Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dysgraficy na maturze
strony: [ 1 ]
Majka12-10-2004 22:19:27   [#01]

Nasza poradnia przy badaniu informuje uczniów, że jeśli na opinii będzie zapis "wskazane pisanie na komputerze", to muszą wszystkie egzaminy maturalne tak pisać (także matematykę, fizykę, chemię - czyli wzory...). Nie mogą być to tylko przedmioty humanistyczne.

O ile edytor tekstów z reguły mają opanowany biegle, to szybkie pisanie zadań z matematyki sprawia im kłopot.

W związku z tym zgadzają się na sugestię, by zapisu o komputerze nie było. Panie z poradni nie chcą podać źródła informacji, a ja nie mogę znaleźć tak szczegółowego zapisu. Czy to gdzieś jest?

Majka13-10-2004 06:58:48   [#02]
hop do góry :)
tygrysek7513-10-2004 08:22:26   [#03]
Dlaczego musza pisac na komputerze? Przeciez uczniowie wypelniaja wnioski o dostosowanie warunkow egzaminacyjnych do dsyfunkcji i jesli nie zaznaczy ze chce skorzystac z tego urzadzenia technicznegoi to nikt ich do tego nie moze zmusic. Poradnia daje zalecenia a nie polecenia. Dzieciak- juz dorosly- moze z nich skorzystac ;lub nie. Ja kiedy zaproponowalam to moim dysgrafikom i poinformowalam ich o tym ze w takiej opcji pisza w osobnej sali to wszyscy jak jeden maz zrezygnowali z tej formy dostosowania egzaminu. I przeciez ich nie bede zmuszac. Wychodze z zalozenia ze wiedza co robia i pomimo zalecen Poradni P-P nie musza wykorzystywac przyslugujaceo im przywileju. Co do twojego pytania to proponuje zapytac w OKE. Nie wiem jak oni ustosunkuja sie do pisania na kompie na polskim a np. na matematyce juz nie.
Majka13-10-2004 15:00:31   [#04]

Może tak: muszą wszystkie przedmioty.

Problem nie w tym, że to uczeń się decyduje lub nie.

Poradnia twierdzi, że skoro się zdecyduje (i napisze wniosek), to ma obowiązek całość egzaminu pisać na komputerze.

Majka15-10-2004 16:12:32   [#05]

nikt nie wie :(

A OKE nie odpisuje :(

Jesli nasza poradnia ma rację, to wiekszość dysgrafików nie złoży wniosku o komputer  (bo nie piszą na komputerze biegle językiem matematycznym)...

I będą egzaminatorzy j. polskiego oczy wypatrywać na ich "szlaczkach" :(

W przepisie nie jest napisane, że uczeń musi wszystkie przedmioty egzaminacyjne na komputerze :

Zdający ma prawo do:

1. pisania pracy na komputerze lub maszynie do pisania, w zależności od
opanowanej techniki, zgodnie ze szczegółową instrukcją dyrektora komisji
okręgowej, gdy głębokość zaburzenia grafii uniemożliwia odczytanie i prawidłowe
ocenienie pracy.

Czy ja nie rozumiem?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]