Forum OSKKO - wątek

TEMAT: uchwały RP a par. 17
strony: [ 1 ]
krystyna13-10-2004 18:38:36   [#01]

Dziś właśnie dostaliśmy ksero pisma, jakie Menis wystosował do wszystkich kuratorów oświaty w dniu 19.08.2004r., a w którym "wyjaśnia" w 13 punktach (na 4 stronach)  zawiłości nowego rozporządzenia.

Wprawdzie nie ma tu żadnych wyjaśnień, a tylko wypisane najważniejsze zmiany (tak, jak to robilismy na forum - tylko gorzej...), ale jeden z punktów objawił mi po raz kolejny totalną absurdalność paragrafu 17.....

Przepiszę go w całości:

"uregulowane zostały zasady postępowania w przypadku stwierdzenia, że roczna (semestralna) ocena klasyfikacyjna z zajęć edukacyjnych została ustalona niezgodnie z przepisami prawa.

Zgodnie z art. 41 ust.3 ustawy o systemie oświaty, dyrektor szkoły wstrzymuje wykonanie uchwały rady pedagogicznej, która jest niezgodna z przepisami prawa, a o wstrzymaniu wykonania uchwały niezwłocznie powiadamia organ prowadzący szkołę oraz organ sprawujący nadzór pedagogiczny,

Organ sprawujący nadzór pedagogiczny uchyla uchwałę w razie stwierdzenia jej niezgodności z przepisami prawa po zasięgnięciu opinii organu prowadzącego szkołę.

Rozstrzygnięcie organu sprawujacego nadzór pedagogiczny jest ostateczne.

Dyrektor szkoły, po wstrzymaniu wykonania uchwały rady pedagogicznej, ma obowiazek powołać komisję, która przeprowadza postępowanie wyjaśniające, a w przypadku rocznej (semestralnej) oceny z zajęć edukacyjnych komisja przeprowadza także pisemny i ustny sprawdzian wiadomości i umiejętności ucznia, oraz ustala roczną (semestralną) ocenę klasyfikacyjnąn zachowania.

Zastrzeżono jednak, że ustalona przez komisję ocena klasyfikacyjna z zajęcia edukacyjnego oraz ocena klasyfikacyjna zachowania nie może być niższa od oceny ustalonej przez nauczyciela lub wychowawcę."

 

No to niech mi to teraz łopatologicznie i po kolei ktoś wytłumaczy !

Bo wg mnie, z tego "wyjaśnienia", może to być tak:

  1. zastrzeżenia mogą być zgłoszone:
  • do 7 dni po zakończeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych,

  •  5 dni od dnia przeprowadzenia egzaminu poprawkowego

  • xxxx  dni od dnia przeprowadzenia egzaminu                    klasyfikacyjnego.

 

2. w ciągu xxxx dni dyrektor rozpatruje zasadność zastrzeżeń

 

3. po stwierdzeniu ich zasadności wstrzymuje wykonanie uchwały RP (jak to się robi technicznie i praktycznie ???) i zawiadamia niezwłocznie (ile to jest dni ?) obydwa organy, które się w tej sprawie zaczynają między sobą konsultować (?)

 

4. nie czekając na  uchylenie uchwały (dlaczego ?) dyrektor powołuje komisję, która "przeprowadza postępowanie wyjaśniające" i przeprowadza sprawdzian uczniowi. Jakie postępowanie wyjaśniające przeprowadza ta komisja, przecież zrobił to już dyrektor zanim ją zwołał - nie rozumiem...

 

 

    Proszę więc o pomoc i dowolne interpretacje kolorów czerwonych, zwłaszcza w zakresie wstrzymywania i uchylania uchwał RP, co na innym wątku o uchwałach trochę było, ale jak widać się skomplikowało....
Zola13-10-2004 19:10:56   [#02]
to jeszcze jedno pytanie , dyrektor uchyla uchwałę w całości, czy może to zrobić tylko w częsci dotyczącej odwołujących sie uczniów, jesli cała , to co czekamy na podjęcie nowej uchwały w sprawie klasyfikacji do zakonczenia wszystkich postępowań, to jesli wziąć pod uwage egzamin poprawkowy i jego ternimy, rozpoczniemy kolejny rok szkolny bez prawomocnej uchwały , to na jakiej podstawie mamy uczniów w klasach programowo wyższych
BożenaB14-10-2004 09:38:33   [#03]

A nie trzeba będzie

 wzywać wszystkie dzieci, żeby oddały świadectwa, bo uchwała jest zawieszona (tymczasowo nieważna), to i świadectwa są nieważne ;-)
krystyna15-10-2004 09:32:43   [#04]
ciągnę do góry to wstrzymywanie i uchylanie...
Jola15-10-2004 14:27:14   [#05]

A moje zaciekawienie wzbudziło to stwierdzenie:

Dyrektor szkoły, po wstrzymaniu wykonania uchwały rady pedagogicznej, ma obowiazek powołać komisję, która przeprowadza postępowanie wyjaśniające, a w przypadku rocznej (semestralnej) oceny z zajęć edukacyjnych komisja przeprowadza także pisemny i ustny sprawdzian

Czy z tego wynika jednak, że śródroczną też można kwestionować?

krystyna15-10-2004 14:36:01   [#06]

Jolu,

no.....

a ja na to "a w przypadku" nie zwróciłam uwagi....

Prawie jak u Jakubowskiej.....

Jola15-10-2004 14:45:42   [#07]
:-)) a właściwie to :-((

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]