Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wredni rodzice
strony: [ 1 ][ 2 ]
Małgoś15-10-2004 22:39:27   [#51]

Januszu

alez oczywiście - wszystko jest ok ...formalnie ;-)

to tylko taka babska przypadłość ...empatia ;-)

RomanG15-10-2004 22:46:39   [#52]

Adaa vel Iwona

Kiedy broniłem Ewy z Karpacza przed twoim wyzłosliwianiem się, napisałaś mi e-maila: zgnijesz w kloace lizusów!

Więc przyjmij, że już zgniłem i odznacz sobie opcję "sygnał dźwiękowy, kiedy RomanG napisze na forum post".

Janusz Pawłowski15-10-2004 22:47:30   [#53]

Skoro jest OK formalnie, to zadam pytanie jednoznacze.

Romanie - czy byłeś (jesteś) dyrektorem szkoły?
Jeśli tak - to jakiej?

Jeśli nie szkoły - to jakiej placówki oświatowej?
I czy dyrektorem, czy też masz na myśli inną funkcję zwierzchnią?
Jaką?

Magosia15-10-2004 22:47:41   [#54]

O czym my tu...

-musiałam wrócić do początku, bo jakoś tak zboczyło.
Spójrzmy na świat ze słonecznej strony i na siebie też, w końcu forum nas raczej łączy niż dzieli?
Bo komu innemu chciałoby się przy piątku, przed sobotą śledzić nowinki forumowe?
Małgoś, twoja szarlotka -pyszności wirtualne, upiekłabym jutro , ale jadę do Krakowa na "Stosunki na szczycie" - a co, jedziemy się rozerwać integracyjnie:-)
Ojej, chyba też zboczyłam z wątku, a może nie;-) ?
Adaa15-10-2004 22:48:18   [#55]

Być celem czasem bardzo niewybrednych ataków to oczywiście mało komfortowa sytuacja.

Wiesz co Roman..nie rób z siebie meczennika...ludzie zadaja Ci proste pytania..po prostu odpowiedz.

Jestes , bywasz zwierzchnikiem...co to oznacza?
Nikt tu Cie nie pyta o Twoje CV...ale wybacz...to Twoje stwierdzenie jest intrygujace.

Małgoś?..a znasz..."Jesli masz wątpliwości , to tak juz zostanie?"

Adaa15-10-2004 22:50:27   [#56]

Roman..powiem jedno...

teraz to mi Cię najzwyczajniej żal...
RomanG15-10-2004 22:51:30   [#57]

Janusz

dyskusja na tym wątku przestała mi sprawiać przyjemność, szczególnie bycie przez ciebie przesłuchiwanym.

Napisałem, co napisałem - i to podtrzymuję jako prawdziwe.

Jak chcesz wiedzieć więcej, to na najbliższej konferencji postaw co nieco, to ci wszystko o mnie opowiem.

Janusz Pawłowski15-10-2004 22:57:21   [#58]

Jak rozumiem - dyrektorem szkoły nie byłeś, nie jesteś i nie bywasz.

Na razie nie chcę wiedzieć więcej.

RomanG15-10-2004 23:02:09   [#59]
A tak napisałem - że bywam?
Janusz Pawłowski15-10-2004 23:03:11   [#60]
A napisałem, że napisałeś?
RomanG15-10-2004 23:05:02   [#61]

Aha, na wódce możesz zaoszczędzić:

http://www.oskko.edu.pl/forum/search.php

Małgoś16-10-2004 09:38:43   [#62]

Magosia

bardzo mnie zaciekawiły te ...stosunki na szczycie ... w Krakowie

domyslam się,że chodzi o ...Kopiec Kościuszki ;-)

Jola16-10-2004 09:54:29   [#63]

Modna autokreacja,

ale modna jest też asertywność!

Może jednak warto przypomnieć, co ona n a p r a w d ę znaczy?

"asertywność -  wiara w siebie, ale jednocześnie szacunek dla uczuć i potrzeb innych. Być asertywnym, znaczy zachowywać się w sposób, który pozwala działać we własnym, najlepiej pojętym interesie, pozwala bronić własnych opinii bez przesadnej nerwowości, akceptować własne uczucia uczciwie i bez skrępowania, nawet jeżeli różnią się one od uczuć i sądów innych ludzi.

Mówisz o tym, co myślisz, czujesz i w co wierzysz. Postępujesz asertywnie, kiedy obnażasz swoje wnętrze i dzielisz się nim, ale robisz to w taki sposób, żeby twoje zachowanie było budujące zarówno dla ciebie, jak i dla stykających się z tobą ludzi. Wzajemna relacja międzyludzka musi się opierać na równości. Nie upokarzasz drugiego człowieka i nie usiłujesz nad nim dominować. Przyjęcie postawy asertywnej musi przynieść korzyść obu stronom: odnoszę się do ciebie jak do osoby godnej szacunku, mówię co mam do powiedzenia i biorę pełna odpowiedzialność za swoje słowa; następnie cierpliwie i grzecznie  słucham tego, co ty chcesz mi oznajmić.

Postawa nieasertywna z kolei polega na narzucaniu swoich praw przez nieumiejętność wyrażania własnych uczuć, myśli, poglądów. W konsekwencji pozwalamy, aby inni te prawa również naruszali.

Jest jeszcze postawa agresywna, która polega na dochodzenoiu swoich praw przez nieumiejętność wyrażania własnych uczuć, myśli i przekonań w sposób nieuczciwy, na ogół niestosowny i zawsze naruszający prawa innych."

A jakie postawy i dlaczego tu królują?

RomanG16-10-2004 10:41:41   [#64]

Jolu, dziękuję Ci za dostrzeżenie w #19 intencji moich wypowiedzi z #09 i #10.

Często trafiasz w seno.

RomanG16-10-2004 10:41:58   [#65]
sedno

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]