Forum OSKKO - wątek

TEMAT: jak się do zabrać
strony: [ 1 ]
Barbara Goraj11-10-2004 22:14:19   [#01]
Mamy nadane imię szkoły, ale jest ono nieaktualne - człowiek dla historii jest "przegrany". Czy może ktoś wie jak się do tego zabrać, bo mamy naciski z góry o zmianie imienia.
OlaM12-10-2004 14:54:12   [#02]
Nie rozumiem dlaczego masz zmieniać imię? Co to znaczy, że człowiek dla historii jest przegrany? Podaj to imię!
Rycho12-10-2004 15:03:40   [#03]
po pierwsze, nie ma czegoś takiego jak nieaktualne imię szkoły. Dopóki nie zostanie formalnie anulowane nadanie dotychczasowego, to jest ono aktualne.
 
Jeśli więc macie naciski z góry o zmianę imienia, to najpierw niech wam odbiorą dotychczasowe. O ile ta "góra" to jest organ prowadzący (OP). 
 
Jeśli tak się stanie, to dopiero wtedy możecie wszcząć procedurę nadania nowego imienia.
 
§ 1. Rozp. o ramowym statucie ...

4. Szkole nadaje imię organ prowadzący na wniosek rady szkoły lub wspólny wniosek rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego.

Trzeba więc demokratycznie wybrać "patrona" szkoły, który będzie spełniał kryteria, np nie będzie dla historii "przegrany" i złożyć odpowiedni wniosek do OP.

OP nada, zrobić z tego tytułu jubel, tzn uroczystość ... i po sprawie. ;-)

OlaM12-10-2004 15:05:53   [#04]
A ja tego wciąż nie rozumiem. Chyba jestem tępa.
omonika12-10-2004 16:08:17   [#05]

Nieaktualny patron szkoły

My mieliśmy za patrona Karola Świerczewskiego. W świetle materiałów na temat jego działalności "nie nadawał się" do pracy wychowawczej. Zwróciliśmy się do rodziców o opinię w tej sprawie. Zgodzili się, że człowiek z taką przeszłością nie może być wzorem dla ich dzieci. Napisaliśmy wniosek do burmistrza o usunięcie tego imienia. Rada Miejska podjęła w tej sprawie uchwałę.Wówczas odczekaliśmy chyba półtorej roku i przystąpiliśmy do wyboru nowego patrona. Wybory przebiegały w trzech etapach. Towarzyszyły temu różne akcje, konkursy itp., które miały na celu przybliżenie sylwetek kandydatów na patrona. W ostatecznych wyborach wygrał Makuszyński. Będziemy pisać wniosek do organu prowadzącego o nadanie imienia.
Barbara Goraj12-10-2004 19:18:47   [#06]
Nasz patron to Paweł Finder, który też w świetle materiałów nie nadaje się na patrona szkoły i dlatego musimy pomyśleć o zmianie. Dziękuję za rady.
Chowański Krzysztof12-10-2004 19:27:54   [#07]

Pierwszy ruch ma GÓRA

Najpierw Rada Miejska winna uchylić uchwałę mocą której dawniej szkole nadano imię.

Jeżeli wystapicie o nadanie szkole imienia teraz, to będzie tak jakby chrzcić już ochrzczone dziecko. Kiedy szkoła nie bedzie miała patrona wówczas uruchomisz procedurę.

Jeżeli organ chce, nich uchyli tamtą uchwałę. Oczywiście może wystapić do was o opinię w tej sprawie. Lub możecie Wy wystąpić z propozycja do Rady Miejskiej.

BożenaB12-10-2004 21:22:53   [#08]

A my jesteśmy bezimienni ;-(

Wichry historii nam nie grożą ;-)

Jakby co, głosowałabym na Kubusia Puchatka ... i małe co nieco. Bez co nieco nie głosuje ;-)

Zola13-10-2004 01:15:50   [#09]
my mamy Broniewskiego i też zakusy były zakusy coby go zdetronizować, ale my lubimy swego "Bronka" i pozostał
a od Świerczewskiego też wara, miał pseudo Walter, ja mam tak nazwisko "de domo" i mnie się podoba ;-))))))))
acha13-10-2004 01:44:07   [#10]

A w tym "Bronku" Zoli jest moja była świetna uczennica :)))

A ten pseudonim p.Karola jest mi równie bliski :)))

Zola13-10-2004 01:48:06   [#11]

acha

ciekawość mnię zeżre Joanna , czemu tak bliski jest Ci "Walter"  ;-)))
acha13-10-2004 01:49:57   [#12]
Kiedyś do mnie pisałas maila. To moje obecne.
Zola13-10-2004 18:23:12   [#13]
a, juz pamietam, i tak myslałam ale nie byłam pewna :-))
DaS13-10-2004 18:37:32   [#14]
Moje osobiste dziecko kilka lat temu uczyło się w szkole im. Feliksa Dzierżyńskiego. Takich pieczątek na swiadectwie nigdzie już nie uświadczysz.
Grazia13-10-2004 18:59:12   [#15]
Moja szkoła nosi imie Kornela Makuszynskiego. To dobry patron, ponieważ dzieki jego bogatej twórczości mozna w dniu patrona zorganizować wspaniałe imprezy i od czasu do czasu pojechać do Pacanowa na zlot szkół kornelowskich.
BożenaB14-10-2004 09:41:03   [#16]

Przebijam

aktem urodzenia w Stalinogrodzie - mój mąż ;-)
Chowański Krzysztof15-10-2004 20:14:43   [#17]
A moja uczelnia W pewnym okresie) miała imię Gieorgii Dymitrowa. Obecnie Akademia Podlaska
Basik16-10-2004 11:53:49   [#18]

"gdy wieje wiatr historii, ludziom -jak pięknym ptakom- rosną skrzydła. Natomiast trzęsą się portki pętakom" K.I.Gałczyński

Tak mi się skojarzyło. Ten Finder jak wiatr był z lewa- to skrzydła rosły, jak z prawa- zatrzęsły się niektórym portki. A wszystko to wiatr historii.

Małgoś16-10-2004 12:19:27   [#19]

a ja mam w swojej teczce pt "KARIERA" prawdziwą, oryginalną  ...opinię Egzekutywy POP, która zaświadcza o  zaangażowaniu w realizację wartości socjalistycznych ;-)

no i ukończyłam Uniwersytet im. Bolesława Bieruta ;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]