Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Neostrada za 1 zł - jak Wam się sprawuje ????
strony: [ 1 ]
krystyna19-10-2004 23:00:38   [#01]

Bardzo proszę, podzielcie się ze mną swoimi uwagami "technicznymi" o założonej promocyjnie neostradzie !

Moja prośba wynika stąd, że w dalszym ciągu wahamy się z podpisaniem umowy, zwłaszcza, gdy słyszymy o różnych kłopotach w różnych szkołach...

np. jedna szkoła twierdzi, że początek był niezły, ale potem  - I TU UWAGA , BO BĘDĘ PISAŁA STRASZNE GŁUPOTY jako totalny laik w dziedzinie łącz - no a potem "prędkość" (?), czy coś tam spadło z ......do dwudziestu kliku, tak, że nawet onet się nie dawał otworzyć...

A gdy chcieli to reklamować, to oczywiście musieli przebrnąć przez błękitną linię, która bardzo uprzejmie przyznała im rację (bo jakoś to sprawdzili...) i obiecała się poprawić....

A gdy pracują jednocześnie 3 pracownie, to (podobno) tragedia...

Poza tym, już po trzech dniach nabawili się jakiejś potwornej ilości wirusów - co (podobno) też jest jedną z "zalet" neostrady...

No a jak u Was ???????

Marek Pleśniar19-10-2004 23:12:17   [#02]

wirusy - to wynika z uzywania - jak masz neostradę to nareszcie sobie łazisz do woli

i łapiesz wirusy do woli;-)

zgredek19-10-2004 23:13:30   [#03]
szefie

a mógłbyś...

mi już ich nie wysyłać?;-))))))))
Konto zapomniane19-10-2004 23:20:37   [#04]
U nas bardzo dobrze chodzi i narazie nie mamy żadnych problemów, a są podłączone dwie pracownie , a i z tymi wirusami nie ma kłopotów ( na początku na wejściu jeden i juz jest dobrze)
krystyna19-10-2004 23:34:38   [#05]

Marku,

teraz też mogę do woli, tylko za większe pieniądze...

a poza tym ten główny serwer w firmie, z której szkoła ma internet, jest jakoś super zabezpieczony, ma jakieś "sito" (jak to się to coś nazywa...), które zatrzymuje  wstępnie robactwo, a w neostradzie wszystko wali drzwiami i oknami...

Bo wiesz Marku, gdy Ty siedzisz sobie grzecznie i nie włazisz gdzie bądź i nie ściągasz co bądź i skąd bądź - to robyli nie masz (chyba...),

a w szkole kompy i w pracowniach i w bibliotece i w niektórych klasach i w pomieszczeniach administracyjnych - to jak to wtedy ogarnąć ???

Proszę więc o komentarz takich szkolnych użytkowników !

Marek Pleśniar20-10-2004 00:40:31   [#06]
jaaasne - nie włażę nic a nic;-)
Gusia20-10-2004 06:41:33   [#07]

heheheh

Mnie parę przyszło pod adresem szefa. Nieźle co. Myśle sobie chbya coś przegiełam i teraz mam... :)

Na szczęście sie uspokoiło :)

aga120-10-2004 08:00:40   [#08]
ja czekam na przejście z SDI na neostradę, ale teraz zastanawiam się czy warto mimo oszczędności
OlaM20-10-2004 08:07:08   [#09]

Warto

mieć neostradę. Mam trzy pracownie komputerowe i żadnych problemów. Na serwerze zainstalowane anty-wirusy.
Stan4620-10-2004 08:10:43   [#10]

Neostrada działa od 15 września, anty-vir wyłapuje robactwo. Ale jest jeden problem dostałem fakturę do zapłaty, a tam pełna kwota!!! Dzwonię na Błękitną, a oni nic nie wiedzą :(

Nie wiem czy kląć,  czy płakać ....

