Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Plan finansowy przedszkola...
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane05-10-2004 19:16:32   [#01]
Od 1 września objęłam stanowisko dyrektora przedszkola i musżę w związku z tym wykonac pan finansowy przedszkola, podpowiedzcie proszę jak sie do tego zabrac, bo zupełnie nie mam o tym pojęcia.Może znacie jakieś strony lub inne źródła skąd mogę pobrać ewentualne informacje na ten temat.
                                                                 
                                                                                                       Dorota
dorak05-10-2004 19:20:43   [#02]
poproś księgową powinna pomóc
urzędniczka08-10-2004 07:50:26   [#03]

Moja rada nie będzie odkrywcza, ale ze względu na brak czasu na Twoją naukę (planowanie budżetowe rządzi się swoimi regułami, w szczególności terminami) bardzo praktyczna. Zanim zgłębisz wiedzę na ten, na pierwszy rzut oka skomplikowany temat, po pierwsze znajdź tegoroczny plan finansowy przedszkola i wzoruj się na nim, po drugie koniecznie pytaj o wszystko innych doświadczonych dyrektorów, księgowych lub kogoś z wydziału oświaty w urzędzie gminy. Najtrudniejszy jest pierwszy cykl roku szkolnego i budżetowego, a potem już z górki. Jak będziesz miała więcej czasu polecam lekturę "Rachunkowość w oświacie - praktyczny poradnik dla publicznych jednostek oświatowych" wydawnictwo Vulcan.

Pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]