Forum OSKKO - wątek

TEMAT: czy szkoła może cos kupic na raty?
strony: [ 1 ]
Gaba08-10-2004 08:15:03   [#01]

mam pewnośc, że będę mieć stałe dochody, mogę/chcę kupić cos ekstra, a szkoda mi wydawać cięzko zarobioną gotówkę... czy mogę wziąc meble na raty.

PS.

wiem, że nie, bo nie mogę robić zobvowiązań pod budżet, ale czy rzeczywiście nie ma żadnej mozliwości...

Ewa z Rz08-10-2004 08:27:20   [#02]

czasem można...

Ja np. wzięłam w ten sposób mapy.

Ale to zależy od pełnomocnictwa udzielonego ci przez OP - ja mam prawo jeśli okres spłaty nie przekracza 3 lat, a calość zobowiązania nie przekracza środków na ten cel przyznanych w bieżącym planie finansowym. Z zastrzezeniem, że w przypadku odsetek większych od 0 mam uzgadniać indywidualnie z OP.

Piotrek08-10-2004 08:31:38   [#03]

możesz gaba

Jeżeli raty przekroczą rok budżetowy, to jak mówi Ewa, trzeba mieć zgodę OP. Jeżeli zmieścisz się w roku, to wara im od Ciebie. Ja tak kupuję regularnie - ksero, kompy, meble.
AnJa08-10-2004 08:31:43   [#04]
Mmm...

Nie mam takiego upoważnienia. Biorę na raty - ale z płatnościa do końca roku budżetowego. Raty wpisuje w zaangazowanie.

U Ciebie śliskie dosyć. Jesli obu stronom zależy, firma elastyczna i ufa Ci  - weż całośc mebla , zapłac za część, resztę bedziesz płaciła ratami na oddzielne faktury.

Miałem tak wielokrotnie - jeszcze nie zamknęli.
Ewa z Rz08-10-2004 08:34:36   [#05]

a juz bez problemu

możesz korzystac z leasingu - płacisz i używaż, jak nie bedziesz miała kasy (lub OP zabroni), to przestajesz płacić i przestajesz używać.
AnJa08-10-2004 08:39:20   [#06]
Lizing w budżetówce to mi się z:  lizaniem (przez szybe) i wyłożeniem się kojarzy.

Unikam - moze dlatego, ze sie nie znam.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]