OlaM20-10-2004 08:13:25   [#11]
Nie płakać - klnąć i dać tym co zkładali do "wiwatu" tylko nie przez Błękitną
karakuli20-10-2004 08:34:51   [#12]

A nas, mieszkańców wsi francuska telekomuna olewa totalnie. O neostradzie to możemy sobie tylko pomarzyć. Ostatnio łaskawie zamontowało w naszej centrali SDI (pozbywają się złomu z miast - bo wiocha wiadomo wszystko przyjmie i jeszcze zapłaci). Okazało się jednak, że moja szkoła, nie ma warunków technicznych do zamontowania nawet tego. Przy czym oczywiście nikt się do mnie nie pofatygował i niczego nie sprawdzał. Dla porównania firma prywatna, która u nas działa, dwukrotnie przysyłała do mnie ekipę - niestety, też okazało się, że nie ma możliwości technicznych dla zamontowania szybkiego internetu. Więc pozostaje nam modem.

IlDa20-10-2004 08:49:11   [#13]

karakuli

Nie tylko u Ciebie tak jest. Ja też ze wsi.......... Parafrazując Mrożka: daleko Ci u nas kultura stanęła....
RomanG20-10-2004 09:02:16   [#14]

stan46

a jakiego masz super antyvira, co robactwo (wszelkie?) wyłapuje?
AnJa20-10-2004 09:26:39   [#15]
Mam ok. 50 omputerów w sieci, 3 łacza.

Problemy jakieś tam są - rwie sie, czasami spada predkość, róznie sie zachowuje przy makach - ale to raczej wina sieci wewnętrznych.

Miałem juz w życiu sporo wynalazków - sieć na modemie, stałe łacze, radiówka miejska, poprzednią wersję neostrady - to co teraz jest zdecydowanie najlepsze.
Mada4520-10-2004 11:07:34   [#16]

AnJa

interesuje mnie opinia o tych radiówkach:
czy zakłóca to pracę telefonów mieszkańcom ( radiowych)
czy jest szkodliwość tego ustrojstwa co to chcą mi ewentualnie wstawić do szkolnego pomieszczenia i co to jest
czy u was to miało sens a jeśli nie to jakie macie uwagi
spodziewam się oferty od firmy nt i chciałabym się przygotowac
 dziękuję

narazie mam modem i umowę z telekom.
Konto zapomniane20-10-2004 11:41:11   [#17]

o radiówkach

- nie zakłoca pracy w telefonach mieszkańców

- promieniuje mniej niż telefon komórkowy...

- sieć lokalna zdecydowanie lepiej pracuje na kablach niż na radiu, a jeśli chodzi o radiowe łącze ze światem to już jest raczej problem jakości łącza od firmy dostarczającej...

- jeśli chodzi o koszt założenia to chyba taniej niż nesotrada nic się nie znajdzie...

Piotrek20-10-2004 13:27:45   [#18]

mój kolega mówi

że za darmo to i sól wydaje mu się słodka.... Za złotówkę też ;-)

Cieszmy się, że ktoś chce nam coś dać za zeta. I tyle. Takich więcej:-)

AnJa20-10-2004 16:04:30   [#19]
Radiówka - jak napisał robcel.

Miałem ja bo linia nie pozwalła nawet na stałe łącze.

Cudo to na pewno nie jest - chodzi np. o prędkość.

Lokalna - maki chodza na radiówce, bez problemów.
Stan4620-10-2004 17:47:46   [#20]

RomanG

Tylko nie posądź o reklamę. Mam Kaspersky'ego i spisuje się bez zarzutu :)
Mada4520-10-2004 18:07:40   [#21]
tylko że ta firma i ewentualnia ja chce postawić mi jakieś duże badziewie, bo to ma służyć całemu solectwu a my ten internet gratis oczywiscie - taka była wstepna rozmowa. Widziałam to w innej szkole w sali komputerowej, buczy, huczy i straszy, no i ja sie boję. A dyr. tamtej szkoły mało wie, ale twierdzi że moc jest spora.
AnJa20-10-2004 18:25:49   [#22]
Coś mi nie gra - radiówka zewnętrzna to antena na dachu, zasilacz  i kabel od anteny do odbiornika a stąd do serwera czy czegoś tam, co w pracowni postawiasz, zeby sygnał na sieć wewnętrzna rzucić.

Jeśli ma sie ten sygnał rozdzielać na innych to podstacja z nadajnikiem - ale chyba nie w pracowni, a jakimś wydzielonym pomieszczeniu. Toto - przy wielu odbiorcach może faktycznie zachęcajaco nie brzmieć.
Mada4520-10-2004 18:36:03   [#23]
no wię jestem w domku. dzięki AnJa , znaczy się douczyć się muszę i chyba poważnie zastanowić, bo to wygląda na podstację a ja miejsca wydzielonego nie mam.Wielkość szacuję 1,5x0.8x0.5m ale nie o wielkośc tu chodzi.
AnJa20-10-2004 18:44:25   [#24]
Dużawe - czyli pewnie i przerzut sygnału dalej.

