Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wniosek o wznowienie stażu
strony: [ 1 ]
Kata29-09-2004 14:18:32   [#01]

Myślałam, że już będzie wszystko ok, ale nie. Pojawił się nowy problem z wyznaczeniem zakończenia mojego stażu. Opiszę wszystko od początku i może ktoś mi wyjaśni.

Po zsumowaniu nieobecności mam ich 110 dni - jest to L4

91 dzień zwolnienia to 20 kwietnia - czyli pierwszy dzień przerwania stażu. Od tego dnia mam 180 dni na złożenie wniosku o kontynuację. Wyliczyłam, że ostatnim dniem będzie 15 października. Czy aby dobrze?

Od 10 maja do 29 sierpnia byłam na urlopie macierzyńskim, a od 30 sierpnia do 12 października jestem na urlopie wyrównawczym

Pytanie moje jest następujące: czy istotna jest data złożenia wniosku? Czy im wcześniej tym lepiej? gdybym złożyła wniosek np. 1 października to co mi zostanie doliczone.

Błagam o odpowiedź bo już się totalnie pogubiłam. Wróciłam właśnie ze szkoły. Każdy mówi co innego. Mam mętlik w głowie. Dyrektorzy i nietylko. Pomóżcie!!!

Leszek29-09-2004 17:32:54   [#02]

Obecnie (tj. od 31.08.04) dotyczy Cię nowe rozwiązanie:

KN - Art. 9d. 5. W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel obowiązany jest do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.

pozdrawiam

Kata29-09-2004 18:50:04   [#03]

Leszku

ale staż został przerwany, gdy były stare zasady. To prawda, że podczas trwania mojego urlopu wyrównawczego weszły nowe zasady. Ale czy one mnie dotyczą? Tego też właśnie nie wiem.
Leszek29-09-2004 19:07:33   [#04]

ano dotyczą, chyba, że znajdziesz lepsze rozwiązanie dla Ciebie...

pozdrawiam

Kata29-09-2004 19:32:23   [#05]

Hmmm - lepsze rozwiązanie

Szczerze mówiąc jest mi już wszystko jedno.

Proszę jeszcze tylko o wyjaśnienie. Czy nie muszę w związku z tym pisać wniosku, bo staż przedłuża mi się automatycznie? Czy przedłuża mi się o L4 - 110 dni + macierzyński 112 dni i czy te dni po prostu dodaję do poprzedniej daty zakończenia stażu? Czy dyrektor powinien dać mi to na piśmie?

 

Wielkie dziękuję

Leszek29-09-2004 19:53:10   [#06]

ustal procedurę z dyrektorem...

pozdrawiam

Ewa z Rz29-09-2004 22:35:18   [#07]

staż został przerwany

A zatem by objęły go nowe procedury musi zostac wznowiony.

A to się nie stanie bez wniosku - musisz jak najszybciej złożyc wniosek o wznowienie stażu. Wówczs zostanie policzony juz zrealizowany staż - wg starych zasad - i ustalone ile tego stażu ci jeszcze zostało - ten bedzie juz na nowych zasadach.

Mogłas ten wniosek złożyć juz 1 dnia urlopu macierzyńskiego (urlop ten nie jest (i nie był) przyczyną przerwania stażu), ale dla długości trwania stażu nie bylo wówczas ważne czy to byl 1 czy ostatni dzień tego urlopu, ale obecnie każdy dzień zwlekania z wnioskiem odsuwa datę zakończenia stażu.

Na urlopie uzupełniającym (to urlop wypoczynkowy) również możesz taki wniosek złożyć - czyli im szybciej tym lepiej - złóż go JUTRO!

Aby Ci podać ile Ci jeszcze tego stażu zostało musiałabym wiedzieć kiedy rozpoczełaś staż. Jest to 2 lata i 9 m-cy minus okres już zrealizowanego stażu (wszystko co zrealizowałaś do przerwania minus wszystkie dni L4).

Kata30-09-2004 09:47:33   [#08]
Staż rozpoczęłam 1 września 2002r
Ewa z Rz01-10-2004 19:21:58   [#09]

słowo się rzekło...

Wobec tego liczę:

(Zakładam, że wniosek o kontynuacje złożony został 30.09.04)

1.09.2002 - rozpoczęcie stażu

19.04.2004 - ostatni dzień stażu przed przerwą

Czyli do tego czasu zostało zrealizowane 1 rok i 4 m-ce i 20 dni, czyli pozostało jeszcze 1 rok 4 m-ce i 10 dni.

Wobec tego staż zostanie zakończony (o ile go nowe nieobecności nie przedłużą) 9 lutego 2006 roku.

Kata01-10-2004 20:53:52   [#10]

Bardzo, bardzo, bardzo

dziękuję. Rozmawiałam wczoraj z panią dyrektor, obiecała, że wszystkiego się dowie u "źródła". Przepraszam, że tak ciągle marudzę z tym stażem, ale mam z tym troche problemu, zmieniła się dyrekcja i tak dalej. Ale myślę, że będzie dobrze. Krzywdy mi raczej nie zrobią.

Jeszcze raz wieeelkie dzięki.

Pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]