Forum OSKKO - wątek

TEMAT: jak napisać ocenę- proooooszę o pomoc!
strony: [ 1 ]
beem29-09-2004 14:35:06   [#01]

Jak napisać ocenę cząstkową dla nauczyciela który po odbyciu 1 roku stażu na mianowanego przeszedł do innej placówki. Może ktoś mi podpowie gdzie znaleźć jakiś wzór lub udzieli kilku wskazówk. nie wiem czy ma to być jakiś długi opis, czy teżjakieś "suche" informacje.

Będę wdzięczna za każdą wskazówkę

Gosia

Jolanta Szuchta29-09-2004 16:25:46   [#02]

Gosiu

ja tez pisałam ocene cząstkowa ale zanim się za to zabrałam to:poprosiłam nauczyciela o sprawozdanie za okres stazu odbytego u mnie,opiekuna stazu o opinię za ten czas kiedy pracował,następnie przejrzałam swoją dokumentację w ktorej zgodnie z rozporządzeniem "nazywam to śledze co nauczyciel robi",poza tym wyjełam jego plan rozwoju i zobaczyłam co udalo mu sie zrealizowac.

Dziś w domowym kompie nie mam wzoru,ale jutro moge podesłać.

Ta ocena jest w moim pojęciu taka jakby była za calośc (myslę o formie),natomiast co do treści adekwatna do tego o czym pisze wyzej,poza tym zaznaczam ze jest to ocena za okres od do i dopisuję "cząstkowa"

Władysław Ścianek30-09-2004 08:10:04   [#03]
Gosiu ! Struktura cząstkowej oceny dorobku zawodowego za okres stażu jest dokładnie taka, jak pisze Jola. Nie ma uniwersalnego wzorca. Ważne, by w uzasadnieniu odnieść się do zrealizowanych przez nauczyciela działań pod kątem przydatności dla jego rozwoju i rozwoju ucznia - szkoły. Oczywiście, zakończ to wypracowanie stwierdzeniem, czy oceniany okres   od... do... oceniasz pozytywnie. Jako przewodniczący komisji kwalifikacyjnych w KO widziałem takich ocen sporo i wszystkie były OK.   Pozdrawiam !!!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]