Forum OSKKO - wątek

TEMAT: !! Podwyżki !!
strony: [ 1 ]
Rafał T08-10-2004 09:54:39   [#01]

TEMAT I

Jak szanowne grono wypowiada się na temat nowego brzmienia

   17)  w art. 30:

   b)  ust. 3 otrzymuje brzmienie:  

,, 3. Średnie wynagrodzenie nauczyciela stażysty stanowi co najmniej 82% kwoty bazowej określanej dla pracowników państwowej sfery budżetowej na podstawie art. 5 pkt 1 lit. a i art. 6 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 23 grudnia 1999 r. o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz.U. Nr 110, poz. 1255, z późn. zm. ), ustalanej corocznie w ustawie budżetowej. ",  

Pojawił się zwrot "CO NAJMNIEJ" a więc wynagrodzenie poszczególnych grup nauczycieli w jednostkach finansów publicznych jest traktowane po zmianie ustawy jako MINIMUM a nie jak wcześniej, wprost 125, 175, 225%.

4. Średnie wynagrodzenie pozostałych nauczycieli stanowi dla:

  1)  nauczyciela kontraktowego - 125%,

   2)  nauczyciela mianowanego - 175%,

   3)  nauczyciela dyplomowanego - 225%

 wynagrodzenia, o którym mowa w ust. 3.

TEMAT II

Jeśli dodatek za warunki pracy ustala się "na okres roku kalendarzowego" to czy możliwa jest zmiana wysokości dodatku w ciągu roku??? Czy ktoś posiada interpretacje wyjaśniające.

Władysław Ścianek08-10-2004 10:28:56   [#02]

Twoja interpretacja intencyjna jest bardzo optymistyczna lecz życie zweryfikuje ten zapis w następujący sposób:

    -   sztywny zapis 82 % mieści się w określeniu " co najmniej 82% " więc każdy organ prowadzący przyjmie ten dolny próg.                                  Takie podejście obserwuję w terenie.       Pozdrawiam !!!

Ganges09-10-2004 17:24:52   [#03]

Wysokość niektórych dodatków jest uzależniona od ilości godzin.

I tak zarówno dodatek za szkodliwe warunki pracy jak i za trudne jest przyznawany na okres roku w określonej wysokości procentowej, ale w zależności od ilości godzin jest go raz więcej a raz mniej. Ja w zeszłym roku przez pół roku miałam 6 nadliczbowych godzin a przez pozostałe pół tylko 2, bo odpadło mi nauczanie indywidualne, wysokość dodatków za warunki pracy zmieniła się .

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]