Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nadzór Policji lub kuratora
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane06-10-2004 18:36:44   [#01]
W szkole, w której pracuję wyniknął problem. Interesuje mnie czy na ocenę z zachowania powinien wpływać fakt, że nad uczniem sprawowana jest kuratela bądź nadzór Policji. Czy jest to sprawa szkoły czy prywatna. Czy Policja informuje dyrektora o wykroczeniu popełnionym przez ucznia, czy też nie może (nie powinna) tego zrobić.
RomanG06-10-2004 19:02:10   [#02]

Szkoła ma delegacje do opieki nad uczniem rangi ustawowej. Wychowanie nie kończy się za progiem szkoły, uczeń nie przestaje być uczniem, statut szkoły nadal go obowiązuje. Dlatego też sprawy na Policji, w sądzie itp. nie są jego prywatną rzeczą.

Na drugie pytanie: Policja powinna na żądanie szkoły informować.

Maelka06-10-2004 19:04:51   [#03]

1. Myślę, że uczeń powinien być oceniany zgodnie z systemem przyjętym w szkole i fakt, że ktoś ma nadzór, nie powinien mieć wpływu na ocenę. Zwłaszcza, jeśli powód do przyznania nadzoru zaistniał (jak rozumiem z pytania) wcześniej.

Z autopsji wiem, że i sąd, i policja ucieszyliby sie z pozytywnej obrazu dziecka nakreślonego poprzez ocenę przez szkołę.

2. Inaczej pewnie należałoby potraktować ucznia, który własnie teraz, w trakcie oceniania, dopuścił się czynu, którego konsekwencją jest urzędowy nadzór. Jeśli uczeń dopuścił się rażących uchybień wobec regulaminu oceniania (np. zażywał narkotyki, dopuścił się czynu karalnego) powinno to mieć wpływ na ocena. A potem, przy kolejnych ocenach - patrz pkt. 1.

Ale mogę się mylić...

:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]