Forum OSKKO - wątek

TEMAT: plan nadzoru
strony: [ 1 ]
dorak01-10-2004 21:48:45   [#01]
może ktoś "podrzuciłby" mi plan nadzoru w przedszkolu? Służe regulaminami obowiązującymi w przedszkolu.
Basia D02-10-2004 07:45:27   [#02]
a wymiana -sprawdzałeś/łaś
dorak02-10-2004 09:04:28   [#03]
w wymianie jest plan nadzoru do szkół
S Wlazło02-10-2004 23:28:18   [#04]
Znowu pytam - a gdzie w prawie oświatowym jest obowiązek tworzenia planu nadzoru? Tworzenie takiego planu - to działanie bezprawne, bo prawo nie przewiduje, by go tworzyć. Rozporządzenie o nadzorze narzuca tylko planowanie organizacji mierzenia jakości. To nie to samo. Bo planowaniem mierzenia mogą być  ustalenia - na zawsze - , jakie informacje mają docierać do mnie, jako dyrektora.To są tzw. informacje strategiczne, czyli słynne 20/80 Pareto.
Ewa z Rz02-10-2004 23:33:23   [#05]

nie ma takiego obowiązku

od 1999 roku nie mam "planu nadzoru", mam natomiast standardy, kryteria, wskaźniki i harmonogram monitoringu oraz terminy i obszary podlegajace pomiarowi a także częstotliwość zmain w stosowanych metodach (o ile zajdzie taka potrzeba)
dorak03-10-2004 09:37:37   [#06]
czyli masz zorganizowany nadzór,a zorganizowany czyli zaplanowany czyli użycie sformułowania plan nadzoru nie jest niczym nie właściwym.Faktem jest że trzeba go zaplanować.Chodziło mi o sposób planowania go w placówkach przedszkolnych.Jak to robicie jakie macie rozwiązania w formach nadzoru...
Ank03-10-2004 18:35:29   [#07]
Tak jak i Ty jestem ciekawa jak robią to dyrektorki przedszkoli. Podrzućcie dziwczyny jakieś pomysły na moją pocztę. Obiecuję to odpracować w innych tematach ;-))
S Wlazło04-10-2004 19:37:46   [#08]
Do Doraka - musimy w swoim działaniu być zgodni z prawem, tego wymaga szacunek do prawa i praworządność. Nie może być tak, że może zrobić tak albo inaczej, jak się komu podoba. Tu idzie o dobro nauczycieli i uczniów. To nie są żarty. W Rozp. o nadzorze pedagogicznym nie ma takiego dokumentu, jak plan nadzoru. To wymysł wizytatorów. Wymysł bezprawny. W Rozp. jest tylko mowa o tym, że dyrektor planuje organizację mierzenia jakości, nie ma nawet sugestii - jak. Może to więc np być monitoring, czyli bieżące zbieranie informacji i reagowanie na to, co reakcji wymaga. Jak mogę w sierpniu czy wrześniu wiedzieć, co będzie wymagało mojej interwencji kierowniczej w marcu? Życie szkoły - to często niespodziewane problemy i trzeba się nimi zająć bez względu na to, czy były zaplanowane lub nie.Oczywiście, jeżeli dyrektor chce mieć taki plan nadzoru - mam nadzieję, że nie pięcioletni - to ma prawo. Nie wolno tylko takiego dokumentu wymagać.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]