Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zwalnianie dzieci z zajęć
strony: [ 1 ]
gigagiga18-10-2004 22:08:21   [#01]

Czy wypuszczać dzieci do domu na pisemną prośbę rodzica?

W mojej szkole (gimnazjum) jest zakaz, ponieważ rodzic musi osobiście odebrać dziecko z zajęć, jeśli chce je zwolnić przed planowym zakończeniem lekcji.

Nadrzędnym jest tu bezpieczeństwo dziecka, ale także nauczyciel nie nakłada sobie sznura na szyję w razie, gdyby coś sie po drodze temu dziecku stało.

Przyznam, że czasem bywa trudno odmówić dziecku (zwłaszcza odpowiedzialnemu), które ma karteczke ze zwolnieniem podpisaną przez prawnego opiekuna, ale chyba żelazną zasadą powinna być konsekwencja wszystkich belfrów.

Co sądzicie na ten dość delikatny temat? Czy są jakieś uregulowania prawne poza wewnętrznymi statutowymi?

Mada4518-10-2004 22:19:46   [#02]

my zwalniamy w razie niepewności dzwonimy ale nigdy nie odmawiamy rodzicom, bo i nie zdażają sie nadużycia. Gdyby takowe były próbowałabym rozmawiać z rodzicem. Co do woli rodzica o zwolnienie z lekcji bywają różne temu powody i czsami bardzo poważne.

sama kiedyś chora napisałam kartkę do pani syna, by go zwolniła.

gigagiga18-10-2004 22:25:01   [#03]

Ja też, ale napisałam, że biorę odpowiedzialność za zdrowie i życie dziecka w czasie powrotu. Strasznie to brzmi, ale działa.

Mada4518-10-2004 22:29:52   [#04]
sama jestem ciekawa czy wystarczająca jest sama prośba rodzica o zwolnienie?
RomanG18-10-2004 22:36:42   [#05]

A dlaczego nie wypuszczać? Jakie ponadprzeciętne niebezpieczeństwo mu grozi? Jakie niebezpieczeństwo ponad ryzyko dnia codziennego?

Pod względem prawnym dziecko pow. 7.r.ż. może samo chodzić po drogach publicznych, korzystać z środków komunikacji, samo może do- i ze szkoły, starsze jak chcą, to na dyskoteki chodzą...

Co wy za ograniczenia wolności wprowadzacie? ;-) 

A już odmawianie "pisemnej prośbie rodzica" uważam za strasznie dziwne. Przecież wtedy rodzic oczywiście przejmuje prawną odpowiedzialność za dziecko, z chwilą gdy opuści ono teren szkoły.

Mada4518-10-2004 22:47:51   [#06]
i tu zgodzilabym się z Romanem.
Doris20-10-2004 01:29:15   [#07]
Ja też popieram Romana

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]