Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Uczeń z upośledzeniem lekkim a sprawdzian
strony: [ 1 ]
Danuta Lewandowska08-10-2004 16:44:46   [#01]
Proszę o radę: mam ucznia w kl. VI, który realizuje program szkoły specjalnej dla upośledzonych w stopniu lekkim. Dodatkowym problemem chłopca jest jąkanie, które bardzo utrudnia mu opanowanie umiejetności czytania i pisania. Chłopiec od ubiegłego roku "drgnął", tzn. powoli i coraz lepiej pisze i czyta. Problem tkwi w tym,że nie da rady samodzielnie pracować z arkuszem na sprawdzianie. W maju wystapilismy do PP-P o dostosowanie warunków sprawdzianu do możliwości dziecka.PP-P nie przebadała dziecka w obowiązujacym terminie, tj. do 30 września, badanie odbyło się niedawno ( po mojej interwencji)- w październiku, a w jego efekcie zasugerowano matce zmiane klasyfikacji upośledzenia z lekkiego na umiarkowane. Matka nie wyraża na to zgody. Co w tej sytuacji wynika dla szkoły? Jak dostosować warunki sprawdzianu, skoro nie ma opinii z datą wrześniową, a na pewno uczeń nie będzie w stanie samodzielnie pracować na sprawdzianie?
Maryna09-10-2004 12:52:34   [#02]

moze korzystać z udogodnien

Jesli uczeń ma stwierdzone uposledzenie w stopniu lekkim i realizuje odpowiedni program , to bedzie pisał przystosowany sprawdzian tj. arkusz A8. Jesli uczen w trakcie swojej edukacji korzystał z pomocy nauczyciela, czyli nie pracowal samodzielnie na lekcjach, konieczne było wsparcie ze strony nauczyciela to NIE mozna mu zmieniac warunkow w czasie sprawdzianu. Uczeń, ktory ma trudnosci w czytaniu i pisaniu (wynika to z jego uposledzenia) moze miec na sprawdzianie asystenta. Orzeczenie o uposledzeniu wydaje sie byc wystarczającym dokumentem. Uposledzenie w stopniu umiarkowanym dawalo by podstawe do zwolnienia ze sprawdzianu. Wydaje mi sie, ze sutuacja jest czytelna, w dokumentacji umiesc rowniez orzeczenie wydane po 30 wrzesnia. Masz watpliwosci - zwroc sie do OKE. Pozdrawiam.
Danuta Lewandowska09-10-2004 20:10:36   [#03]
Dziękuję Ci, tak zrobię i tez pozdrawiam!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]