Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kolejna ciekawostka
strony: [ 1 ]
malmar1530-09-2004 15:55:09   [#01]
22 września 2004
W niepublicznych - lepsze wyniki

Uczniowie niepublicznych szkół osiągnęli lepsze wyniki podczas ogólnopolskich egzaminów niż ich koledzy ze szkół publicznych. Średni wynik szkoły niepublicznej z tegorocznego ogólnopolskiego sprawdzianu na zakończenie szóstej klasy jest o ponad 5 punktów wyższy od wyniku szkoły publicznej.

Podczas tego sprawdzianu można było zdobyć maksymalnie 40 punktów. Podobny rezultat 5,6 - 6,5 punktów na korzyść szkół niepublicznych zanotowano podczas obu części egzaminu na zakończenie gimnazjum, podczas którego maksymalnie można było zdobyć 50 punktów.

Przewaga wyników uzyskanych przez uczniów szkół niepublicznych nad tymi, które uzyskali ich koledzy, rozdrażniła posłów lewicy. O jakości pracy szkół dyskutowała także Sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży.

- To nieuczciwe porównanie - uważa Franciszek Potulski (SLD). - Przecież podstawówek niepublicznych jest tylko 361, a publicznych ponad 13 tysięcy.

- Tego tematu nie powinniśmy poruszać - wtóruje mu klubowa koleżanka Barbara Hyla-Makowska. - To margines, a denerwuje. (RZECZPOSPOLITA)
Marek Pleśniar30-09-2004 17:59:05   [#02]
"Tego tematu nie powinniśmy poruszać" ;-)))))))))))))))))))))))
Gaba30-09-2004 18:07:30   [#03]

- To nieuczciwe porównanie - uważa Franciszek Potulski (SLD). - Przecież podstawówek niepublicznych jest tylko 361, a publicznych ponad 13 tysięcy.

- a mnie sie podoba to zdanie! Czemu od razu "nieuczciwe", ktos kogos oszukał czy co... mozna od szkół niepublicznych pogladać rozwiązania organizacyjne, dlaczego nie?! Też chcę miec wyniki takie jak w niepublicznych, nie interesuje mnie, ile kto za to zapłacił - tylko dlaczego nie ma takich pieniędzy dla moich dzieci państowych. Nie równajmy w dół, a naśladujmy lepsze rozwiązania... ej, ten fałszywy egalitaryzm...

 

Mówię to ja dyrektorka, ktora zna cenę ciężkiej orki, by z 200 uzyskać dwa razy stanin dziewiąty, bez forsy, ale z luksusem twardszego trzymania szkoły po swojemu, po autorskiemu, po gabowemu (nie muszę tak bradzo być uległa wobec rady nadzorczej, oni tylko opiniują - a nie decydują...)  ;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]