Forum OSKKO - wątek

TEMAT: uchwały Rady Pedagogicznej
strony: [ 1 ]
mokw12-10-2004 14:02:33   [#01]
Proszę o szybką odpowiedź: czy wyniki sierpniowych egzaminów poprawkowych i klasyfikacyjnych przyjmowane są uchwałą RP?
fredi12-10-2004 14:09:45   [#02]
tak
fredi12-10-2004 14:10:14   [#03]
dlatego u nas po tych egzaminach jest rada
nn12-10-2004 14:30:48   [#04]

uchwała?

Witam. Doprawdy nie wiem czemu ma służyć taka uchwała. Rada Pedagogiczna powinna zająć się analizą uzyskanych wyników i podjąć stosowne wnioski do dalszej pracy. Może jakiś program naprawczy, lub samozadowolenie. Lecz uchwała w sprawie przyjęcia wyników??? pozdrawiam. Roman.
nn12-10-2004 14:32:43   [#05]

to ja raz jeszcze.

Przepraszam. Przeczytałem to wszystko bez należnego zrozumienia. Oczywiście, taka uchwała jest potrzebna. Miałem na myśli wyniki sprawdzianu lub egzaminu zewnętrznego. pozdrawiam. roman.
Antoni Jeżowski12-10-2004 18:16:57   [#06]

panowie

Z całym szacunkiem, ale jeśli ktoś wskaże mi powody zwoływania takiego spotkania rady, to posypię łeb popiołem i będę szczekał...

Wielokrotnie mówiłem o tym podczas szkoleń, ostatnio z wizytatorami w Tarnowie. I zgodziliśmy się.

Pozdrawiam.

bogna12-10-2004 18:28:57   [#07]

żeby wpisać na świadectwie:

uchwałą RP z dnia ..... uzyskał promocję do klasy....

???

kossa12-10-2004 18:31:30   [#08]
Lubię wchodzić na forum, tyle tu ciekawych rzeczy, chociaż czasami mam wątpliwości; przykładem -uchwały rady pedagogicznej. Przecież UoSO wyraźnie określa kompetencje stanowiące RP, m.in. podejmowanie uchwał w sprawie wyników klasyfikacji i promocji uczniów. W sierpniu, kiedy mamy za sobą egzaminy poprawkowe, poprzez podjęcie stosownej uchwały, możemy zakończyć klasyfikację i promocję.
Grazyna Maria12-10-2004 19:04:14   [#09]

Subwencja a podwyżki płac

Proszę o wyjaśnienie: czy gmina w związku z podwyżkami płac nauczycielskich otrzymała środki z budżetu  państwa w postaci dodatkowej subwencji? U nas jest tak: dostałam budżet dla szkoły na rok 2004 , przy czym mniej niż złożyłam projekt. Z tego budżetu wypłaciłam podwyżki od 01.01 2004 i w efekcie będzie mi brakować na płace w grudniu i podobno jest to moja sprawa skąd wezmę pieniądze na pensje. Już kilka dni "gryzę " budżet szkoły przekładam z jednego paragrafu na drugi .Myślę ,że kosztem innych wydatków jakoś sobie poradzę . Ale czy to jest sytuacja normalna? Nadmienię ,że ma to miejsce nie tylko w mojej szkolę. Pozdrawiam.

Antoni Jeżowski12-10-2004 19:09:57   [#10]

bogna, kossa

W takim razie, zgodnie z art. 40 ust. 5 UoSO, ma się odbyć posiedzenie... w sierpniu, tak? Proszę więc na świadectwach wszystkich uczniów wpisać termin sierpniowego posiedzenia, bo dopiero wówczas rada zakończyła ów proces podjęciem stosownej uchwały. Ale też dopiero wówczas można wszystkim uczniom wydać świadectwa. I - uprzedzam - wszelkie wydawanie uczniom świadectw po takim egzaminie (np. w zsz, a młodzian idzie do technikum), jeszcze przed podjęciem uchwały, jest niezgodne prawem. Bardzo postępowa, także jak na dziś, ustawa z 1991 roku ograniczyła zbędne "posiedzenia" (przydałyby się jeszcze obrady) RP, a tu ciało pedagogiczne lubi sobie posiedzieć, nawet, gdy nie musi... No cóż, nie mój biznes, ja tylko podpowiadam... :)))

Chowański Krzysztof12-10-2004 19:22:21   [#11]

W sierpnu także.

W czerwcu podejmuję uchwały:

1. O zatwierdzeniu wyników klasyfikacji (uczniowie zostali klasyfikowani, Ci z jedynkami takze)

2. O promocji do klas programowo wyższych.(uchwał dotyczy uczniów z pozytywnymi ocenami)

3. O ukończeniu szkoły (SP i Gimnazjum)

4. O braku promocji do klas programowo wyższych ( Ci z 3 jedynkami i więcej, ponieważ Rada zwykle zgadza się na egzaminy poprawkowe tym z dwiema jedynkami).

zapisujemy w protokole, że w stosunku do uczniów którym wyznaczono egzamin poprawkowy uwały będa podjete na sierpniowej Radzie.

