Forum OSKKO - wątek

TEMAT: co z uczniami o wolnym tempie pracy i ....
strony: [ 1 ]
Basia D19-10-2004 20:00:47   [#01]
jutro przynajmniej w Gdańskiej OKE mija termin wysyłania Hermesa. w związku z tym mam pytanie jak u was czy uczniowie posiadający opinie o dostosowywaniu wymagań, wolnym tempie pracy piszą sprawdzian jak "normalni" czy może dostosowany??
Maryna19-10-2004 20:47:04   [#02]
Dostosowanie polega na tym, że mają wydłużony czas sprawdzianu (wolne tempo pracy), ale tego faktu nie zaznacza sie w Hermesie. W Hermesie zaznacza sie wyłącznie dysortografię i dysleksję głęboką. Zazanaczenie to daje podstawę do oceniania wg innych kryteriów (przez egzaminatorów). Inne dysfunkcje nie są zaznaczane w Hermesie,rownież dysleksja , ale moga byc podstawą do okreslonych udogodnień (np. asystent - oddzielna komisja, lektor, pisanie drukowanymi literami, powiekszona czcionka, inny typ arkusza,wydłużony czas, wszystko to w zaleznosci od dysfunkcji ucznia).Dokumentację dajacą podstawę do udogodnień nalezy miec w dokumentacji sprawdzianu. Tak jest u nas.
barwa19-10-2004 21:08:23   [#03]
Na jakiej podstawie prawnej stosujecie te udogodnienia dostosowane do dysfunkcji ucznia? Zdaje się, że u nas tacy uczniowie piszą tak samo, jak wszyscy. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.
Basia D19-10-2004 21:34:17   [#04]
u nas było tylko2 lata temu (piasali dłużej) inaczej dlatego pytam jak to jest u innych?
kossa19-10-2004 21:48:12   [#05]
Te wszystkie udogodnienia zawarte są w Informatorze dotyczącym egzaminu gimnazjalnego - popatrz na stronę swojej OKE; dokument ten jest także dostępny na stronie CKE.
Maryna19-10-2004 22:29:38   [#06]
Podstawą do stosowania udogodnień jest orzeczenie Poradni Ped.-Psych. lub innej poradni specjalistycznej (i in.), z tym, że istotne są zawarte sformułowania (treść) w tych opiniach. Analiza informacji zawarta w orzeczeniach jest podstawą do dostosowań w czasie pracy z uczniem w ciagu roku szkolnego i również w czasie egzaminu. Informator CKE, informacje OKE, rozdz.4 rozp. w sprawie oceniania ... - tam wszystko stoi na ten temat.
Bas19-10-2004 22:36:35   [#07]

co z tempem?

Jestem po spotkaniu z OKE. Nie ma już wolnego tempa (wydłużenia czasu). Tak powiedziała złotousta z OKE.
Maryna19-10-2004 23:24:58   [#08]

Niemożliwe

Wolne tempo czytania i pisania - czas wydluzony do 50%. Jest to nawet w rozp. MENiS w sprawie warunkow i sposobu oceniania ...Patrz rozdz.4, paragraf 39, pkt.3, rowniez na stronach internetowych OKE.
Nula19-10-2004 23:39:55   [#09]

czy to mozliwe?

że w OKE Wrocław żadnego spotkania z przedstawicielami OKE?

że nawet nie wiem, kiedy Hermes, bo tłukę nadzór,

że żadnego opracowania zeszorocznych egzaminów?

Myślę, że cosik przespałam, co zdarza mi się ostatnio rzadkawo :)

Pozdrawiam...

Jolanta Szuchta20-10-2004 08:13:18   [#10]

Nulu

mnie sie też wydawalo ze przespałam,więc zadzwoniłam.

Nie maja czasu bo matury.

O Hermesie wiem i przygotowuję do 30 listopada.Wiem to ze strony OKE Wrocław.

Nula20-10-2004 09:25:40   [#11]

Jolu

dziękuje za informację. Pomogło. Przynajmniej z Hermesem zdąże. Pozdrawiam.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]