Forum OSKKO - wątek

TEMAT: realizacja podstawy programowej
strony: [ 1 ]
Koralik18-10-2004 20:37:34   [#01]

"Cyt: w związku z wczesniejszym terminem egzaminu gim sugeruje sie ukończenie realizacji podst. programowej do tego terminu"

Jak sprawdzacie czy n-l w planie tak "poprzekładał" zajęcia-tematy, że zrealizuje pp do egzaminu? Może macie własny sposób na zdiagnozowanie planu realizacji pp przez  n-li?

OlaM18-10-2004 20:45:50   [#02]

Skąd ten cyt?

N-l zawsze może powiedzieć, że zrealizował. Jak sprawdzić? Plany nauczania, dzienniki do ręki i kontrola tematów lekcji.

gigagiga18-10-2004 21:46:58   [#03]

Musi tu chyba wziąć górę zdrowy rozsądek, zarówno nauczyciela jak i tego, kto będzie kontrolował. Chodzi zaiste o to, by przygotować te dzieci solidnie. A czy zrobimy maleńką roszadę, to już naprawdę mało istotne.

Podstawę trzeba zrealizować, i już. Albo z duszą na ramieniu czekać na zawartość arkusza - będzie czy nie będzie to, czego nie zrealizowałem /łam. Czyż nie?

Koralik18-10-2004 22:12:29   [#04]

Cyt z narady z ONP

A czy z tematu lekcji wynika, że  n-l realizuje podstawę programową?

Nie dyskutuję o zdrowym rozsądku bo o tym już dawno zapomniałam:)

Ale standardy i wskaźniki mówią o programach i ich adekwatności do zadań i treści zawartych w podstawie programowej. Jak i czym zmierzyć?

1.      Nauczyciele realizują treści edukacyjne i zadania zawarte w podstawie programowej.

gigagiga18-10-2004 22:22:42   [#05]
NIE WOLNO ZAPOMINAC O ZDROWYM ROZSĄDKU, droga ela mi (elu, elo? mi). To wartość niemierzalna jeszcze bardziej niż to, czy temat ma w sobie ukryte informacje o realizacji pp.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]