Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Promocja Microsoftu dla szkół
strony: [ 1 ][ 2 ]
józefinaw17-11-2004 21:28:29   [#51]
Wcale nie jestem orędownikiem Microsofu, ale opłate w wys. 2,5 euro muszą pobrać bo ich ścigną za monopol. Takie są warunki unijne . Jeśli Microsoft sprzeda za 2.5 euro nie będzie miał procesu o działanie monopolistyczne.
Spayk18-11-2004 09:06:07   [#52]
To już za darmo nie można rozdawać? Jeśli muszą pobierać opłatę to dlaczego od wszystkich komputerów w szkole?
Marek Pleśniar18-11-2004 13:12:11   [#53]

słuchajcie

to jakieś dziwaczne

firma - nie nasza tylko Gejtsa jest - prawda?

I my mu mówimy co on powinien:-) że rozdawać - że darmo itp. To jego sprawa jak robi ze swoimi towarami.

(prywatnie też uważam że szkoły mu reklamują windowsy i powinien w zamian dawać je im za darmo)

ale trochę mam opory przed sztucznym wpływaniem na wyrugowanie Microsoftu. Toż to nieuczciwe?

No więc - firma zaczyna rozdawać - ale na swoich zasadach - a nam się nie podoba;-)

Jak byś głodnym i biednym dał/dała chleba - ale tylko w tych godzinach i na tym talerzu co Ci pasuje - to co w tym dziwnego?

Niby nic ale w Polszcze pojawią się zaraz głosy oburzonych że jak to!!? Przecież powinien rozdawać tak jak chcą oburzeni. Wtedy kiedy im wygodnie  i tak jak im wygodnie;-)

nie przeszkadza mi to co napisałem uważać że oprogramowanie jest za drogie. I to o wiele.

Woron18-11-2004 21:00:12   [#54]
To nie oprogramowanie jest za drogie - to płace są za niskie ;-)))

Odnośnie wcześniejszych wypowiedzi to proponuję ponarzekać na firmy samochodowe że nie dają aut szkołom za darmo, furmy obuwnicze - kapci dla uczniów i trampek itp itd ... to przecież przyszli komercyjni klienci ...
józefinaw18-11-2004 21:28:16   [#55]

Brawo Woron! Dodałabym jeszcze sporo innych artykułów! A chociażby papier ksero , przecież niech firma wychowa sobie przyszłego klienta!

I ani słowem nie wspomnę o papierze do pewnego przybytku, hę?

Marek Pleśniar18-11-2004 22:33:47   [#56]
i koniak dla dyrektora!
Konto zapomniane29-11-2004 13:34:38   [#57]

legalizacja systemu

Witam,
w nawiązaniu do dyskusji o legalizacji oprogramowania- mam komputery, które

- procesor mają mniejszy niż 300 MHz,
- nie pochodzą z darowizn,
- nie mam oczywiście żadnych wcześniejszych licencji.

Czy znacie jakąś drogę legalizacji systemu w takich kompach. Pozdrawiam
Woron29-11-2004 14:23:38   [#58]

Zacznijmy od tego: Głośno o tym nie mów ;-))).

Rozwiązania widzę trzy:

1. Zakup systemów operacyjnych 98 lub 2000 (wersja OEM ok 380zł ale OEMy to raczej odradzam - zwłaszcza na tak stare komputery, wersja BOX - znacznie droższa niestety) w sklepie.

2. Instalacja i używanie bezpłatnego systemu Linux. Przy pewnym zaparciu i odpowiednim skonfigurowaniu można w miarę sensownie pracować nawet na starszym sprzęcie.

3. Praca w dalszym ciągu na tym co jest (no bo chyba coś jest) i obawa że "kedyś się wyda".

Które rozwiązanie wybrać - nalezy chyba sobie samemu odpowiedzieć na to pytanie (w zgodzie z własnym sumieniem). Ja od dwóch tygodni w pracowni mam Linuxa.

ps. Ewentualnie jak ktoś już wspomniał - podarować komuś komputery i niech ten ktoś je podaruje Wam ;-)))) Będzie darowizna ;-) Ale jak to praktycznie załatwić - nie mam pojęcia :-(

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]