Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kompensum wiedzy
strony: [ 1 ]
Tara30-09-2004 21:06:04   [#01]

Zobaczcie tutaj,to naprawdę warto przeczytac

Podstawowy pakiet potrzeb edukacyjnych uczniów - szkoła podstawowa i gimnazjum;

na stronach Kuratorium Oswiaty w Opolu.

Marek Pleśniar30-09-2004 21:08:37   [#02]

kompensum???

najbardziej mi się podoba kuratoryjne "NEW!"

;-)

Gaba30-09-2004 21:14:08   [#03]
a ja mam podstawową potrzebę "szczelenia se w ep"
zgredek30-09-2004 21:19:51   [#04]
szczelaj gaba, szczelaj

dawno nikt nie szczelał;-))))))
Tara30-09-2004 21:30:08   [#05]

Widzicie

tak sie przejęłam dokumentem ze pomyliłam słowa oczywiscie myslałam o

kompendium=vademecum

Przepraszam.

Małgoś30-09-2004 21:50:00   [#06]

mam to ....

poproszę org.prow. o etacik dla asystenta ds. zaspakajania potrzeb niewyżytych biurokratycznie  urzedników

dziś:

dwóch nastolatków uraziło nietykalność maluchów z 5 SP,

pięć dziewczynek z IV SP spiskuje przeciwko szóstej, która płacze po kątach, bo nie ma koleżanek

maturzystka rzuca klątwy na decydentów maturalnych, bo marzy o filologiach obcych, a na maturze musi zdawać obowiązkowo CÓŚ (wos, geografię, historię itp.) zamiast języków obcych

chłopczyk z III kl. ma kłopoty z rozróżnianiem głosek w jęz. ang.,więc mama żąda zmiany podręcznika

malec z 3 SP pogryzł kolegę, a drugi z II SP szlocha rozpaczliwie, bo nie zrozumiał zasad berka

mogłabym tak jeszcze do północy wymieniac niezaspokojone potrzeby moich dzieci

lepiej spakietuję je i będę miała ..własny pakiet :-(

Moja koleżanka, wysoce wyszkolona i kształcona na dziesiątkach formach,podjeła się pracy z dziećmi, rodzinami adopcyjnymi. Po kilku miesiącach cudnie skwitowała swoje kwalifkacje:

"Goska, te wszystkie moje studia, certyfikaty, dyplomy i zaświadczenia to o kant d. i do wora wrzucic. Na co tym dzieciom moje kwalifikacje. Im potrzeba człowieka, który razem z nimi zetrze podłogę, pokroi chleb, posprząta w pokoju,odrobi lekcje  i pogada o tym, co dziecko interesuje.To może robić każdy - empatyczny i sympatyczny: wożna, kucharka, ogrodnik. Dzieci bez autentycznego zainteresowania  ze strony dorosłych nie rozwiną swoich możliwości, nie dojrzeją emocjonalnie" 

Moje rodzone dzieci zamiast zaspakajania potrzeb edukacyjnych, emocjonalnych i innych, mają plecy mamusi wystukującej kolejny  bzdet do dokumentacji, bo "mój segregator swiadczy o mnie - jako o dyrektorze" :-((((((((((((

Tara30-09-2004 21:55:12   [#07]

Dokładnie jest tak jak piszesz

a teraz jak się ma do tego rozporządzenie o nadzorze???

Z dokumentu wynika ze wszystko to będzie podlegalo kontroli a nie wspomaganiu.

Ja juz się martwię, ze chyba do szkoły wstawię wersalkę,ale czy będę miała czas na niej pospac?

Basia D30-09-2004 21:56:28   [#08]
tylko uf!!! -:(
krystyna30-09-2004 22:08:15   [#09]

a co tam jest takiego szczególnego, czego już nie robimy i w różnych miejscach nie dokumentujemy ???

Chociaż muszę chyba przemyśleć to:

"Nauczyciele eliminują z procesu edukacyjnego nadmierne sytuacje
stresowe i nerwicogenne
, dostosowując oddziaływania pedagogiczne do potrzeb uczniów............a dyrektor  (biega po szkole i...-mój dopisek  )  upowszechnia wiedzę o prawach ucznia i dziecka......"

Bas30-09-2004 22:35:52   [#10]

psiakrew

A ja mam już dosyć, a jest wrzesień! Chyba nigdy dotąd nie czułam się taka .... no nie wiem: zagubiona, bezradna (chociaż robię jak wół), przerażona że coś przeoczyłam. Co to jest psiakrew?!!
Tadek01-10-2004 15:17:56   [#11]
o co w tym chodzi? czy ta szkoła dobra, która ma dobre paPIERKI
Małgoś01-10-2004 15:21:05   [#12]

Tadku, nie wiesz?????

dobra szkoła dobrze prowadzi dokumentację, bo skąd niby mają się kontrolerzy dowiedziec, że szkoła jest dobra?  ;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]