W sierpnu:

przedstawiam wyniki egzaminów poprawkowych. jest to także element klasyfikacji.

Uchwały:

1. zatwierdzenie wyników

2. promocja do klas programowo wyższych (w stosunku do uczniów, którzy zdali egzamin) lub uchwała o braku promocji do klas programowo wyższych w stosunku do tych, którzy nie przystapili do egzaminu lub go nie zdali.

3. Uchwała o promocji warunkowej, gdy uczeń ma jeszcze taką możliość i nie zdał egzaminu.

Niezaprzeczalnym potwierdzeniem konieczniości uchwały sierpniowej jest promocja warunkowa

Ewa z Rz12-10-2004 19:23:05   [#12]

ja nie widze również

potrzeby podejmowania takiej uchwały. Przeciez uchwała została juz podjęta - w czercu.

Dla niektórych uczniów była to "odroczona" promocja i do tego pod warunkiem zdania egzaminu poprawkowego. Uczeń egzamin zdał - stwierdziła to odpowiednio powołana komisja - więc ma promocję i tyle.

A na świadectwie należy wpisać datę uchwały klasyfikacyjnej (z czerwca) natomiast data wydania świadectwa to 31 sierpnia.

Chowański Krzysztof12-10-2004 19:32:09   [#13]

Odroczona promocja

Czy w ten sposób już w czerwcu możemy podjąć odroczoną uchwałę w sprawie ukończenia szkoły przez uczniów klasy I. pod warunkiem uzyzkania wszystkich pozytywnych ocen. Potem po 5 lub 2 latach jeżeli spełnią warunki sami będą wiedzieli czy skończyli szkołę. Czy dobrze parafrazuję?

:))))

beera12-10-2004 19:54:18   [#14]

tak?

A na świadectwie należy wpisać datę uchwały klasyfikacyjnej (z czerwca) natomiast data wydania świadectwa to 31 sierpnia.

W Uchwale klasyfikacyjnej- z czerwca uczeń jest klasyfikowany z oceną niedostateczną , czy z jaką?

Uchwala klasyfikacyjna to Uchwała zatwierdzająca wyniki klasyfikacji. Tam Iksiński ma ocenę niedostateczną + dopuszczenie do poprawek

Jednak w wyniku egzaminu poprawkowego oceny klasyfikacyjne tego ucznia to- np dosteteczny.

Jednak w Uchwale klasyfikacyjnej jest inaczej :-)

Uczeń z oceną niedostateczną nie jest promowany- w czerwcu, ma warunek- egzamin poprawkowy.

MOże go zdać, może nie zdać.

Czyli nie podejmuje się Uchwały o promowaniu tego ucznia do następnej klasy? Bądź o braku promocji?

Nie mam pojęcia co to znaczy " odroczona klasyfikacja" i zgadzam się z Krzysztofem :-)

Antoni- jakoś nie mogę się z tym zgodzić...

Antoni Jeżowski12-10-2004 22:27:27   [#15]

przykro mi

Nie mam teraz czasu w tej sprawie. Zwracam tylko uwagę, że od ponad roku RP (nowela UoSO) nie zatwierdza wyników klasyfikacji, a jeno podejmuje uchwałę w tej sprawie. Nie zatwierdza. Przyjmuje do wiadomości raczej, a przy okazji decyduje o innych sprawach. Klasyfikacja to chyba nie tylko przyjęcie przez RP do wiadomości ocen, na które ona i tak nie ma wpływu (podczas obrad, bo jej członkowie w czasie semestru mają, i to jaką!). Od tego jest nauczyciel uczący przedmiotu i wychowawca. Ich decyzję może podważyć RP tylko w ten sposób, że przychyli się do prośby ucznia lub jego rodziców w sprawie zgody na egzamin poprawkowy, czy jak go tam zwał. Ale ocena wystawiona przez komisję znów jest ostateczna, i nic tu radzie do zatwierdzania.

Pozdrawiam i znikam na dwa dni :))

Marek Pleśniar13-10-2004 00:11:25   [#16]
tylko wróć:-)
fredi15-10-2004 17:43:13   [#17]

w sierpniu potrzebna jest uchwała ( czasem nawet we wrzesniu ) .

Dla mnie jest to oczywiste.

Ja zatwierdzam zmiany w wynikach klasyfikacji.

fredi15-10-2004 17:44:36   [#18]
jest oczywiście pytanie czy tak uchwała jest w ogóle potrzebna ? ( ale to dotyczy rwnież czerwca)
AndrzejS16-10-2004 22:27:39   [#19]

Nawiazując do tego co mówi Fredi:

Co będzie jeżeli Rada w głosowaniu ( zgodnie ze swoim regulaminem) nie przegłosuje większością głosów takiej uchwały( mając w nosie to, że nauczyciel uczący przedmiotu wystawił uczniom ocenę pozytywną)?

fredi17-10-2004 10:30:32   [#20]

ANDrzejS

ten temat już był dyskutowany. ( Ktoś załozył , że nle to rozsądni ludzie) ( ale czy zawsze ?)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]