Na strychu stać może, w szafie gdzieś w mniej uczęszczanym miejscu.

A - nawala częstawo -czyli dostęp dla operatora na bieżąco - tym bardziej odpada pracownia.

Chyba, że technika do przodu poszła, ale po opisie sądząc raczej nie.
krystyna21-10-2004 00:33:51   [#25]

wracając do moich rozterek "technicznych" związanych z podjęciem dobrej decyzji, to Wam powiem, że dalej nie wiem co zrobić...

A gdy mimo wszystko skusimy się na neostradę i ona będzie się źle sprawowała, to informatycy powiedzą "było dobrze, a zachciało się babie eksperymentować, a przecież wiadomo bylo, że to się źle skończy..."

Bardzo mi więc zależy na głosach chwalących sobie, zwłaszcza od tych, którzy przed neostradą mieli sztywne łącze.

Mariola21-10-2004 06:26:14   [#26]

krystyno

w takim układzie niech zadecydują Twoi informatycy.
Jeżeli macie postawiony serwer, to stałe IP (którego nie ma w neostradzie) jest konieczne.
Chociaż, pisali tu już na innych wątkach, dobrzy ludzie, co zrobić przy neostradzie z serwerem widocznym na zewnątrz, i jeżeli Twoi informatycy chcą się w to bawić to czemu nie.
My mieliśmy najpierw SDI, później Neostradę +, a teraz mamy neostradę za 1 zł i muszę przyznać, że działa to bardzo sprawnie (no i kosztuje 1 zł ;-).
Pozdrawiam i na początek proponuję rozmowę swoimize informatykami :-)
Woron21-10-2004 06:54:07   [#27]
Powiedz informatykom, ża za zaoszczędzone pieniążki kupi się aparat cyfrowy dla szkoły albo po laptopie dla nich :-))) Będą zachwyceni....
krystyna21-10-2004 09:41:16   [#28]

strona www szkoły została by za symboliczną opłatą na starym serwerze, w tej firmie, z której mamy teraz internet.

A jeżeli chodzi o informatyków, to właśnie oni czekają na decyzję dyrekcji i (nie wiem dlaczego....) nie za bardzo chcą pomóc w podjęciu tej decyzji....

Basia D21-10-2004 19:28:37   [#29]
zakładając neostradę warto brać modem -ruter inny niż poleca telekomunikacja, nie wiem jak w szkole bo jestem w trakcie  rozmów, ale w domu wzięłam inny niż proponowali standardowo i mam możliwość rozdzielenia na inne komputery. tak mi doradził znawca z poza tp
Woron21-10-2004 20:06:25   [#30]

Do domu - tak, bo możn taniej kupić.

Do szkoły - nie.

Te z TPSA są w porządku a za cenę promocyjną, taką jaką daje TPSA nie znajdziesz lepszego.

Marek Pleśniar21-10-2004 20:25:43   [#31]
wywaliłem tepeesowski i kupiłem inny - bo z routerem i switchem a inne urządzenia dokupowane do tego tepsy by nmi tylko komplikowały
Woron21-10-2004 21:48:05   [#32]
TEPSA daje do wyboru dla indywidualnych użytkowników - albo modem USB albo Ethernetowy (router lub router+ switch 4-potrowy).

Dla indywidualnego użytkownika kupno drugiego jest nieopłacalne, bo tańsze można kupić w sklepach komputerowych. W promocji dla szkół Neostrada za 1zł  cena jednak jest atrakcyjna jak sądzę.
Macia21-10-2004 23:05:21   [#33]

a formalności

czy potrzebne sa jakies papierzyska do założenia neostrady w przedszkolu? Chciałabym mieć dostep do internetu tylko na 1 kompie (tyle mam).
Tera22-10-2004 21:25:20   [#34]

Stan u nas to samo:-)

Pełne obciążenie, baba z błękitnej straszy następną fakturą.

Wyjaśnianie w telepunkcie, odwołanie.

Ech za dobrze szło na początku, żeby było prawdziwe ( wiadomo tp) ;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]