodatek jeden,
2.j.w. - wyraźne faworyzowanie (nawet jeśli tak tylko będzie to przez pozostałych postrzegane) jednej klasy,
3. instytucja odwoławcza i wyzsza instancja od wychowawcy to dyrektor - a co tu?

Pierwsza decyzja po powołaniu mego wice była zmiana wychowawcy w "jego" klasie. I było to dla nas oczywiste.
Dżoana20-10-2004 17:47:36   [#08]
Dyrektor mojej szkoły miał wychowawstwo odkąd pamiętam. Dopiero na jakieś 5 lat przed emeryturą zrezygnował.
Stan4620-10-2004 17:51:19   [#09]

Ja też miałem wychowawstwo. Nauczycielka poszła na urlop macieżyński, a jej "aniołków" nikt nie chciał wziąść. :) Potem miała urlop wychowawczy, i tak ich doprowadziłem do końca gimnazjum.

Ale nie uważam tego za dobry pomysł. Dyrektor raczej nie ma czasu, aby być wychowawcą. Zresztą Organ Nadzorujący też na to "krzywo patrzył"

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]