Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Finansowanie UKS
strony: [ 1 ]
KAIG16-10-2004 10:17:05   [#01]
Czy zajęcia w ramach UKS-u działającego przy szkole mogą być finansowane z godzin dyrektorskich? Jaka jest podstawa prawna w tym zakresie.
Gaba16-10-2004 10:39:37   [#02]
nie! Weź statut UKS, tam jest opisany sposób finansowania.
KAIG16-10-2004 10:55:04   [#03]
Takie własnie jest moje stanowisko, ale muszę odpowiedzieć na pismo rodziców w którym domagają się aby płacić wiceprezesowi klubu za zajęcia (nie jest on teraz moim nauczycielem) jako za zajęcia pozalekcyjne z godzin dyrektorskich.
Jolanta Szuchta16-10-2004 20:15:58   [#04]

U mnie też

od lat działa UKS i nikt nigdy nie wpadł na pomysl zeby płacić prezesowi.

Jestem zdziwiona takimi roszczeniami.

Dorsto17-10-2004 15:51:12   [#05]

Dziwne żądanie. Z jakich środków finansuje dotychczasowe szkolenie ten UKS? U nas przed każdym rokiem (kalendarzowym) prezes musi sporządzić preliminarz , wg którego rozdziela środki  - jest tam wyraźnie określone, jaka kwota pójdzie na wyjazdy, wypłaty, nagrody, sprzęt i tego niestety trzeba się trzymać. Może postaraj się dotrzeć do tego typu dokumentów. Poza tym pismo o zapłatę szkoleniowcowi powinno być skierowane do prezesa klubu, gdyż tylko on może zatrudniać i płacić trenerom.

Jeśli szkoła ma środki ;-), to oczywiście może wspierać działalność UKS, podobnie jak każdy inny człek, firma czy innego rodzaju sponsor, niemniej jednak nikt nie może żądać pieniędzy od szkoły  dla UKS.

Gaba17-10-2004 16:45:14   [#06]

pisałam, ale mi chyba wcieno...

- są granty gminne, wojewódzkie i nawet ministerialne, np. w grudniu 2003 p. minister dawała pieniądze na tzw. działania świąteczne... parę UKSów dostało... - UKS musi szukać pieniędzy, także na koszty osobowe!

- mogą się starać o dofinansowanie z korkowego gminy (u nas tak jest!), wniosek do gminy i musi być uchwała (na tak lub na nie)... trzeba lecieć do wydziału sportu (lub cos podobnego) w gminie i się pytać i stawać do konkursów grantowych. UKS MA POMÓC SZKOLE W ZDOBYWANIU DODATKOWYCH... - już wiesz, co chce napisać, nie może być tak, że szkoła finansuje zupełnie UKS, daje salę, daje sprzęt, nie pobiera opłat.

- sponsorzy...

- szkoła może dać, ja daję na dwie ligi, ale są to pieniądze z korkowego przeznaczonego na zajęcia pozalekcyjne, zgodnie z regulaminem gminy...

- są jeszcze składki...

- a dyrektorskie są na co innego, przeczytaj rozporządzenie z lutego 2002 o ramówkach w szkołach państwowych.

Spayk19-10-2004 12:28:12   [#07]
ja chcę być prezesem (opłacanym)
Gaba19-10-2004 15:26:21   [#08]
a ja chcę mieć prezesa opłacalnego!
Spayk20-10-2004 08:32:10   [#09]
to ja się nie łapę, chcę być tylko opłacany
Piotrek20-10-2004 13:11:35   [#10]

kurde

jestem prezesem, a nikt mi nie płaci... Co jest?!
HenrykB03-11-2005 11:33:40   [#11]
Nie żartujcie, tylko poradźcie, gdzie można znaleźc kompleksową wiedzę na temat finansowania przyszkolnego UKS.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]