Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jakie świadectwo?
strony: [ 1 ]
mała re20-10-2004 01:49:44   [#01]
Mam pewną wątpliwość. Zgłosiła się do mnie pani, z prośbą o wypisanie jej kopii świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej , bo to które miała gdzieś jej przepadło, a od listopada chciała rozpocząć pracę. Dodam jeszcze, że pani ta ukończyła szkołę w roku 1984 (ósmą klasę). I nic więcej. Z tego co się doczytałam z nowego rozporządzenia wynika że powinnam jej napisać duplikat na takim samym druku jaki obowiązywał w roku 1984 .Nie mam takiego druku- to pierwszy problem, a drugi ;z rozporządzenia wynika że taki duplikat powinnam wypisać na podstawie arkuszy ocen. Przekopałam wszystko co było do przekopania i znalazłam tylko dziennik lekcyjny z ówczesnej klasy ósmej, po arkuszach ani śladu.(Podobno powinny być przechowywane 50 lat) Czy mogę na podstawie dziennika wypisać to świadectwo, a jeśli nie to co powinnam w tej sytuacji zrobić. Dodam że jestem dyr. od września 2004, a dyrektor który był dyrektorem w mojej szkole w 1984 r jest teraz kierownikiem tzw.SZAS-u jednostki gninnej która obsługuje szkoły w gminie. Może on powinien zająć się tym problemem? Jak rozwiązać ten problem zgodnie z prawem?
Ewa z Rz20-10-2004 05:34:32   [#02]

jak to nie ma akuszy?!!

Może są już przekazane do archiwum gminnego? Koniecznie musisz się dowiedziec gdzie są, a jeśli nie ma to dlaczego nie ma... Niestaranność w przechowywaniu takiej dokumentacji podlega odpowiedzialności karnej. I na Ciebie to spada, bo przejęłaś szkołę - a z Twego postu wnoszę, że nie zauważyłaś tego w momencie odbioru...

Czy brakuje tylko arkuszy tej osoby, czy wszystkich z tego rocznika? A co z innymi rocznikami?

Arkusze ocen są dokumentami archiwalnymi wiecznego przechowywania, tzn. 50 lat w szkole lub w OP, a potem muszą być przedstawione archiwum państwowemu do decyzji co do ich dalszych losów.

Jeśli te arkusze zostały zniszczone z przyczyn losowych lub nie da się ustalić, gdzie się podziały wtedy trzeba powołać komisję, która stwierdzi te okoliczności i odtworzy arkusze wg rozporządzenia o dokumentacji.

A dopiero potem na podstawie arkusza możesz wystawić duplikat świadectwa. Jak nie masz odpowiedniego druku, to możesz świadectwo wypisać na zwykłym papierze ale dokładnie wg obowiązującego w dniu ukończenia szkoły przez tą panią wzoru.

I oczywiście należy pobrać opłatę za wystawienie duplikatu - 19 zł na konto specjalne szkoły lub OP (zależy od wewnętrznych ustaleń organu)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]