Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kontrola, decyzja,pieniążki..
strony: [ 1 ]
Mada4507-10-2004 17:40:00   [#01]

jestem po kontroli sanepidu, mam otrzymać decyzję co do okien, malowania szkoły, cyklinowania..Malowanie klas to pikuś, chociaż gadka z rodzicami trwa od roku, gorzej z korytarzami.. Nie chce popełnić błędu zanim napiszę do op, jak to zrobić rzeczowo,prawnie, Wiem,że kasy niema a i dostanie misię pewnie,Pani z sanepidu sugerowała zdobycie środków ale zapomniała dodać skąd. Jestem ciekawa i gotowa ich szukać, niewiem gdzie ..jak dalej wyglądają te całe procedury. co powinien zrobić dyr.

pozdrawiam   "marmolada w proszku"

Basik07-10-2004 17:47:25   [#02]
zawsze możesz się od decyzji odwołac tlumacząc brakiem środków. Do takiego odwołania potrzebny jest znaczek skarbowy ( a przynajmniej był potrzebny), poprosić o przedłużenie terminu do nastepnego roku. Akurat w samorządach czas konstruowania budżetów, decyzja bedzie dla ciebie argumnentem za zaplanowaniem środków. Organ otrzymuje ją również.
AnJa07-10-2004 18:00:09   [#03]
1. wystąp do organu zalączając kopię decyzji,

2. jak forsy nie dostaniesz - ok. marca spróbuj zapolować na rezerw z MENiSa, występuje organ, który musi podjąć uchwałę o przeznaczeniu środków własnych 1:1,

3. jak nie przejdzie - ok. 2 tygodnie przed upływem terminu pisz o przedłuzenie na kolejny rok wykazując jednocześnie co starałaś się zrobić (kopie pism z 1 i 2) i co zrobiłaś ( 2 klasy np. pomalowałaś),

4. wszelkie malowanie to pikuś - mozna po kawałeczku, farby relatywnie staniały. Kwestia techniczna:nie mieszaj farb sama ani nie kupuj fabrycznych (jeśli np. korytarz partiami malujesz) - zawsze bedą spore różnice w odcieniu. Tylko mieszalnik - i powazna rozmowa z obsługą - przy zbliżonych odcieniach róznica w cenie może przekraczać 50%

5. okna - nie daj sie wpuśćić w układ - no to tak po 3 sztuki powoli wymienimy.Chyba, że organ bogaty - cena jedostkowa okna przy 3 oknach jest około 25% wyższa niz przy ponad 30. Dalej juz spadek niewielki.
Mada4507-10-2004 18:07:39   [#04]

ludziska kochani toż to znaczy,że nie zginę.( bez was oczywista)

AnJa tych rad co do malowania to będę potrzebować wiecej, czy mogę wtedy liczyć na twoją pomoc? Nie kumam tych rezerw z MENiSa a le chyba już ten wątek gdzieś był, poszukam.

dzięki

AnJa07-10-2004 18:15:11   [#05]
Radę? Pewnie - malowanie cudzymi rękoma to moje hobby:-)

Do jakiej szkoły bym nie przyszedł - zaraz maluję.

Bo nie wiem dlaczego, ale w tych szkołach do których przychodzę, nie malowano na zielono.

Aha - jak sie decyzjami sanepidu przejmowała będziesz - zginiesz.
Mada4507-10-2004 19:50:31   [#06]

AnJa

chodziło mi o twoje rady podzsyte tym humorkiem,który lubię :-)

AnJa07-10-2004 19:59:52   [#07]
O malowaniu - to nie żartuję.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]